Licznik zużycia energii LE-03d CT200

Licznik zużycia energii LE-03d CT200

LE-03d CT200

Trójfazowy. Do pomiaru półpośredniego. Prąd 200 A.
LE-03 CT są statycznymi (elektronicznymi) wzorcowanymi licznikiami energii elektrycznej służącymi jako podliczniki do pomiaru energii elektrycznej prądu przemiennego trójfazowego w układzie półpośrednim.

Liczniki przeznaczone są do współpracy z przekładnikami prądowymi o prądzie wtórnym 5 A. Maksymalny prąd mierzony układu określony jest wartością prądu pierwotnego zastosowanego przekładnika prądowego. Przy zastosowaniu przekładników o dedykowanych parametrach liczniki pokazują wartość rzeczywistą pobranej przez układ energii elektrycznej.

 


 

Działanie
Specjalny układ elektroniczny pod wpływem przepływającego prądu i przyłożonego napięcia w każdej fazie generuje impulsy w ilości proporcjonalnej do pobieranej energii elektrycznej w tej fazie. Pobór energii w fazie sygnalizowany jest miganiem odpowiedniej LED (L1, L2, L3). Suma impulsów z trzech faz sygnalizowana miganiem LED (300imp/kWh) przeliczana jest na energię pobraną w całym układzie trójfazowym a jej wartość wskazywana jest  przez segmentowy wyświetlacz LCD.
 

Uwaga!
Licznik posiada wyjście impulsowe SO+ - SO-. Pozwala to na podłączenie innego urządzenia impulsowego sczytującego (SO) generowane impulsy przez licznik. Do poprawnej pracy licznika nie jest wymagane podłączenie dodatkowego urządzenia.

Licznik posiada możliwość plombowania  osłon zacisków  wejściowych i wyjściowych uniemożliwiające zrobienie obejścia licznika.
 

Typtrójfazowy
Protokół komunikacyjnybrak
Napięcie odniesienia3×400 V+N
Prąd bazowy1,5 A
Prąd maksymalny5 A
Minimalny prąd mierzony0,04 A
Dokładność pomiaru zgodnie z IEC61036klasa 1
Pobór własny licznika10 VA; 2 W
Zakres wskazań liczydła0÷9999999 kWh
Stała licznika(3,33 Wh/imp) 300 imp/kWh
Sygnalizacja sczytywaniaLED czerwona
Wyjście impulsowe SO+ SO-otwarty kolektor
Napięcie podłączenia SO+ SO-maks. 30 V DC
Prąd podłączenia SO+ SO-maks. 27 mA
Czas impulsu SO+ SO-35 ms
Sygnalizacja poboru prądu3×LED czerwona
Typ przekładnika200/5 A
Przyłączezaciski śrubowe 25 mm²
Temperatura pracy-20÷50°C
Wymiary7 modułów (122 mm)
Montażna szynie 35 mm
Stopień ochronyIP20

29 innych produktów w tej samej kategorii: