Moduł wejść/wyjść (rolety). Inteligentny dom F&Home

Moduł wejść/wyjść (rolety). Inteligentny dom F&Home

mH-E16-1, 5908312593522

Opis produktu

Moduł silnikowy do sterowania wszelkimi odbiornikami silnikowymi-mH-E16 

Moduł mH-E16 steruje roletami zewnętrznymi (antywłamaniowymi) zasilanymi silnikami 230 V lub 24 V. Sterownik rolet inteligentnego domu F&Home pozwala również na sterowanie żaluzjami pionowymi i poziomymi. Moduł montujemy w rozdzielni. Zajmuje w niej pole 6 modułów. Zasilany jest napięciem 24 V. Do wejść modułu sprowadzane są przyciski rozlokowane w budynku. Podłączone są za pomocą przewodów typu UTP. Moduł zarządza silnikami rolet lub żaluzji za pośrednictwem przekaźnikowych modułów wykonawczych typu mH-RE4. Kierunek ruchu przesłon okiennych to góra-dół lub prawo-lewo. Sterowanie odbywa się w pełni po linii niskiego napięcia 24 V. Zapewnia to bezpieczeństwo i możliwość dowolnego rozmieszczenia przycisków sterujących w budynku. Moduł mH-E16 komunikuje się z panelami dotykowymi poprzez magistralę CAN. Dowolne wyjście modułu wyzwalamy z poziomu paneli dotykowych. Wybieramy konkretne urządzenie lub scenę, czyli grupę urządzeń. Z poziomu panelu dotykowego można zaprogramować czas samoczynnego załączania/wyłączania urządzeń sterowanych z modułu mH-E16. Sterowanie roletami w inteligentnym domu.

Nie bez powodu podkreśla się, że systemy inteligentnego domu to wygoda i komfort na co dzień. Dotyczy to również inteligentnego sterowania roletami. Zwłaszcza w dużych domach jest to niezwykle przydatne rozwiązanie. Nie trzeba podchodzić do każdego okna, by przesłonić lub odsłonić żaluzję lub roletę. Inteligentne sterowanie roletami to sterowanie roletami pilotem, z telefonu lub za pomocą naściennego panelu. Dzięki inteligentnej automatyce przewodowej lub bezprzewodowej sterujemy albo pojedynczymi roletami, albo grupami rolet. Uruchomienie pracy przesłon okiennych może też być jednym ze zdarzeń, które wyzwalamy jednocześnie. Np. zasłonięcie żaluzji i włączenie światła.

Inteligentne sterowanie roletami to jedna z możliwości systemów inteligentnego domu. Na przewodowe sterowanie roletami pozwala Inteligentny Dom F&Home. Radiowe sterowanie roletami oferuje Inteligentny Dom F&Home Radio. Natomiast sterowanie roletami wifi, to inteligentny system FOX.