Light dependent relay AZH 230 V

Light dependent relay AZH 230 V

AZH-LED, 5902431672953

Product description

Automat zmierzchowy do załączania oświetlenia LED, zasilanie 230 V. Maksymalne obciążenie 10 A. Hermetyczny. Element światłoczuły wbudowany.
Włącznik zmierzchowy AZH-LED służy do sterowania źródłami światła LED lub innymi odbiornikami energii, które generują silne udary prądowe w momencie załączenia.

AZH-LED jest automatem zmierzchowym z wbudowanym czujnikiem światła, zamkniętym w hermetycznej obudowie i specjalnie przystosowany do załączania oświetlenia LED. Dzięki  zastosowaniu elementu przełączającego, gwarantującego poprawną pracę przy impulsach prądowych do 160 A /20 ms, oraz dodatkowym elementom odpowiedzialnym za gaszenie przepięć, AZH-LED z powodzeniem poradzi sobie z załączeniem i wyłączeniem oświetlenia LED, które pomimo swojej energooszczędności generuje silne udary prądowe w momencie załączenia skutecznie niszczące klasyczne przekaźniki.

Działanie
Automat umieścić w miejscu o stałym dostępie naturalnego światła dziennego, które zmianami swej intensywności będzie powodować załączanie i wyłączanie oświetlenia. Pora załączenia
oświetlenia może być ustawiona przez użytkownika potencjometrem. Obrót w stronę "księżyca" – załączy później, obrót w stronę "słoneczka" – załączy wcześniej. Automat posiada układ
opóźniający załączenie i wyłączenie oświetlenia, niwelując w ten sposób wpływ zakłóceń (np. wyła-dowań atmosferycznych) na pracę automatu.

Power supply voltage195÷253 V AC
Power supply tolerance-10 ÷ 10 %
Maximum AC-1 load current10 A
The executive elementrelay
Contact configuration1 × NO
Separation of the contactNO
Resistance to shock currents160 A/20 ms
Operating threshold - adjustable2 ÷ 1000 Lx
Hysteresisok. 15 Lx
Delay of switching onok. 10 s
Delay of tripping operationok. 20 s
TerminalOMY 3×0,75 mm²; length: 0,8 m
Power consumption0,56 W
Working temperature-25 ÷ 50 °C
Dimensions51×67×26 mm (± 1 mm)
Assemblyon wall
Ingress Protection MarkingIP65 - hermetic

Related products:

25 other products in the same category: