Kategorie

Wideodomofony bezprzewodowe i przewodowe - domofony z kamerą 

Jest 28 produktów.

Wideodomofon przewodowy i bezprzewodowy

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 28 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 28 elementów

Wideodomofony

Inteligentna elektronika użytkowa staje się obecnie standardowym wyposażeniem większości nieruchomości zarówno tych prywatnych, jak i komercyjnych. Popularnym przykładem takich rozwiązań jest wideodomofon, który pozwala znacząco podnieść nie tylko komfort użytkowy budynku, ale przede wszystkim bezpieczeństwo osób z niego korzystających. Jaki wideodomofon od F&F sprawdzi się w Twoim domu?

Dźwięk i obraz na najwyższym poziomie!

Wideodomofon to młodszy brat domofonu, który pozwala nie tylko na kontakt audio z osobą dzwoniącą, ale również na jej obserwację poprzez obraz wideo. Domofon z kamerą do furtki, drzwi wejściowych czy klatki schodowej to idealne rozwiązanie do monitorowania najbliższego otoczenia przed budynkiem. Obraz jest widoczny najczęściej (w zależności od modelu urządzenia) na dotykowym ekranie LCD, oferującym wysoką rozdzielczość oraz przekątną wyświetlacza sięgającą nawet 7”.

Wideodomofony WiFi zapewniają obraz o doskonałej ostrości, głębi kolorów oraz optymalnym poziomem jasności. Oczywiście, istnieje możliwość dostosowania poszczególnych parametrów odbieranego obrazu wyświetlacza do indywidualnych preferencji użytkownika.

Wideodomofony oferują również szeroką paletę dźwięków sygnalizacyjnych z możliwością swobodnego regulowania ich poziomu głośności. Posiadają także specjalne funkcje w postaci m.in. przycisku do otwierania drzwi, bramy lub furtki. To wszystko przekłada się na jeszcze lepszą ergonomię i większy komfort użytkowy tego typu rozwiązań.

Przewodowy vs bezprzewodowy

Wideodomofon przewodowy jest podłączany za pomocą kabla telekomunikacyjnego. Stacja wejściowa (instalowana np. w bramie czy przy drzwiach wejściowych) jest podpięta do modułu znajdującego się we wnętrzu budynku, który poprzez wyświetlacz LCD działa w trybie stałego podglądu. Z kolei wideodomofon bezprzewodowy to urządzenie niepotrzebujące specjalnego okablowania, ponieważ jest ono podłączone do sieci komputerowej. To w zasadzie jedyny czynnik odróżniający oba te rozwiązania.

Jaki wideodomofon wybrać?

Wideodomofon przewodowy rekomendujemy przede wszystkim tym osobom, które są w trakcie remontu lub budowy swojej nieruchomości. W takim przypadku położenie okablowania łączącego stację wejściową i modułu odbiorczego nie powinno stanowić większego problemu. Atutem przewodowych urządzeń jest na pewno ich bezawaryjność oraz pewność działania, ponieważ takie rozwiązanie nie będzie miało problemów z zasięgiem (siecią WiFi). Na plus można również zaliczyć wytrzymałość na niesprzyjające warunki pogodowe, a także odporność na próby przejęcia sygnału przez osoby trzecie.

Wideodomofon bezprzewodowy sprawdzi się zwłaszcza u osób, które nie planują w najbliższym czasie remontu swojej nieruchomości. Wideodomofony WiFi nie działają w oparciu o specjalne okablowanie, lecz łączą się z siecią internetową. Dzięki najnowszej technologii przesyłają one między poszczególnymi modułami systemu fale radiowe na odległość 25-50 metrów, co zazwyczaj w zupełności wystarcza. Ich największym atutem jest możliwość zarządzania całym systemem i sterowania nim za pomocą specjalnej aplikacji na smartfon oraz tablet. Za jej pośrednictwem możesz z dowolnego miejsca na Ziemi monitorować, kto chce wejść na Twoją posesję!

Wybrane funkcjonalności, które ułatwiają życie

Wideodomofon to urządzenie, które, dzięki LED-owym diodom oraz czujnikowi zmierzchu, może być wykorzystywane do monitorowania wejścia również w nocy. Mieszkańcy nieruchomości, aby wejść do środka, mogą użyć specjalnych breloków lub kart (zamiast klasycznego klucza), które automatycznie otworzą drzwi. Szybko, sprawnie i bezpiecznie!

W wybranych modelach wideodomofonów dostępne są podświetlane klawisze szyfrujące, które umożliwiają wejście na teren posesji bez konieczności dzwonienia domofonem. Przy większej ilości osób zamieszkujących samą nieruchomość przyda się wideodomofon dwurodzinny z jedną stacją wejściową i dwoma modułami odbiorczymi.

Wszystkie dostępne wideodomofony wykonane zostały z trwałego materiału, odpornego na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne warunki atmosferyczne. Kaseta zewnętrzna domofonu z kamerą jest przystosowana do bezproblemowej pracy zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach. Dodatkowo wideodomofon montowany na zewnątrz zabezpiecza daszek ochronny, który zabezpiecza go przed deszczem oraz śniegiem. Montaż całego systemu (bezprzewodowego) nie jest pracochłonny i może wykonać go praktycznie każdy z podstawowymi umiejętnościami technicznymi.

Domofon z kamerą do furtki to urządzenie zwiększające bezpieczeństwo oraz komfort użytkowy mieszkańców posesji. Dzięki niemu możesz w każdej chwili, zachowując bezpieczną odległość, sprawdzić, kto stoi przed Twoją bramą. Same urządzenia odbierające dźwięk i obraz prezentują się elegancko, oferując nietuzinkowy design, który doskonale wkomponuje się do każdego wnętrza. Wideodomofony oparte na najnowszej technologii to urządzenia bezsłuchawkowe, dzięki czemu możesz prowadzić rozmowę nawet z większej odległości. Dodatkową funkcjonalnością jest możliwość robienia zdjęć lub nagrywania obrazu przekazywanego przez zewnętrzną kamerkę. Pełna kontrola nawet podczas Twojej nieobecności!

Nie czekaj! Już teraz zabezpiecz siebie, swoich najbliższych oraz mienie przed intruzami. Sprawdź szeroką ofertę wideodomofonów od F&F!