Kategorie

Sterowniki czasowe - programatory czasowe na szynę 

Jest 3 produktów.

Sterowniki czasowe

Sterowniki czasowe programowalne służą do sterowania procesami technologicznymi w układach automatyki przemysłowej, w których zachodzi potrzeba czasowego, cyklicznego, naprzemiennego załączania odbiorników z wymuszonymi, czasowymi przerwami między kolejnymi złączeniami.

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów

Sterowniki czasowe. Automatyka dla przemysłu

Wśród urządzeń automatyki domowej i przemysłowej znajdziemy wiele bardziej lub mniej zaawansowanych technologicznie urządzeń, które łączy jedno. Sterowanie pracą urządzeń w czasie. Włączanie i wyłączanie cyklicznie, z przerwami, na określony czas. Zakres ich pracy i sposób działania są różne, choć często się pokrywają. Przyjrzyjmy się stosowanym w przemyśle programatorom czasowym.

Przemysłowe programatory czasowe

Sterują w czasie, lecz także pozwalają ten czas oszczędzać. Oszczędzamy zresztą nie tylko czas. Również energię elektryczną. Dodatkowo oszczędzamy również na kosztach naprawy maszyn. Możemy precyzyjnie zaplanować pracę urządzeń, unikamy więc często bardzo kosztownych awarii, a w konsekwencji przestojów maszyn.

Elektroniczne sterowniki czasowe

Sterowniki przemysłowe to urządzenia elektroniczne. W ofercie F&F znajdziemy programatory czasowe na szynę DIN. W zależności od modelu pozwalają na sterowanie jednym lub kilkoma odbiornikami.

Przemysłowy sterownik czasowy działanie

Co zyskujemy, stosując programatory czasowe? Urządzenia te świetnie sprawdzają się tam, gdzie oczekujemy czasowego, cyklicznego oraz naprzemiennego załączania odbiorników. Także wtedy, gdy kolejne załączenia muszą zostać rozdzielone przymusowymi czasowymi przerwami. Stosując programatory czasowe, zyskujemy lepszą kontrolę nad zużyciem prądu oraz przebiegiem całego procesu produkcyjnego.Programator czasowy cyfrowy czy mechaniczny?

W przypadku sterowników czasowych przemysłowych przed takim wyborem nie stajemy. Jest bowiem oczywiste, że w przypadku sterowania urządzeniami na skalę przemysłową, powinien to być cyfrowy sterownik czasowy. Przede wszystkim ze względu na jego układy elektroniczne, które pozwalają na sterowanie bardziej zaawansowane. Zarówno pod względem zakresu działania, jak i precyzji nastaw.

Programatory czasowe przemysłowe zastosowanie

Programatory czasowe znajdują swoje zastosowanie tam, gdzie odbiorniki wymagają włączenia i wyłączenia o określonych porach i we wskazanych cyklach. Niektóre modele sterowników czasowych pozwalają zarządzać pracą kilku odbiorników. Takim sterownikiem jest programator czasowy PCS-534. PCS-534 to sekwencyjny sterownik czterokanałowy, impulsowo-czasowy, wyposażony w funkcję autostartu. Jest to sterownik czasowy 230v, na szyne DIN. Podobnie montujemy inne programatory z oferty F&F-STO-541, czy PCG- 417 DUO.