Kategorie

Regulatory temperatury - sterowniki i kontrolery temperatury do sterowania urządzeniami grzewczymi 

Jest 21 produktów.

Regulatory temperatury

Regulatory temperatury utrzymują zadaną temperaturę w pomieszczeniach i zbiornikach. Sprawdzają się także w przebiegu procesów przemysłowych. Znajdują się we wszystkich urządzeniach domowych, w których ustawiamy temperaturę. Są częścią żelazek, pralek, suszarek.

Czytaj więcej >>

Filtry

Włączone filtry:
    Montaż
    Sonda temperatury
    na stronę
    Pokazuje 1 - 12 z 21 elementów
    Pokazuje 1 - 12 z 21 elementów

    Jak działa regulator temperatury?

    Podstawowym elementem budowy regulatorów (sterowników) temperatury są czujniki. Wśród sterowników temperatury znajdziemy urządzenia z czujnikami wbudowanymi lub z czujnikami zewnętrznymi. Na czym polega działanie regulatora temperatury? Czujnik mierzy temperaturę. Następnie jest ona porównywana z ustawioną wartością docelową. Zadziałanie sterownika jest uzależnione od wybranego trybu działania. Logika regulatora decyduje o włączeniu/wyłączeniu ogrzewania lub chłodzenia. Dzięki temu utrzymuje w pomieszczeniu żądaną temperaturę.

    Sterowniki temperaturowe od F&F Filipowski w Twoim domu

    Najczęstsze zastosowanie regulatorów temperatury w mieszkaniach i domach to sterowanie ogrzewaniem. Dobrze dobrane urządzenie zwiększa komfort naszego domowego życia. Polecamy naścienne regulatory temperatury oraz urządzenia z programatorami czasowymi. Regulatory naścienne, jak np. RT-824 oraz RT-825, to regulatory temperatury z dwoma czujnikami. Doskonale sprawdzą się jako sterowniki temperatury do ogrzewania podłogowego, czyli tzw. podłogówki. Pierwszy czujnik pilnuje temperatury pomieszczenia. Drugi, wmontowany bezpośrednio w podłogę, zabezpiecza przed nadmiernym przegrzaniem paneli grzewczych. Chroni w ten sposób przed uszkodzeniem zarówno panele, jak i samą podłogę.

    Stosując regulatory temperatury z programatorami czasowymi, dopasowujemy temperaturę w domu do naszego trybu życia. Ustawiamy sobie harmonogram temperatury na cały tydzień. Przyjemne ciepło wieczorem i rano, na czas snu temperaturę obniżymy. Gdy jesteśmy w pracy lub wyjeżdżamy na kilka dni, ustawiamy temperaturę minimalną. Zastosowanie sterownika temperatury z programatorem czasowym, jak np. RT-825, czy CRT-04, przynosi więc wymierne korzyści w postaci oszczędności.

    Zastosowanie regulatorów temperatury F&F w przemyśle

    Znacznie szersza oferta dotyczy zastosowania regulatorów temperatury w przemyśle. Tutaj mamy do czynienia z całą gamą urządzeń przystosowanych do współpracy z różnymi typami czujników temperatury (termistory NTC, termopary, sondy pomiarowe PT-100, czujniki cyfrowe). Umożliwiają pracę w bardzo szerokich zakresach temperatury (od -200 do +400 stopni). Pozwalają też na realizację skomplikowanych algorytmów sterowania.

    Jaki regulator temperatury wybrać? Poznaj ofertę sterowników temperatury od F&F Filipowski

    Regulatory temperatury jednofunkcyjne lub wielofunkcyjne:

    • Proste regulatory 1 funkcyjne do sterowania ogrzewaniem lub chłodzeniem. Utrzymują jedną ustawioną temperaturę (RT-820, RT-822, RT-823),
    • Regulator do instalacji przeciwoblodzeniowych (RT-821),
    • Zaawansowane regulatory 1 funkcyjne (RT-826, CRT-05),
    • Regulatory wielofunkcyjne (CRT-06),
    • Zaawansowany regulator PID do płynnej regulacji temperatury
    • Regulatory specjalizowane. Przykład to RT-833. Utrzymuje bezpieczną temperaturę wewnątrz szaf sterowniczych.

    W najprostszych regulatorach temperaturę ustawimy mechanicznie, za pomocą pokręteł. Są to: RT-820, RT-821, RT-822, RT-823, RT-824, RT-833. Bardziej rozbudowane urządzenia posiadają wielofunkcyjne wyświetlacze. To RT-825, RT-826, CRT-04, CRT-05, CRT-06, CRT-15. Dzięki wyświetlaczom odczytujemy aktualną temperaturę i wygodnie ustawiamy parametry pracy. Na uwagę zasługują regulatory temperatury RT-826 oraz CTR-15. Są wyposażone w dodatkowe wyjścia alarmowe. Pozwala to sygnalizować przekroczenie niebezpiecznego poziomu temperatury.