Regulatory temperatury Jest 19 produktów.

Regulatory temperatury

Regulatory temperatury to urządzenia, których zadaniem jest utrzymanie zadanej temperatury pomieszczenia, zbiornika, procesu przemysłowego. Nie zdajemy sobie sprawy z ich obecności- a są- w żelazkach, pralkach, suszarkach.

Czytaj więcej >>

Filtry

Włączone filtry:
  Montaż
  Sonda temperatury
  na stronę
  Pokazuje 1 - 12 z 19 elementów
  Pokazuje 1 - 12 z 19 elementów

  Każdy regulator temperatury wyposażony jest we wbudowany czujnik temperatury lub umożliwia podłączenie jednego lub kilku czujników zewnętrznych. Temperatura zmierzona przez czujnik porównywana jest z zadaną wartością nastawioną w regulatorze temperatury i na tej podstawie logika regulatora decyduje (w zależności od wybranego trybu działania) o włączeniu/wyłączeniu ogrzewania/chłodzenia w taki sposób, aby utrzymać w pomieszczeniu żądaną temperaturę.

  Regulatory temperatury w zastosowaniach domowych najczęściej wykorzystywane są do sterowania ogrzewaniem. Od właściwego ich doboru zależy w dużym stopniu komfort naszego życia. Szukając regulatora do domu, warto zwrócić uwagę na regulatory naścienne (RT-824 i RT-825), które dzięki zastosowaniu dwóch czujników temperatury doskonale sprawdzą się do sterowania ogrzewaniem podłogowym. Pierwszy czujnik pilnuje temperatury pomieszczenia. Drugi – wmontowany bezpośrednio w podłogę – zabezpiecza przed nadmiernym przegrzaniem paneli grzewczych, co mogłoby doprowadzić do uszkodzenia zarówno paneli jak i samej podłogi. Z kolei regulatory temperatury RT-825 oraz CRT-04 wyposażone są programatory czasowe, dzięki którym można osiągnąć wymierne oszczędności poprzez dostosowanie temperatury domu do naszego trybu życia. Tygodniowy program pracy pozwoli ustawić przyjemne ciepło wieczorem, komfortową temperaturę podczas snu i minimalną temperaturę, gdy będziemy w pracy. 

  Znacznie szersza oferta dotyczy zastosowania regulatorów temperatury w przemyśle. Tutaj mamy do czynienia z całą gamą urządzeń przystosowanych do współpracy z różnymi typami czujników temperatury (termistory NTC, termopary, sondy pomiarowe PT-100, czujniki cyfrowe), umożliwiających pracę w bardzo szerokich zakresach temperatury (od -200 do +400 stopni) oraz realizację skomplikowanych algorytmów sterowania. 

  W  ofercie regulatorów temperatury F&F wymienić można między innymi: 

  • proste regulatory jednofunkcyjne do sterowania ogrzewaniem lub chłodzeniem przeznaczone do utrzymywania jednej zadanej temperatury (RT-820, RT-822, RT-823),
  • regulator do instalacji przeciwoblodzeniowych (RT-821),
  • zaawansowane regulatory jednofunkcyjne (RT-826, CRT-05),
  • regulatory wielofunkcyjne (CRT-06),
  • zaawansowany regulator PID do płynnej regulacji temperatury
  • specjalizowane regulatory, np. do utrzymywania bezpiecznej temperatury wewnątrz szaf sterowniczych (RT-833).

  Ofertę podzielić można również w zależności od sposobu nastaw i prezentowania wyników pomiarów. Najprostsze regulatory (RT-820, RT-821, RT-822, RT-823, RT-824, RT-833) wyposażone są w pokrętła umożliwiające ustawienie temperatury zadanej. Bardziej rozbudowane regulatory (RT-825, RT-826, CRT-04, CRT-05, CRT-06, CRT-15) posiadają   wielofunkcyjne wyświetlacze, dzięki którym można odczytać  aktualną temperaturę, a także wygodnie ustawić parametry pracy. Bardzo przydatna jest również funkcja dodatkowego wyjścia alarmowego w regulatorach RT-826 oraz CRT-15, pozwalająca zasygnalizować przekroczenie niebezpiecznego poziomu temperatury.