Przekaźniki elektromagnetyczne Jest 33 produktów.

Przekaźniki elektromagnetyczne

Przekaźnik elektromagnetyczny jako przekaźnik instalacyjny realizuje funkcje podobne do stycznika. Umożliwia bezpieczne sterowanie obwodami oświetlenia, systemami ogrzewania i wentylacji. Wykorzystywany bywa do sterowania pompami ciepła, a nawet do małych silników. Obszar zastosowań przekaźników elektromagnetycznych jest niezwykle szeroki- od  przemysłu i budynków użyteczności publicznej, po  budynki mieszkalne.

Czytaj więcej >>

Filtry

Włączone filtry:
  Napięcie zasilania
  Montaż
  Konfiguracja styków
  Maksymalny prąd obciążenia AC-1
  na stronę
  Pokazuje 1 - 12 z 33 elementów
  Pokazuje 1 - 12 z 33 elementów

  Przekaźnik instalacyjny to nic więcej jak przekaźnik elektromagnetyczny w obudowie instalacyjnej do montażu na szynie DIN – PK1-1P, PK-2P, PK-3P, PK-4PR, PK-4PZ lub do montażu w puszce instalacyjnej PP-1P, PP-1Zi, PP-2P, PP-2Zi

  Zasada działania przekaźnika elektromagnetycznego opiera się na układzie zamykającym i otwierającym obwód elektryczny. Funkcja ta realizowana jest za sprawą dwóch głównych elementów przekaźnika tj.  cewki oraz styków. Po podaniu zasilania na cewkę styki zamykają się lub otwierają – w zależności od tego czy są to styki zwierne (NO), rozwierne (NC) czy też przełączne (NO/NC).

  Przekaźniki elektromagnetyczne znajdują szerokie zastosowanie w instalacjach elektrycznych automatyki przemysłowej oraz w automatyce budynkowej, gdzie współpracują często z czujnikami ruchu, czujnikami obecności, zegarami sterującymi. W przemyśle natomiast w połączeniu z wyłącznikami lub z przyciskami sterowniczymi.

  Dla zapewnienia wygodniejszej diagnostyki szafy elektrycznej, przekaźniki elektromagnetyczne F&F wyposażone są w diodę sygnalizującą stan pracy urządzenia, tj. prawidłowe zasilanie.

  Przekaźniki elektromagnetyczne F&F występują również w wersji z przekaźnikiem inrush. Przekaźniki te świetnie radzą sobie w aplikacjach wymagających załączania obwodów o wysokim prądzie początkowym, a w szczególności obwodów oświetleniowych np. LED, współpracujących z zasilaczami impulsowymi. Cechą szczególną przekaźników elektromagnetycznych z inrush jest ich niezwykle wysoka odporność na wysoki prąd udarowy – przekaźnik jest w stanie wytrzymać obciążenie wynoszące nawet 160 A w czasie 20 ms.

  Taka konstrukcja sprawia, że przekaźniki te zachowują dłuższą żywotność eliminując zjawisko sklejania styków. Bez znaczenia jest to, czy w projektowanym obwodzie załączane będzie obciążenie lampami jarzeniowymi, halogenowymi czy też LED.

  W ofercie F&F znajdują się przekaźniki elektromagnetyczne z różnym napięciem zasilania cewki 12V, 24V, 48V, 110V, 230V AC oraz 7÷30V AC, 9÷40V DC i 110÷265V AC.

  Proponowane przez nas przekaźniki elektromagnetyczne wyposażone zostały w różną konfigurację styków. Znajdą wśród nich Państwo modele zawierające:

  - 1 x styk przełączny NO/NC

  - 1 styk zwierny NO

  - 2 styki zwierne NO

  - 2 x styki przełączne NO/NC i 2 x styki rozwierne NC

  - 2 x styki przełączne NO/NC i 2 x styki zwierne NO

  - 3 styki przełączne NO/NC

  Urządzenia wyprodukowano w obudowie jednomodułowej do bezpośredniego montażu na szynie lub w obudowie do puszek podtynkowych o średnicy 60mm. Budowa przekaźników pozwala na zastosowanie ich z odbiornikami o dużym prądzie startowym, m.in. świetlówki LED, świetlówki ESL, transformatory elektroniczne, lampy wyładowcze itp.

  Wygodnym rozwiązaniem dla użytkowników jest zastosowanie zielonej diody LED, która świecąc informuje o stanie załączenia przekaźnika.