Kategorie

F&Wave - radiowe sterowanie roletami, oświetleniem i gniazdami elektrycznymi 

Jest 42 produktów.

F&Wave - proste sterowanie radiowe

Bezprzewodowy, radiowy system F&Wave pozwala na zdalne sterowanie oświetleniem, roletami, żaluzjami, także bramami wjazdowymi i garażowymi.
Jeżeli chcesz wprowadzić do swojego domu nowoczesne rozwiązania, które są:
 • funkcjonalne,
 • łatwe w montażu,
 • proste w obsłudze,
 •  niedrogie,
jest to system dla Ciebie!

Czytaj więcej >>

Filtry

Włączone filtry:
  Funkcja
  na stronę
  Pokazuje 1 - 12 z 42 elementów
  Pokazuje 1 - 12 z 42 elementów

  F&Wave - proste sterowanie radiowe

  Postęp technologiczny jest efektem naszego dążenia do tego, żeby było łatwiej, szybciej. Chcemy oszczędzać zarówno czas, jak i pieniądze. Poszukujemy rozwiązań, które usprawnią naszą codzienność i uczynią życie po prostu wygodniejszym. Propozycje inteligentnego domu to rozwiązania, które pozwalają zdalnie sterować domem za pomocą aplikacji mobilnych. Często jednak nie mamy potrzeby stosowania tak zaawansowanych systemów. Wystarczy nam, obok zwykłych przycisków naściennych, sterowanie podstawowymi funkcjami w domu za pomocą pilota. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem będzie sięgnięcie np. po system prostego sterowania radiowego F&Wave.

  Zalety bezprzewodowego sterowania radiowego F&Wave

  Bezprzewodowy, radiowy system F&Wave pozwala na zdalne sterowanie oświetleniem, roletami i żaluzjami. Radiowe sterowniki F&Wave wykorzystamy też do zdalnego otwierania bram wjazdowych i garażowych. To proste sterowanie radiowe na zasadzie włącz- wyłącz.

  F&Wave to nowoczesna automatyka domowa, która jest:

  • funkcjonalna,
  • łatwa w montażu,
  • prosta w obsłudze,
  • niedroga.

  Jak działa radiowe sterowanie F&Wave?

  F&Wave to układ współpracujących ze sobą dwóch rodzajów urządzeń:

  • nadajników (przyciski naścienne, także bateryjne oraz dotykowe, piloty, breloki)
  • odbiorników (przekaźniki, sterowniki)

  Unikalną zasadą działania odbiorników jest retransmisja otrzymanego sygnału. Oznacza to, że odbiorniki przekazują sygnał między sobą dalej. Dzięki temu nie ma problemu z zasięgiem.

  Modernizacja domu bez konieczności kucia ścian

  Stara instalacja, nowoczesne rozwiązania

  Zaletą radiowego sterowania F&Wave jest bezproblemowy montaż urządzeń w już istniejących, wykończonych budynkach. Także tych liczących sobie wiele lat, gdzie położone są instalacje starego typu. Dzięki temu, że nadajniki i odbiorniki komunikują się ze sobą drogą radiową, nie trzeba kuć ścian i prowadzić dodatkowych przewodów. Częścią systemu F&Wave są również przekaźniki NN, które przeznaczone są do „starych” instalacji.
  Radiowe przekaźniki bez przewodu "N" umożliwiają sterowanie radiowe z wykorzystaniem "starej" instalacji elektrycznej i włączników oświetlenia. Wystarczy tylko w puszce pod przyciskiem zamontować przekaźnik. I już możesz sterować światłem za pomocą nadajników zdalnego sterowania F&Wave.

  Zdalne sterowanie radiowe F&Wave. Przykładowe rozwiązania

  Radiowe sterowanie roletami

  Jeżeli sterujemy już pracą rolet za pomocą przycisków żaluzjowych, sięgnijmy po radiowy sterownik do rolet FW-STR1P-P. Wystarczy go zamontować w puszce pod przyciskiem i uzyskamy możliwość zdalnego sterowania roletami za pomocą nadajników radiowych. Ze sterownikiem współpracuje zarówno radiowy przycisk bateryjny, jak i pilot. Pilot umożliwia zdalne radiowe sterowanie zarówno roletami zewnętrznymi, jak i wewnątrz pomieszczeń. Radiowy sterownik rolet występuje także w wersji do montażu na szynie DIN- FV-STR1D-P.
  Na czym polega radiowe sterowanie roletami? Jak zamontować radiowy sterownik rolet F&Wave? Więcej informacji znajdziesz tutaj

  Radiowe sterowanie oświetleniem

  F&Wave to wygodne sterowanie radiowe pilotem, także oświetlenia.
  Jak sterować oświetleniem sufitowym za pomocą pilota?

  Wystarczy zainstalować radiowy przekaźnik bistabilny z rodziny F&Wave - FW-R2P. Montujemy go w puszce pod przyciskiem lokalnym. Wraz z kompatybilnym pilotem F&Wave do sterowania radiowego umożliwi zdalne sterowanie np. żyrandolem. Dodatkowo możemy wykorzystać bateryjny przycisk zdalnego sterowania, np. 3 klawiszowy FW-WS3-3. Nie wymaga doprowadzenia przewodów. Jest przystosowany do montażu na ścianie. Można go jednak umieścić w dowolnym miejscu, za pomocą taśmy dwustronnej.
  Jak przeprowadzić prawidłowy montaż przekaźnika radiowego? Dowiesz się z wideoporadnika.

  Radiowe sterowanie oświetleniem LED

  Czy radiowe, zdalne sterowanie jest możliwe w przypadku żarówek LED? Tak, aby bezpiecznie sterować oświetleniem LED 12 V oraz paskami ledowymi, wystarczy skorzystać z dwukanałowego sterownika LED FW-LED2D do montażu na szynie lub montowanego dopuszkowo FW-LED2P z funkcją miękkiego startu.

  Zdalne ściemnianie światła z wykorzystaniem sterowników radiowych

  Jasność oświetlenia możesz regulować za pomocą radiowego ściemniacza do światła. Występuje on w wersji do montażu w puszce podtynkowej- FW-D1P. Może być również montowany na szynie DIN-wersja FW-D1D. Ma funkcję tzw. miękkiego startu, co pozwala na płynne załączenie lub wyłączenie oświetlenia. Współpracuje z różnymi obciążeniami, lampami żarowymi, halogenami, ściemnialnymi żarówkami LED. Jasność światła regulujemy za pomocątradycyjnych przycisków lokalnych, radiowych pilotów, przycisków bateryjnych do zdalnego sterowania.
  Więcej dowiesz się z wideoporadnika Radiowy ściemniacz oświetlenia.

  Zdalne otwieranie bramy pilotem

  Radiowe sterowniki F&Wave wykorzystamy również do zdalnego otworzenia bramy wjazdowej lub garażowej. Do tego celu można na wykorzystać radiowe przekaźniki bistabilne, np. FW-R1P-P. Pomocny okaże się również radiowy wielofunkcyjny sterownik do rolet FW-STR1P-P.

  Nowoczesne, radiowe szklane przyciski

  Przedstawiając zalety radiowego sterowania F&Wave, duży nacisk położyliśmy na właściwie nieinwazyjny montaż i bezproblemową pracę sterowników w instalacjach elektrycznych starszego typu. Jednak system bezprzewodowego sterowania F&Wave to także takie nowoczesne rozwiązania jak możliwość radiowego sterowania obwodami za pomocą designerskich szklanych przycisków dotykowych.
  Są to radiowe, pojedyncze moduły, każdy z czterema polami zadziałania. Wykonane są z polerowanego szkła w kolorze białym lub czarnym. Proponujemy w dwóch wersjach, z napięciem zasilania 24 V ( FW-GS-24) lub 230 V ( FW-GS-230).

  Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą radiowego sterowania roletami, światłem i gniazdami elektrycznymi F&Wave.