Kategorie

Oprawy schodowe LED - oświetlenie i lampy LED na klatki schodowe 

Jest 24 produktów.

Oświetlenie schodowe

Odpowiednio dobrane i zamontowane oświetlenie schodów to  bezpieczeństwo dla osób, które po nich wchodzą lub schodzą. Oprawy schodowe dodatkowo stanowią też element dekoracyjny wnętrza.  W naszej ofercie posiadamy  ściemnialne oprawy schodowe LED w czterech liniach stylistycznych: VICA, MAYA, LINA, INGA. W obrębie każdej z nich proponujemy wybór kolorystyki czołówki oraz ciepłej lub zimnej barwy światła. 

Czytaj więcej >>

Filtry

Włączone filtry:
  Napięcie zasilania
  Źródło światła
  Barwa światła
  Strumień świetlny
  Kolor obudowy
  na stronę
  Pokazuje 1 - 12 z 24 elementów
  Pokazuje 1 - 12 z 24 elementów

  Polecamy do opraw schodowych:

  Laserowy czujnik odległości DRL-12

  DRL-12 jest laserowym czujnikiem przeznaczonym do sterowania oświetleniem na korytarzach i klatkach schodowych.

  Sterownik oświetlenia schodowego AS-225

  Sterownik schodowy i kaskadowy, zasilanie 9÷30 V, maksymalne obciążenie 4 A.
  Z funkcją załączania sekwencyjnego KASKADA.

  Zasilacz ZI 10-12P

  Zasilacz impulsowy. Do puszki podtynkowej. Napięcie wyjściowe 12 V. Moc 10 W. 
  Zasilacz ZI-10-12P przeznaczony jest do zasilania niskonapięciowych lamp LED.

  Oświetlenie schodowe.

  Dlaczego powinniśmy zdecydować się na oświetlenie schodowe LED?

  W nowoczesnym wystroju wnętrz ważną rolę odgrywają detale. To one nadają wnętrzom niepowtarzalny wygląd i nastrój. Do tej grupy na pewno zaliczymy oświetlenie schodowe. Nie gra co prawda głównej roli, tworzy jednak na schodach czy korytarzach niepowtarzalny klimat. Gdy współgra z oświetleniem w całym domu, podkreśli jego styl i charakter. Czy tak rzeczywiście jest? Przyjrzyjmy się oświetleniu schodowemu w ofercie F&F, a konkretnie, oprawom schodowym LED.

  Jakie oświetlenie na schody?

  Każdemu z nas zdarzyło się na pewno przynajmniej raz w ciemności, po omacku, pokonywać schody. Wiemy, jakie to trudne i niebezpieczne. Na schodach, które są nieoświetlone lub oświetlone w niewystarczający sposób, bardzo łatwo o wypadek. Nie jest również przyjemną sytuacją, gdy podczas wchodzenia lub schodzenia światło niespodziewanie zgaśnie. Dlatego ważne jest, aby potraktować oświetlenie schodów nie tylko jako element aranżacji wnętrza, lecz także zaplanować je tak, aby nie spotykały nas nieprzyjemne niespodzianki. Liczy się nie tylko rozmieszczenie, ilość i rodzaj punktów świetlnych. Ważna jest również odpowiednia jasność światła i jego zasięg. Projektując oświetlenie schodowe, powinniśmy również wziąć pod uwagę sposób załączania i wyłączania światła na schodach.

  Oświetlenie sufitowe

  Żyrandol na klatce schodowej to tradycyjna forma oświetlenia schodów. Na pewno ważne jest w takim wypadku, aby nie oślepiał, gdy wchodzimy lub schodzimy. Czyli najlepiej, aby klosze były zamknięte. Na co również warto zwrócić uwagę, wybierając taki rodzaj światła na schodach? Dużo zależy od rozmiarów i kształtu klatki schodowej, od tego, w jaki sposób poprowadzone są schody. W praktyce, w większości przypadków, żyrandol nie oświetli nam w 100% wszystkich stopni.

  Oświetlenie naścienne. Kinkiety

  To również bardzo popularne oświetlenie schodów i klatek schodowych. W dodatku bardzo dekoracyjne, biorąc pod uwagę to, co oferują sprzedawcy. Kinkiety kierują światło w dół, w górę lub bezpośrednio w poziomie. Możemy je rozmieścić w dowolny sposób i w dowolnej ilości. Jednak podobnie jak żyrandole, kinkiety nie oświetlają bezpośrednio stopni schodowych.

  Oprawy schodowe

  Oprawy schodowe nie oświetlają całej klatki schodowej, a jedynie pojedyncze stopnie. W przypadku korytarza, odpowiednio rozmieszczone, oświetlą cały ciąg komunikacyjny. Stanowią nie tylko źródło światła, są również dyskretnym elementem dekoracyjnym. Możemy dobrać je, kierując się stylistyką i kolorystyką wnętrza. Co więcej, jeżeli zdecydujemy się na ściemnialne schodowe oświetlenie LED, oświetlenie schodów będzie również oszczędne w eksploatacji.

  Paski LED

  Można je umieścić wzdłuż stopnia schodowego, pod jego dolną krawędzią. Na pewno dadzą ciekawy efekt wizualny.

  Niestandardowe oświetlenie na schodach

  Interesującym rozwiązaniem jest umieszczenie oświetlenia schodów w poręczy. To na pewno efektowne rozwiązanie, ale czy praktyczne?

  Oświetlenie schodowe z wykorzystaniem opraw schodowych. Montaż

  Oprawy schodowe to najczęściej stosowane oświetlenie boczne schodów i korytarzy. Oprawy montujemy natynkowo, w puszkach instalacyjnych.

  Na jakiej wysokości umieścić oprawę schodową?

  Zależy to oczywiście od naszych preferencji i rodzaju oprawy. Standardowo oprawy schodowe montujemy na wysokości ok. 15 cm.

  Oprawy schodowe w ofercie F&F. Prostota i styl

  W ofercie F&F znajdują się ściemnialne oprawy LED. Oznacza to, że współpracują ze ściemniaczami do światła LED. Nasze oprawy schodowe to klasyka. Prosta forma, stonowana kolorystyka, dyskretne, ale funkcjonalne podświetlenie. Proponujemy cztery rodzaje opraw schodowych: MAYA, VIKA, LINA i INGA. Różnią się od siebie wyglądem czołówki. W obrębie każdej z nich Klient może wybrać jeden z trzech kolorów oprawy: antracyt, biel, satyna. Do wyboru jest również barwa światła-zimna lub ciepła.

  Oświetlenie schodowe zewnętrzne i wewnętrzne

  Oświetlenie schodów zewnętrznych, czy to schodów tarasowych, czy wejściowych, wymaga spełnienia podstawowego warunku. Oprawy schodowe powinny posiadać odpowiedni stopień IP. Oznacza to, że powinny być przystosowane do pracy na zewnątrz budynków i mieć wymagany stopień ochrony przed wodą, pyłem itp. Nasze oprawy schodowe posiadają stopień ochrony IP 20. Oznacza to, że powinny być stosowane wewnątrz budynków.

  Dlaczego oprawy schodowe LED, a nie tradycyjne „górne” oświetlenie?

  Po pierwsze, oprawy schodowe LED dają oświetlenie punktowe, o różnym co prawda zasięgu, ale skierowanym na wysokość podłoża. Oświetlają pojedyncze stopnie schodów. Moc żarówki nie musi być więc duża, a przy zastosowaniu opraw LED koszt oświetlenia będzie jeszcze mniejszy. Ponadto oprawy schodowe to oświetlenie dyskretne, pozwala nie budzić domowników włączeniem głównego światła, gdy w nocy korzystamy ze schodów lub przechodzimy korytarzem. Niebagatelne znaczenie ma też możliwość wkomponowania ledowej lampki schodowej w zabudowę ściany. Kładąc tynki strukturalne czy projektując różnego rodzaju wnęki, uzyskujemy dzięki odpowiednio dobranej oprawie schodowej dodatkowy efekt wizualny.

  Jak zrobić efektowne oświetlenie schodów z wykorzystaniem opraw schodowych LED od F&F?

  Aby stworzyć efektowne podświetlenie stopni schodowych, wystarczy sięgnąć po:

  • oprawy schodowe LED,

  • laserowy, schodowy czujnik ruchu DRL-12,

  • automat schodowy AS-225,

  Gdy połączymy pracę tych urządzeń, osiągniemy spektakularny efekt fali świetlnej na schodach, która będzie towarzyszyć naszym kolejnym krokom. Jak otrzymać efekt kaskady świetlnej na schodach, dowiesz się z wideoporadnika „ Jak wykonać oświetlenie schodów”

  Podsumowując. Oświetlenie schodów, korytarzy, ciągów komunikacyjnych to już nie tylko bezpieczne rozwiązania użytkowe. Lampki ledowe schodowe to obecnie designerskie oprawy schodowe, które, odpowiednio dobrane, podkreślą charakter każdego wnętrza.