Liczniki zużycia energii elektrycznej Jest 34 produktów.

Wszystkie liczniki energii produkowane przez F&F są licznikami elektronicznymi - różnią się jedynie sposobem wskazywania zliczonej wartości - mechanicznie (wskaźnik bębenkowy) i z wyświetlaczem LCD, które poza zużytą energią potrafią wyświetlić inne parametry sieci zasilającej (wybrane modele).

Czytaj więcej >>

Filtry

Włączone filtry:
  Typ
  Protokół komunikacyjny
  Prąd maksymalny
  na stronę
  Pokazuje 1 - 12 z 34 elementów
  Pokazuje 1 - 12 z 34 elementów

  W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór liczników zużycia energii elektrycznej. Wśród nich proponujemy:

  -       liczniki jednofazowe i trójfazowe

  -       urządzenia umożliwiające pomiar i rozliczenia w systemie jedno i dwutaryfowym

  -       liczniki jedno i dwukierunkowe

  -       liczniki energii do pomiaru  bezpośredniego i półpośredniego (współpracujące z przekładnikami prądowymi - między innymi serii TI, TO i TP produkowanymi przez F&F

  -       liczniki energii ze zdalnym odczytem – transmisją danych, umożliwiające zdalny odczyt parametrów sieci i stanów licznika

  -       urządzenia bez przewodu neutralnego stosowane do wskazań pobranej energii czynnej prądu przemiennego trójfazowego w układzie pomiarowym Arona

  -       liczniki prądu z analizą parametrów sieci

  -       liczniki energii z certyfikatem MID

  Dostępne w naszej ofercie liczniki zużycia prądu wyposażone są w wbudowany zegar czasu rzeczywistego z podtrzymaniem bateryjnym lub współpracują z zewnętrznym zegarem sterującym.

  Niektóre urządzenia umożliwiają zastosowanie różnych harmonogramów czasowych dzielących dobę na strefy taryfowe. Pozwala to na rozliczanie zużycia energii według różnych taryf w zakresie doby, dni roboczych i weekendów, a nawet roku.

  W asortymencie produkowanych przez F&F liczników zużycia energii elektrycznej znajdą Państwo także urządzenia wskazujące parametry sieci, w tym napięcie, prądy, moc czynną, moc bierną, moc pozorną, współczynnik mocy, częstotliwość. Część liczników daje możliwość obliczania zapotrzebowania na moc dla poszczególnych taryf.

  W zakresie pomiaru dostępne liczniki zużycia prądu pozwalają na pomiar zużycia energii w układzie bezpośrednim do 100A i  w układzie półpośrednim do 400A.

  Zdalny odczyt i konfiguracja

  Większość dostępnych w naszej ofercie urządzeń wyposażono w interfejs komunikacyjny RS-485 z protokołem Modbus RTU, który pozwala na zdalny odczyt i zdalną konfigurację urządzenia, oraz port optyczny zgodny z normą EN 622056 (IEC1107). Możliwość zdalnego odczytu i konfiguracji urządzeń zapewnia proponowana przez nas aplikacja MeternetPro, która jest przyjazna dla użytkowników.

  Udostępniamy także bezpłatny program serwisowy LE Config, który pozwala na testowy odczyt wartości naliczonej energii oraz dokonanie nastaw podstawowych parametrów licznika.

  Prezentowane w naszym asortymencie liczniki poboru energii wyposażone są 2 rodzaje wyświetlaczy tj. podświetlany wyświetlacz LCD, który zapewnia łatwiejszy odczyt danych lub mechaniczne liczydło bębnowe. W przypadku liczników dwutaryfowych wartość pobranej energii wskazują oddzielne wyświetlacze. Odczyty liczników, w zależności od modelu urządzenia, umożliwiają określenie zużycia z dokładnością do 10 lub 100Wh.

  Wszystkie liczniki produkowane przez F&F posiadają zabezpieczenie, które  pozwala na plombowanie osłon zacisków wejściowych i wyjściowych, co uniemożliwia wykonanie obejścia licznika.

  Wśród dostępnych modeli znajdą Państwo także urządzenia z funkcją przedpłaty (prepaid) oraz wersje z zabezpieczeniem nadprądowym.