Automaty zmierzchowe Jest 28 produktów.

Automaty zmierzchowe - włączniki i czujki zmierzchowe

Wyłącznik zmierzchowy znany również jako automat zmierzchowy – to taki typ łącznika elektrycznego, który ma za zadanie załączać i wyłączać inne urządzenie w zależności od natężenia oświetlenia. Wyłączniki zmierzchowe są stosowane zazwyczaj do załączania oświetlenia po zapadnięciu zmroku.
Wyłącznik zmierzchowy jest wyposażony w specjalny fotorezystor, który analizuje poziom natężenia oświetlenia. Spadek natężenia oświetlenia powoduje wzrost rezystencji w fotorezystorze w efekcie czego czujnik zmierzchu uruchamia przerzutnik, a ten powoduje doprowadzenie energii elektrycznej do obwodu elektrycznego, w który wpięty jest wyłącznik zmierzchowy.
Pojawienie się porannych promieni słońca wymusza odwrotną pracę wyłącznika zmierzchowego. Zwiększony poziom natężenia oświetlenia wywołuje spadek rezystencji w fotorezystorze co z kolei wyłącza przerzutnik i odcina zasilanie elektryczne, wyłączając oświetlenie.
Najczęstsze zastosowanie wyłącznika zmierzchowego (automatu zmierzchowego) to sterowanie oświetleniem reklam, neonów, oświetlenia witryn sklepowych, ogrodów, podjazdów w posesjach.
Ogólny podział automatów zmierzchowych (wyłączników zmierzchowych) wynika z umiejscowienia czujnika (sondy). Wyróżnia się wyłączniki zmierzchowe z sondą zewnętrzną – na przewodzie lub z czujnikiem zabudowanym wewnątrz samego wyłącznika zmierzchowego.

Wyłączniki zmierzchu z sondą wewnętrzną:
AZH, AZH-106, AZH-C, AWZ, AWZ-30

Wyłączniki zmierzchu z sondą zewnętrzną:
AZH-S, AZ-B, AZ-B-UNI, AZ-112

Filtry

Włączone filtry:
  Napięcie zasilania
  Przyłącze
  Montaż
  Stopień ochrony
  Element światłoczuły
  Maksymalny prąd obciążenia AC-1
  na stronę
  Pokazuje 1 - 12 z 28 elementów
  Pokazuje 1 - 12 z 28 elementów