Ograniczniki poboru mocy regulowane 

Jest 9 produktów.

Ograniczniki poboru mocy

Ograniczniki  mocy (ograniczniki poboru mocy) to urządzenia nadzorujące pobór mocy, dzięki czemu chronią instalację elektryczną przed nadmiernym lub nieupoważnionym jej przeciążeniem.  Zadana wartość na ograniczniku to maksymalny poziom mocy, którego łącznie nie mogą przekroczyć podłączone odbiorniki (urządzenia elektryczne).

Czytaj więcej >>

Filtry

Włączone filtry:
  Napięcie zasilania
  Montaż
  Ograniczenie mocy
  Konfiguracja styków
  Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów
  Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów

  Ogranicznik mocy pozwala więc na zasilanie obwodu do momentu, gdy łączna moc odbiorników w kontrolowanym obwodzie jest niższa od ustalonej na skali ogranicznika. Przekroczenie ustalonego progu poboru mocy w obwodzie kontrolowanym powoduje odłączenie zasilania tego obwodu. Zasilanie zostanie wznowione automatycznie po nastawionym przez użytkownika czasie. Jeżeli wartość pobieranej mocy nadal będzie większa od ustawionej, nastąpi ponowne odłączenie zasilania obwodu. Ogranicznik mocy może  posiadać układ opóźniający zadziałanie, co zapobiega wyłączeniu zasilania w przypadku chwilowych przekroczeń ustalonej mocy. Opóźnione zadziałanie może być ustawione fabrycznie ( np. OM-1) lub z regulowanym czasem zadziałania (np. OM-611).

  Ograniczniki mocy mogą kontrolować pobór mocy całego obwodu elektrycznego np. (OM-2) lub bezpośrednio w pojedynczych gniazdkach ( np. OM-616).
  Ograniczniki poboru mocy to urządzenia niezwykle użyteczne wszędzie tam, gdzie z uzasadnionych powodów chcemy ograniczyć pobór prądu z instalacji elektrycznej. Mają zastosowanie w budynkach, gdzie znajdują się ogólnodostępne dla mieszkańców miejsca, w których chcemy w pełni kontrolować moc przyłączeniową. Tak będzie chociażby w przypadku wspólnot mieszkaniowych, a konkretnie piwnic.  Ogranicznik mocy nie pozwoli na pobór mocy powyżej ustawionej wartości.

  Ogranicznik pozwoli na sterowanie oświetleniem ciągów komunikacyjnych, ale wyklucza możliwość podłączenia elektronarzędzi, chłodziarek i innych. Jeśli suma mocy podłączonych odbiorników  przekroczy zadaną wartość poboru mocy-prąd zostanie w obwodzie odcięty.

  Z uwagi na zmieniający się charakter obciążenia, rosnącą popularność oświetlenia LED, czy ze względu na występujące w instalacjach odkształcone przebiegi prądu, stosuje się ograniczniki typu OM-632.
  Biorąc pod uwagę wartość mierzonego prądu, najczęściej stosuje się ograniczniki do pomiaru bezpośredniego. Pomiaru większych wartości dokonuje się za pomocą przekładników prądowych jak w przypadku ogranicznika mocy OM-611.