Automaty schodowe Jest 17 produktów.

Automaty schodowe - włączniki czasowe oświetlenia klatek schodowych

Automat schodowy znany również jako wyłącznik schodowy – to rodzaj łącznika czasowego, który służy do załączenia i utrzymywania włączonego oświetlenia przez pewien czas, po upływie którego oświetlenie zostaje automatycznie wyłączone. Wyłącznik schodowy (automat schodowy) stosowany jest najczęściej do sterowania oświetleniem ciągów komunikacyjnych (np. korytarzy, klatek schodowych).
Naciśnięcie przycisku łącznika chwilowego (np. łącznik dzwonkowy) powoduje, że automat schodowy włącza i podtrzymuje oświetlenie przez nastawiony na nim czas. Po upływie tego, czasu automat schodowy wyłącza oświetlenie automatycznie. Po wyłączeniu oświetlenia, kolejne wciśnięcie łącznika uruchamia ponownie wyłącznik schodowy, który załącza ponownie oświetlenie na zadany czas.
Spotykane konstrukcje automatów schodowych:
-automat schodowy z przeciw blokadą – funkcja przeciw blokady nie pozwala trwałe załączenie oświetlenia poprzez unieruchomienie włącznika przez zapałkę. W takiej sytuacji automat odmierzy zadany czas i wyłączy oświetlenie. Ponowne załączenie oświetlenia jest możliwe po usunięciu blokady.
ASO-202, ASO-203, AS-223, AS-224, AS-222T

- automat schodowy z ostrzeżeniem wyłączenia - Załączony włącznikiem chwilowym (dzwonkowym)  automat schodowy załącza i podtrzymuje oświetlenie przez ustawiony na nim czas, po upływie którego następuje zredukowanie jasności oświetlenia o połowę na około 30 s. przed wyłączeniem oświetlenia. Dopiero po tym czasie nastąpi całkowite wyłączenie oświetlenia Funkcja ta zapobiega pojawieniu się  nagłej ciemności na klatce schodowej, i daje możliwość i  czas na bezpieczne dojście do włącznika). W czasie zredukowanej jasności ponowny sygnał włącznika załączy oświetlenie do pełnej jasności.
AS-221T, AS-222T 

Filtry

Włączone filtry:
  Napięcie zasilania
  Maksymalny prąd obciążenia AC-1
  Montaż
  Przeciwblokada
  Sygnalizacja wyłączenia
  Współpraca z przyciskami podświetlanymi
  na stronę
  Pokazuje 1 - 12 z 17 elementów
  Pokazuje 1 - 12 z 17 elementów