Przyciski szklane dotykowe, szklane włączniki zbliżeniowe 

Jest 26 produktów.

Szklane przyciski dotykowe


Szklane włączniki dotykowe to stylowa alternatywa dla tradycyjnych przycisków klawiszowych. W ofercie F&F włączniki jedno- dwu- lub trójmodułowe. Jeden moduł może posiadać dwa lub cztery pola zadziałania.

Poznaj zalety i możliwości naszych szklanych przycisków dotykowych z funkcją zbliżeniową.

Szklane przyciski dotykowe - zastępują tradycyjne włączniki ścienne.


Czytaj więcej >>

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 26 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 26 elementów

Szklane przyciski dotykowe
nowoczesny design i pełna integracja z automatyką domową F&F

 • Zastępują tradycyjne włączniki ścienne.
 • Prosty montaż.
 • Sterowanie za pomocą zbliżenia i dotyku dłonią.
 • Łatwe przypisywania funkcji.
 • Wykonane z wysokiej jakości szkła polerowanego.

Szklany włącznik dotykowy

Do wyboru wersja z czarnego lub białego szkła polerowanego

Przyciski DOMINO wykonane są z wysokiej jakości polerowanego szkła. Fazowane krawędzie przydają im szlachetnego wyglądu.
Klasyczna kolorystyka - czerń i biel sprawiają, że przyciski DOMINO doskonale komponują się zarówno w nowoczesnych
jak również klasycznych wnętrzach w dyskretny sposób przydając im charakteru.

Czujniki zbliżeniowe

Przyciski wyposażone są w czujniki zbliżeniowe.
Po zbliżeniu dłoni, pola dotykowe delikatnie podświetlają się.
Sterowanie dotykiem staje się bardzo proste i intuicyjne.

Przyciski szklane zbliżeniowe i dotykowe

Stwórz swój układ domino

Wybieraj i składaj dowolne konfiguracje przycisku. Masz do wyboru wersje w poziomie i pionie, dostosujemy nadruk na elementach szklanych do Twoich preferncji i potrzeb.
Nasz przycisk to:

 • panele szklane 1-, 2-, 3-modułowe
 • 2 lub 4 przyciski w pojedynczym module
 • swobodny wybór realizowanych funkcji (dowolny wybór elektroniki)

Włączniki dotykowe światła i nie tylko. Jak stylowo wykończyć wnętrze domu, mieszkania lub biura?

Niektórzy z nas są tradycjonalistami. Także w wystroju wnętrz. Inni z kolei poszukują własnego stylu. Podążają za trendami, lubią nowości i nowinki z zakresu automatyki domowej. Dzięki temu wnętrza mieszkań i domów niepostrzeżenie wręcz ewoluują i zanim się obejrzymy, udogodnienia automatyki domowej na stałe goszczą w naszych domach. Więcej nawet. Nie potrafimy się obejść bez wielu nowoczesnych rozwiązań. Przekonują się nawet ci najbardziej oporni, bo któż nie lubi wygody? Innowacyjnych propozycji oczekujemy także w przypadku tak niepozornych urządzeń, jak włączniki. Stąd dotykowe włączniki światła lub włączniki zbliżeniowe. Wykonane z różnych materiałów, o różnym spektrum zadziałania. Przyjrzyjmy się designerskim szklanym włącznikom dotykowym z oferty F&F Filipowski.

Stylowe włączniki dotykowe światła

Tradycyjnie włączamy światło za pomocą przycisków klawiszowych. Podobne stosujemy do otwierania i zamykania rolet. Możemy jednak pójść o krok dalej i wprowadzić do naszego domu odrobinę nowoczesności. W dodatku w dobrym stylu. Wówczas zainteresujemy się przyciskami dotykowymi polskiego producenta F&F.

Co otrzymujemy, decydując się na przyciski dotykowe od F&F?

Wizualnie szklane włączniki dotykowe od F&F to elegancja i styl. Swoim wyglądem na pewno nie zdominują wnętrza, podkreślą natomiast jego nowoczesny wystrój. Ich zaletami są prostota i minimalizm. Front wykonany jest z polerowanego szkła. Dostępne w kolorze białym lub czarnym. Pojedynczy moduł ma wymiary 81 mm x 81 mm x 12 mm. Dyskretne oświetlenie przycisków i łączników nadaje im niepowtarzalny charakter. W stanie gotowości urządzenia na wskaźnikach pola dotykowego emitują białe, ciepłe światło. Po załączeniu wybranego obwodu zmienia ono kolor na pomarańczowy.

Włączniki dotykowe F&F. Efekt domina na ścianie

Pojedyncze moduły dostępne są w dwóch wersjach. Z dwoma lub czterema polami zadziałania. Oznacza to, że jeden moduł może obsługiwać dwa lub cztery obwody elektryczne. Przygotowaliśmy również panele dwu- oraz trójmodułowe. Posiadają różne kombinacje modułów z dwoma lub czterema polami dotykowymi. Przykładowo, jeżeli wybierzemy panel złożony z trzech modułów, każdy z czterema polami dotykowymi, "obsłużą" 12 obwodów elektrycznych. Panele dwumodułowe lub trójmodułowe proponujemy w wersjach przystosowanych do montażu pionowego lub poziomego.

W ofercie szklanych włączników dotykowych od F&F każdy znajdzie więc włącznik odpowiadający swoim potrzebom. A przede wszystkim-ilości obsługiwanych obwodów elektrycznych.

Regulowana jasność podświetlenia szklanych przycisków

Intensywność podświetleń na włącznikach dotykowych można dostosować do indywidualnych upodobań. Regulujemy jasność podświetleń zarówno w stanie spoczynku, jak i podczas pracy.

Jak działają szklane przyciski dotykowe z funkcją zbliżeniową?

W stanie czuwania na włącznikach dotykowych widoczne są punkty podświetlone na biało. Gdy zbliżamy do nich dłoń, łagodnie się rozjaśniają, wskazując lokalizację sensorów dotykowych. O załączeniu wybranego obwodu świadczy podświetlenie w kolorze pomarańczowym.

Montaż szklanych włączników dotykowych

Jak zamontować szklany panel dotykowy? Szklane przyciski dotykowe montuje się w puszkach instalacyjnych. Ramka montażowa z tworzywa sztucznego znajduje się na wewnętrznej stronie urządzenia.

Parametry szklanych przycisków dotykowych F&F

Dotykowe, zbliżeniowe włączniki przystosowaliśmy do pracy z obwodami i urządzeniami o zróżnicowanych parametrach technicznych. Oto podstawowe rozwiązania:

 • Szklany przycisk dotykowy czteroprzyciskowy GS-4-AC-T

Do bezpośredniego sterowania obwodami oświetleniowymi 230 V AC małej mocy. Również do integracji z układami automatyki domowej;

 • Szklany przycisk dotykowy dwuprzyciskowy GS2-AC-R

Do bezpośredniego sterowania dwoma obwodami małej i średniej mocy lub do integracji z układami automatyki domowej;

 • Przycisk szklany czteroprzyciskowy GS4 DC

Współpracuje z dowolną automatyką domową zasilaną niskim napięciem stałym;

 • Szklany przycisk dotykowy dwuprzyciskowy GS2 DC

Do automatyki domowej zasilanej niskim napięciem stałym.

 • Dwuprzyciskowy GS2-STR3 zintegrowany ze sterownikiem rolet 230 V

Do sterownika podłączamy roletę lub żaluzję i sterujemy nią lokalnie przyciskami na panelu. Możliwe jest łączenie sterowników GS2-STR3 w grupy i centralne sterowanie roletami. Istnieje również możliwość sterowania nachyleniem lamelek.

Sterownik rolet GS2-STR3 może występować jako samodzielne urządzenie. Może również być jednym z modułów wykonawczych w panelach podwójnych i potrójnych. Wówczas stanowi część panelu, za pomocą którego sterujemy światłem, automatyką domową czy modułami zdalnego sterowania.

Szklane włączniki dotykowe w systemach automatyki domowej i inteligentnego domu F&F

System inteligentnego domu F&Home Radio wspomaga szklany przycisk z funkcją dotykową (rH S4L4). Jest on przystosowany do komunikacji radiowej. Z kolei wśród urządzeń prostego radiowego sterowania F&Wave znajdują się panele dotykowe FW-GS-230 V i FW-GS-24 V.

Tryb pracy przekaźnika monostabilnego lub bistabilnego

Przyciski dotykowe na panelu mogą pracować w trybie przekaźnika monostabilnego lub bistabilnego. Tryb pracy wybieramy dla każdego przycisku niezależnie od pozostałych.

Praca w trybie przekaźnika bistabilnego

Ustawienie takiego trybu pracy oznacza, że jeden dotyk przycisku załącza obwód wyjściowy, a następny go wyłącza.

Praca w trybie pracy przekaźnika monostabilnego

Obwód wyjściowy załączony jest tak długo, jak długo naciśnięty jest przycisk.

Za pomocą jednego modułu możemy więc sterować czterema dowolnymi urządzeniami w sposób dostosowany do naszych potrzeb. Każdy z przycisków dotykowych niezależnie od pozostałych trzech może posiadać dwa rodzaje sterującego sygnału wyjściowego. Wyjście napięciowe lub wyjście bezpotencjałowe.