Zegary sterujące - programowalne Jest 12 produktów.

Zegary sterujące - programowalne i astronomiczne

Zegary astronomiczne to urządzenia przeznaczone do załączania i wyłączania oświetlenia lub innych odbiorników elektrycznych zgodnie z godzinami zachodu i wschodu słońca. Ich zaletą jest samoczynne wyznaczanie dobowych punktów załączania i wyłączania oświetlenia.

Czytaj więcej >>

Filtry

Włączone filtry:
  Napięcie zasilania
  Konfiguracja styków
  Typ
  Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów
  Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów

  Urządzenia czas pracy określają na podstawie obliczeń wynikających z położenia słońca względem horyzontu. Sterowanie procesem jest dostępne w ramach 3 opcji, tj. astronomicznego zachodu i wschodu słońca, cywilnego zmierzchu/świtu oraz korekcji kątowej lub czasowej – czyli dostosowanych do indywidualnych potrzeb użytkowników punktów załączania i wyłączania oświetlenia.

  Zegary astronomiczne z powodzeniem wykorzystywane  są w układach oświetlenia na terenach publicznych i prywatnych (oświetlenie dróg, placów, parków, ogrodów itp.) oraz w budynkach mieszkalnych – do sterowania roletami, żaluzjami, nawadnianiem – czyli wszędzie tam, gdzie włączanie i wyłączanie obwodów powiązane jest ze wschodem i zachodem słońca.

  W ofercie znajdą Państwo także urządzenia do sterowania czasowego urządzeniami w układach automatyki domowej lub przemysłowej wg indywidualnego programu czasowego ustalonego przez użytkownika, w tym zegary do załączania np. dzwonków szkolnych lub innych urządzeń, które wymagają krótkich złączeń o określonych godzinach. Proponujemy także zegary programowalne tygodniowe z wyjściem sterującym LED, przeznaczone do sterowania niskonapięciowymi obwodami LED (np. paski LED, ściemniane żarówki LED) oraz tygodniowe zegary programowalne z wyjściem analogowym 0-10V.

  Oferujemy zegary sterujące:

  -       jednokanałowe i dwukanałowe

  -       z programowalną przerwą nocną (czasowe wyłączenie odbiorników w celu uzyskania oszczędności)

  -       z możliwością podłączenia zewnętrznego czujnika jasności

  -       do programowania w cyklu tygodniowym z uwzględnieniem cyklu dobowego, tygodniowego, dni roboczych lub weekendu oraz rocznym

  Funkcje dostępnych zegarów astronomicznych:

  -       praca automatyczna – na podstawie programowych punktów załączania i wyłączania styku

  -       praca półautomatyczna – pozwala na ręczne włączenie/wyłączenie styku podczas pracy automatycznej urządzenia

  -       praca ręczna – działa przy wyłączonym trybie automatycznym i pozwala na ręczne załączanie/wyłączanie styku

  -       automatyczne przełączanie między czasem zimowym a letnim

  Wygodnym dla użytkownika rozwiązaniem jest, dostępna w większości urządzeń, możliwość bezprzewodowego odczytywania i zapisywania konfiguracji zegara sterującego za pośrednictwem telefonu z systemem Android, który wyposażono w moduł komunikacji NFC. Aplikacja PCZ KONFIGURATOR dostępna jest w sklepie Google PLAY bezpłatnie. Pozwala na zdalne przygotowanie konfiguracji zegara oraz odczytywanie, zapisywanie i udostępnianie konfiguracji sterownika.

  Punkt załączania i wyłączania – programowanie zegarów astronomicznych

  Dla funkcjonowania zegara astronomicznego, w ramach pracy automatycznej i półautomatycznej, niezbędne jest podanie programowego punktu załączania/wyłączania styku. Wyznacza się go za pomocą:

  -       konfiguracji – poprzez wskazanie lokalizacji i wyznaczenie programowych punktów załączania i wyłączania

  -       lokalizacji – podania współrzędnych geograficznych i strefy czasowej

  -       kodu współrzędnych, które są przyporządkowane do listy miast (lista kodów i miast udostępniona jest w plikach do pobrania)

  -       korekcji, która pozwala na przyspieszenie lub opóźnienie włączania/wyłączania styku względem astronomicznego wschodu i zachodu słońca; korekcji można dokonywać na podstawie kąta położenia środka tarczy słońca wobec horyzontu (korekcja kątowa) lub na podstawie przesunięcia czasowego względem wschodu/zachodu słońca.

  Część urządzeń dodatkowo wyposażono w  tryb przerwy nocnej, w którym użytkownik może ustawić czasowe wyłączenie sterownika pomiędzy programowymi punktami załączania i włączania styku.

  Dostępne w naszej ofercie sterowniki są przyjazne dla użytkowników.

  Najważniejsze ich cechy to:

  -       dostosowanie jasności wyświetlacza LCD dla uzyskania wyraźnego odczytu

  -       wskaźnik naładowania baterii, która podtrzymuje pracę zegara w przypadku braku głównego zasilania

  -       tymczasowe przerwanie programu i ręczne sterowanie odbiornikiem za pomocą jednego przycisku zewnętrznego