Kategorie

Ściemniacze oświetlenia LED, ściemniacze do źródeł światła żarowych, halogenowych, ledowych 

Jest 12 produktów.

Ściemniacze do oświetlenia w ofercie F&F

W naszej ofercie znajdują się ściemniacze do standardowego oświetlenia oraz do lamp LED. Na uwagę zasługuje ściemniacz uniwersalny SCO 802-LED 230 V. Oferujemy także ściemniacze źródeł światła o dużej mocy SCO 816 230 V oraz SCO 816 A 230 V.

Na potrzeby każdego z naszych systemów zdalnej automatyki domowej i biurowej również zaprojektowaliśmy urządzenia do ściemniania oświetlenia. Dla radiowego F&Wave to FW-D1P. W ramach naszych systemów smart home współpracują: rH-D1S2, rH-D2S2 w bezprzewodowym F&Home Radio oraz mH-L4-1, mH>- RGB-1 i mH- LED-1 w przewodowym systemie smart home F&Home

Czytaj więcej >>



Filtry

Włączone filtry:
    Napięcie zasilania
    Montaż
    Maksymalna moc podłączonych lamp
    Impuls prądowy
    Element wykonawczy
    Maksymalny prąd obciążenia AC-1
    Sterownie obciążeniem
    Pamięć stanu
    Instalacja
    Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów
    Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów

    Rodzaje ściemniaczy oświetlenia

    Co to jest ściemniacz oświetlenia?

    Standardowo światło po prostu włączamy i wyłączamy. Za pomocą przycisków klawiszowych, dotykowych, za pomocą pilotów i smartfonów. Oświetlamy pomieszczenie bardziej lub mniej, w zależności od ilości punktów oświetlenia. Lepsze lub gorsze oświetlenie zależy jedynie od mocy żarówki, świetlówki, lampy. Także od ich rozmieszczenia. Jasność świecenia poszczególnych lamp i żarówek możemy regulować. Do tego jednak potrzebujemy wyspecjalizowanego urządzenia, czyli ściemniacza oświetlenia. Lub, jak potocznie mówimy, ściemniacza (do) światła. Ściemniacze pozwalają stopniować jasność świecenia punktów świetlnych. To już nie tylko klasyczne "włącz-wyłącz". To także wygodne dostosowanie jasności światła do sytuacji. Innej jasności światła potrzebujemy np. przy sprzątaniu. Jeszcze innej podczas relaksu na kanapie lub podczas kolacji z przyjaciółmi. Poza funkcjonalnością i wygodą, zastosowanie urządzeń regulujących jasność światła ma również wymiar ekonomiczny. Gdy ściemniamy światło, ograniczamy pobór energii. A to przekłada się na wysokość rachunków za prąd.

    Czy do każdego rodzaju światła mogę zastosować ściemniacz?

    Nie każdy ściemniacz obsłuży wszystkie rodzaje żarówek/świetlówek. Wynika to ze specyfiki poszczególnych źródeł światła. Dlatego kupując urządzenie ściemniające światło, należy dokładnie zapoznać się z informacjami o produkcie. Przykładowo tak popularne obecnie lampy LED wymagają zastosowania ściemniaczy przystosowanych do ledów. Trzeba również wiedzieć, że ściemniacz zastosujemy tylko do lamp ściemnialnych.

    Rodzaje ściemniaczy do światła

    Ze względu na rodzaj źródła światła, wyróżniamy ściemniacze do:

    • tradycyjnych żarówek (oświetlenie żarowe),
    • lamp i świetlówek halogenowych,
    • transformatorów toroidalnych.
    • ściemniacze oświetlenia LED,
    • ściemniacze uniwersalne

    Przy czym większość ściemniaczy zastosujemy do wszystkich źródeł światła poza LED.

    Wśród ściemniaczy światła znajdziemy urządzenia o różnej mocy:

    • Ściemniacze oświetlenia 230 V,
    • Ściemniacze oświetlenia 12 V,
    • Ściemniacze do ściemnialnych źródeł światła o dużej mocy.

    Biorąc pod uwagę sposób regulowania jasności światła, możemy zdecydować się na:

    • Ściemniacze obrotowe Jasność światła regulujemy przy pomocy pokręteł;
    • Ściemniacze przyciskowe. Do sterowania oświetleniem służą zwykłe przyciski dzwonkowe;
    • Ściemniacze oświetlenia dotykowe (Do sterowania światłem używamy panelu dotykowego. Ściemniacz reaguje wówczas na odpowiednio długie przyłożenie dłoni- palca- do panelu.);
    • Ściemniacze zdalne (np. ściemniacze światła wifi). Ich pracę regulujemy zdalnie, za pomocą pilotów lub smartfona.

    Montaż ściemniacza światła

    Proponujemy urządzenia w dwóch wersjach instalacyjnych. Przeznaczone do montażu w puszce lub na szynie 35 mm.

    Na co zwrócić uwagę, wybierając ściemniacz światła?

    Decydując się na ściemniacz do światła powinniśmy rozważyć:

    • Rodzaj oświetlenia, z którym będzie współpracował ściemniacz;
    • W przypadku lamp LED lub świetlówek pamiętamy, że muszą być ściemnialne;
    • Moc urządzenia w stosunku do mocy źródeł światła;
    • Sposób, w jaki będziemy regulować jasność światła. Nie każdy ściemniacz będzie współpracował z pilotem lub smartfonem.

    Ściemniacze do światła od F&F Filipowski

    W przedstawioną charakterystykę ściemniaczy do oświetlenia doskonale wpisują się ściemniacze od F&F Filipowski. W ofercie polskiego producenta znajdują się m.in. ściemniacze uniwersalne. Ściemniacz do światła SCO 802-LED współpracuje z przyciskami naściennymi, zarówno klawiszowymi, jak i dotykowymi. Z kolei ściemniacz oświetlenia z rodziny wifi FOX- Dimmer, pozwala regulować jasność światła zarówno za pomocą przycisków, jak i aplikacji FOX. Jest to ściemniacz, za pomocą którego regulujemy jasność światła, nie tylko będąc w domu, lecz także poza nim. Przyciemnione oświetlenie może być w tym przypadku elementem zapisanej przez nas sceny, którą wyzwolimy dotknięciem odpowiedniej ikony w aplikacji. Zdalne działanie to również zaleta ściemniaczy do światła działających w ramach systemów smart home. Zarówno bezprzewodowy F&Home Radio, jak i działający po kablu system F&Home mają w swoich szeregach ściemniacze oświetlenia. Pozwalają one nie tylko na regulowanie jasności świecenia żarówek za pomocą tradycyjnych przycisków. Poziom oświetlenia możemy również ustawić za pomocą systemowych aplikacji. Jeżeli poszukujecie ściemniacza także do led na pilota, polecamy ściemniacz z rodziny systemu prostego radiowego sterowania F&Wave.