Przekaźniki bistabilne Jest 46 produktów.

Przekaźniki bistabilne

Przekaźniki bistabilne przeznaczone są do sterowania oświetleniem za pomocą impulsów pochodzących z nieograniczonej liczby przycisków chwilowych. Pozwalają uzyskać efekty niemożliwe do osiągnięcia w klasycznej instalacji oświetleniowej i jednocześnie mogą zastąpić klasyczne schodowe i krzyżowe wyłączniki schodowe. Rozwiązanie to daje pełen komfort użytkowania oświetlenia. W układzie złożonym z nieograniczonej liczby włączników użytkownik dowolnym przyciskiem włącza światło i również dowolnym przyciskiem może je wyłączyć. W efekcie, dzięki zastosowaniu przekaźników impulsowych, przyciski włączające i wyłączające oświetlenie można montować w dowolnych miejscach i liczbie, co zasadniczo podnosi komfort użytkowania oświetlenia w obiekcie.

Czytaj więcej >>

Filtry

Włączone filtry:
  Napięcie zasilania
  Montaż
  Odporność na prądy udarowe - współpraca z LED
  Współpraca z przyciskami podświetlanymi
  Funkcjonalność
  Funkcja załącz na czas
  Ilość kanałów
  Konfiguracja styków
  Separacja styku
  Dedykowane wejścia sterowania centralnego
  Sterowanie radiowe
  Pamięć stanu po zaniku zasilania
  Maksymalny prąd obciążenia AC-1
  na stronę
  Pokazuje 1 - 12 z 46 elementów
  Pokazuje 1 - 12 z 46 elementów

  Sterowniki bistabilne – komfortowe sterowanie urządzeniami w systemie

  Zaletą przekaźników impulsowych są dodatkowe funkcje, które zasadniczo poprawiają własności użytkowe urządzeń. Jedną z najważniejszych jest możliwość zastosowania ich w układach sterowania centralnego. Sterowniki wyposażone w tę funkcję posiadają dodatkowe wyjścia sterujące – osobne dla włączania i wyłączania, przez co łącząc je można jednocześnie sterować wszystkimi elementami oświetlenia podłączonymi do systemu. Takie sterowniki nazywane są hotelowymi.

  Równie przydatną funkcją jest możliwość sterowania czasowego. Polega ona na możliwości załączania urządzeń na określony czas. Przekaźniki bistabilne z funkcją czasową pozwalają na załączanie obwodu np.  na 2 minuty (przy krótkim naciśnięciu przycisku) lub na stałe (przy długim naciśnięciu przycisku). W efekcie użytkownik sam decyduje, czy chce, aby np. oświetlenie na schodach było włączone jedynie na 2 minuty, czy na dłużej – do czasu samodzielnego wyłączenia poprzez naciśnięcie przycisku.

  W naszej ofercie znajdą także Państwo świecznikowe przekaźniki bistabilne, które znajdują zastosowanie w sterowaniu dwoma niezależnymi obwodami oświetleniowymi z jednego przycisku. Jak działają? Przykładem może służyć sterowanie dzielonym oświetleniem, które jednym naciśnięciem załącza pierwszą część żyrandola, drugim – drugą część żyrandola, trzecim cały żyrandol, a wyłącza obwód długim naciśnięciem przycisku.

  Innym rodzajem urządzeń są przekaźniki bistabilne z pamięcią stanu, które przywracają stan pracy urządzeń sprzed momentu zaniku zasilania.

  Przekaźniki impulsowe F&F – zalety i dostosowanie do oczekiwań użytkowników

  Dostępne w naszej ofercie przekaźniki bistabilne charakteryzują się szeroką gamą funkcjonalności  i łatwością montażu. Produkujemy urządzenia przeznaczone do montażu zarówno w puszce pod przyciskiem, jak i na szynie DIN. Co więcej, nasze przekaźniki impulsowe zapewniają niezwykłą prostotę instalacji – do jednego przekaźnika można podłączyć nieograniczoną liczbę przycisków i to za pomocą tylko dwóch przewodów. Klientom, którzy nie planują tradycyjnego montażu lub rozbudowują istniejącą instalację polecamy przekaźniki bistabilne sterowane radiowo, dzięki którym pomija się dodatkowe przewody. Funkcję przycisku może przejąć pilot, brelok lub bezprzewodowy, zasilany bateryjnie przycisk. Co więcej, nadajnik może być zlokalizowany na ścianie lub pod dowolnym przyciskiem, a dostępne zasilanie bateryjne jeszcze bardziej ułatwia kwestię instalacji.

  Proponujemy szeroki asortyment przekaźników przeznaczonych do sterowania różnymi źródłami światła, w tym także oświetleniem LED (w takim przypadku w symbolu urządzenia występuje “LED”). W ofercie znajdują się przekaźniki bistabilne zasilane niskim (9-30V) i sieciowym (230V) napięciem. Do kompletu proponujemy przyciski szklane zwykłe i podświetlane, które doskonale prezentują się w nowoczesnych wnętrzach.