Przekaźniki bistabilne 

Jest 46 produktów.

Przekaźniki bistabilne-załączanie oświetlenia z wielu punktów


Produkowane przez nas przekaźniki bistabilne
to możliwość wyboru wśród urządzeń o wielu różnorodnych cechach i funkcjach.

W naszej ofercie znajdziecie:

- Przekaźniki zasilane napięciem sieciowym (230 V) lub niskim (9-30V)

- Przekaźniki impulsowe do sterowania różnymi źródłami światła, także LED

- Przekaźniki grupowe (hotelowe) umożliwiające sterowanie centralne,

- Przekaźniki z funkcją czasową,

- Przekaźniki bistabilne świecznikowe (sekwencyjne)

- Przekaźniki bistabilne z pamięcią stanu.

Jak większość naszych urządzeń, przekaźniki bistabilne występują w dwóch wersjach:

- do montażu dopuszkowego (pod przyciskiem)

- do montażu w rozdzielnicy na szynie DIN.

Alternatywą dla tradycyjnych przekaźników bistabilnych są sterowniki radiowe. Takie sterowanie oferuje system F&Wave - za pomocą pilota, breloka i przycisków. Dzięki nadajnikom zasilanym bateryjnie nie musimy martwić się doprowadzeniem przewodów zasilających do przycisku.

Czytaj więcej >>

Filtry

Włączone filtry:
  Napięcie zasilania
  Montaż
  Odporność na prądy udarowe - współpraca z LED
  Współpraca z przyciskami podświetlanymi
  Funkcjonalność
  Funkcja załącz na czas
  Ilość kanałów
  Konfiguracja styków
  Separacja styku
  Dedykowane wejścia sterowania centralnego
  Sterowanie radiowe
  Pamięć stanu po zaniku zasilania
  Maksymalny prąd obciążenia AC-1
  na stronę
  Pokazuje 1 - 12 z 46 elementów
  Pokazuje 1 - 12 z 46 elementów

  Prosty montaż

  Ogromną zaletą przekaźników bistabilnych jest prostota instalacji i redukcja ilości przewodów. Do jednego przekaźnika można podłączyć wiele przycisków – połączonych ze sobą równolegle. Bez względu na ilość przycisków, zawsze prowadzimy tylko dwa przewody: od przycisku do przycisku i finalnie do przekaźnika. Jeśli nie doprowadziliśmy gdzieś zasilania, a chcemy mimo to rozbudować istniejącą już instalację, wówczas korzystamy ze wspomnianego już sterownika radiowego F&Wave.

  Do kompletu proponujemy przyciski szklane, które doskonale prezentują się w nowoczesnych wnętrzach.

  Jak włączać światło z wielu miejsc w domu?-zalety przekaźników impulsowych

  Przekaźniki bistabilne przeznaczone są do sterowania oświetleniem za pomocą impulsów pochodzących z nieograniczonej liczby przycisków chwilowych. Pozwalają uzyskać efekty niemożliwe do osiągnięcia w klasycznej instalacji oświetleniowej i jednocześnie mogą zastąpić klasyczne łączniki schodowe i krzyżowe. Rozwiązanie to daje pełen komfort użytkowania oświetlenia. Dowolnym przyciskiem włączasz światło i również dowolnym przyciskiem możesz je wyłączyć. W efekcie, dzięki zastosowaniu przekaźników impulsowych, przyciski montujemy w dowolnych miejscach i liczbie. Zasadniczo podnosi to komfort użytkowania oświetlenia w obiekcie.

  Rodzaje przekaźników bistabilnych

  Przekaźniki bistabilne mogą posiadać dodatkowe funkcje. Na tej podstawie wyróżnimy:

  Przekaźniki bistabilne hotelowe ( grupowe)

  Możliwość sterowania centralnego to ważna i wygodna dla użytkownika funkcja . Przekaźnik realizujący tę funkcję posiada dodatkowe wejścia sterujące, oddzielnie do włączenia i wyłączenia. Wejścia wszystkich przekaźników, które zainstalujemy w domu, można wówczas połączyć. W efekcie uzyskujemy możliwość centralnego sterowania wszystkimi zintegrowanymi w ten sposób urządzeniami. Jest to bardzo pożyteczna funkcja -wystarczy jedno naciśnięcie przycisku i jesteśmy spokojni, że wyłączyliśmy wszystkie światła w domu lub w biurze.

  Przekaźniki bistabilne z funkcją czasową

  Za pomocą jednego, tego samego przycisku, możesz włączyć światło na określony czas lub włączyć je na stałe. Ułatwi Ci to przekaźnik bistabilny z funkcją czasową. Zasada jest prosta: naciskasz krótko, włączasz światło na ustawiony wcześniej czas (np. 1 minuta, ponieważ więcej czasu na wejście po schodach nie potrzebujesz). Naciskasz dłużej- światło włączy się na stałe (wiesz, że wniesienie po schodach nowo zakupionej kanapy zajmie Wam dłużej, niż minutę). Później jednym naciśnięciem przycisku wyłączasz światło.

  Przekaźniki bistabilne świecznikowe (sekwencyjne)

  Jeżeli chcesz mieć w domu żyrandol z dzielonym oświetleniem, zastosuj przekaźnik bistabilny świecznikowy (sekwencyjny). Przekaźniki świecznikowe służą do sterowania dwoma obwodami oświetlenia za pomocą jednego przycisku. Jedno naciśnięcie przycisku- włączamy część oświetlenia, drugie naciśnięcie- włączamy pozostałą część, trzecie -włączamy całość. Jedno długie naciśnięcie i wszystkie żarówki gasną. Możliwości jest oczywiście więcej.

  Przekaźniki bistabilne z pamięcią stanu

  Innym rodzajem urządzeń są przekaźniki bistabilne z pamięcią stanu, które przywracają stan pracy urządzeń sprzed momentu zaniku zasilania.