Kategorie

Przekaźniki bistabilne 12V, 24V i 230V 

Jest 51 produktów.

Przekaźniki bistabilne - załączanie oświetlenia z wielu punktów

Produkowane przez nas przekaźniki bistabilne to możliwość wyboru wśród urządzeń o wielu różnorodnych cechach i funkcjach.
W naszej ofercie znajdziecie:

  • przekaźniki zasilane napięciem sieciowym (230 V) lub niskim (9-30V);
  • przekaźniki impulsowe do sterowania różnymi źródłami światła, także LED;
  • przekaźniki grupowe (hotelowe) umożliwiające sterowanie centralne;
  • przekaźniki z wyłącznikiem czasowym (funkcją czasową);
  • przekaźniki bistabilne świecznikowe (sekwencyjne);
  • przekaźniki bistabilne z pamięcią stanu;
  • przekaźniki bistabilne dwukanałowe i jednokanałowe;

Jak większość naszych urządzeń, przekaźniki bistabilne występują w dwóch wersjach:

  • przekaźniki bistabilne dopuszkowe (pod przyciskiem)
  • do montażu w rozdzielnicy na szynie DIN.

Alternatywą dla tradycyjnych przekaźników bistabilnych są sterowniki radiowe. Takie sterowanie oferuje system F&Wave - za pomocą pilota, breloka i przycisków. Dzięki nadajnikom zasilanym bateryjnie nie musimy martwić się doprowadzeniem przewodów zasilających do przycisku.

Filtry

Włączone filtry:
  Napięcie zasilania
  Montaż
  Odporność na prądy udarowe - współpraca z LED
  Współpraca z przyciskami podświetlanymi
  Funkcjonalność
  Funkcja załącz na czas
  Ilość kanałów
  Konfiguracja styków
  Separacja styku
  Dedykowane wejścia sterowania centralnego
  Sterowanie radiowe
  Pamięć stanu po zaniku zasilania
  Maksymalny prąd obciążenia AC-1
  na stronę
  Pokazuje 1 - 12 z 51 elementów
  Pokazuje 1 - 12 z 51 elementów

  Prosty montaż przekaźników bistabilnych dopuszkowych i na szynie

  Ogromną zaletą przekaźników bistabilnych jest prostota instalacji i redukcja ilości przewodów. Do jednego przekaźnika można podłączyć wiele przycisków – połączonych ze sobą równolegle. Bez względu na ilość przycisków, zawsze prowadzimy tylko dwa przewody: od przycisku do przycisku i finalnie do przekaźnika. Jeśli nie doprowadziliśmy gdzieś zasilania, a chcemy mimo to rozbudować istniejącą już instalację, wówczas korzystamy ze wspomnianego już sterownika radiowego F&Wave.

  Do kompletu przekaźników bistabilnych dopuszkowych i na szynę proponujemy przyciski szklane, które doskonale prezentują się w nowoczesnych wnętrzach.

  Jak włączać światło z wielu miejsc w domu? Zalety przekaźników impulsowych.

  Przekaźniki bistabilne przeznaczone są do sterowania oświetleniem za pomocą impulsów pochodzących z nieograniczonej liczby przycisków chwilowych. Pozwalają uzyskać efekty niemożliwe do osiągnięcia w klasycznej instalacji oświetleniowej i jednocześnie mogą zastąpić klasyczne łączniki schodowe i krzyżowe. Rozwiązanie to daje pełen komfort użytkowania oświetlenia. Dowolnym przyciskiem włączasz światło i również dowolnym przyciskiem możesz je wyłączyć. W efekcie, dzięki zastosowaniu przekaźników impulsowych, przyciski montujemy w dowolnych miejscach i liczbie. Zasadniczo podnosi to komfort użytkowania oświetlenia w obiekcie.

  Funkcje przekaźników bistabilnych

  Przekaźniki bistabilne mogą posiadać dodatkowe funkcje. Na tej podstawie wyróżnimy:

  Przekaźniki bistabilne hotelowe ( grupowe)

  Możliwość sterowania centralnego to ważna i wygodna dla użytkownika funkcja. Przekaźnik realizujący tę funkcję posiada dodatkowe wejścia sterujące, oddzielnie do włączenia i wyłączenia. Wejścia wszystkich przekaźników, które zainstalujemy w domu, można wówczas połączyć. W efekcie uzyskujemy możliwość centralnego sterowania wszystkimi zintegrowanymi w ten sposób urządzeniami. Jest to bardzo pożyteczna funkcja - wystarczy jedno naciśnięcie przycisku i jesteśmy spokojni, że wyłączyliśmy wszystkie światła w domu lub w biurze.

  Przekaźniki bistabilne z wyłącznikiem czasowym (funkcją czasową)

  Za pomocą jednego, tego samego przycisku, możesz włączyć światło na określony czas lub włączyć je na stałe. Ułatwi Ci to przekaźnik bistabilny z funkcją czasową. Zasada jest prosta: naciskasz krótko, włączasz światło na ustawiony wcześniej czas (np. 1 minuta, ponieważ więcej czasu na wejście po schodach nie potrzebujesz). Naciskasz dłużej - światło włączy się na stałe (wiesz, że wniesienie po schodach nowo zakupionej kanapy zajmie dłużej, niż minutę). Później jednym naciśnięciem przycisku wyłączasz światło.

  Przekaźniki bistabilne świecznikowe (sekwencyjne)

  Jeżeli chcesz mieć w domu żyrandol z dzielonym oświetleniem, zastosuj przekaźnik bistabilny świecznikowy (sekwencyjny). Przekaźniki świecznikowe służą do sterowania dwoma obwodami oświetlenia za pomocą jednego przycisku. Jedno naciśnięcie przycisku - włączamy część oświetlenia, drugie naciśnięcie - włączamy pozostałą część, trzecie -włączamy całość. Jedno długie naciśnięcie i wszystkie żarówki gasną. Możliwości jest oczywiście więcej.

  Przekaźniki bistabilne z pamięcią stanu

  Innym rodzajem urządzeń są przekaźniki bistabilne z pamięcią stanu, które przywracają stan pracy urządzeń sprzed momentu zaniku zasilania.