Kategorie

FOX - zdalny system sterowania Wi-Fi 

Jest 19 produktów.

Sterowanie WiFi. System FOX

Logo systemu FOX

Fox to sprytny bezprzewodowy system sterowania wykorzystujący sieć Wi-Fi, w całości zaprojektowany i wyprodukowany przez Polską firmę – F&F. Aby zachować wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony prywatności Fox używa autorskich rozwiązań chmurowych. Serwery systemu sterowania Wi-Fi nie przechowują, żadnych danych użytkownika poza jego adresem e-mail. Połączenie między aplikacja mobilną, a urządzeniami jest w pełni szyfrowane.
Do sterowania urządzeniami system FOX wykorzystuje darmową aplikację mobilną, która dostępna jest dla urządzeń z systemami iOS i android. Aplikacja w prosty i intuicyjny sposób pozwala zarządzać zainstalowanymi modułami. Dzięki wykorzystaniu domowej sieci Wi-Fi oraz chmury F&F masz ciągłą możliwość sterowania urządzeniami w domu z każdego miejsca na świecie z dostępem do internetu. Jeżeli nie chcesz sterować systemem Fox spoza domu, możesz zrezygnować z korzystania z chmury F&F i nadal w pełni cieszyć się funkcjonalnym sterowaniem działającym tylko w lokalnej sieci Wi-Fi lub Bluetooth.


FOX - system sterowania Wi-Fi - aplikacja mobilna

Linki i interfejsy
Telemetriahttps://telemetron.fhome.cloud
Reset hasłahttps://fhome.cloud/#/public/users/password-reset
RestAPI dla urządzeń Foxhttps://github.com/fandf92/foxrestapiclient/wiki
Klient RestAPI w języku Python do urządzeń Foxhttps://github.com/fandf92/foxrestapiclient
Hasła i udostępnianie urządzeńPobierz
Integracja z kalendarzem GooglePobierz
Integracja z kalendarzem iCloudPobierz
Integracja z kalendarzem OutlookPobierz
ProgramatoryPobierz
Czytaj więcej >>

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 19 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 19 elementów

Jak działa system FOX?

Modułami systemu FOX sterujemy:

    • - tradycyjnie, przyciskami na ścianie,
    • - za pomocą aplikacji przez domową sieć wifi,
    • - z aplikacji spoza domu przez polską chmurę,
    • - bez połączenia z siecią wifi, np. w przypadku awarii rutera.

Urządzenia systemu FOX to m.in. sterownik wifi do rolet, sterowniki oświetlenia, czy sterownik wifi do bram i furtek. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę poszczególnych modułów.

Urządzenia systemu FOX i ich funkcje:

Przekaźnik WiFi 230 V FOX SWITCH & ENERGY

Przekaźnik 1 kanałowy. Z jednym wejściem i wyjściem. Z funkcją monitorowania parametrów sieci, takich jak napięcie, prąd, moc, zużycie energii. Pozwala na sterowanie obwodami na zasadzie włącz-wyłącz. Sterownik Wi Fi do gniazd, oświetlenia lub innych obwodów elektrycznych.

2 kanałowy przekaźnik WiFi 230 V FOX DOUBLE SWITCH

Przekaźnik 2 kanałowy. Dwa wejścia do sterowania lokalnego i dwa wyjścia. Steruje podłączonymi urządzeniami lub obwodami zgodnie z zasadą włącz-wyłącz. Sterownik wifi do oświetlenia, gniazd, obwodów elektrycznych.

Ściemniacz światła wifi FOX DIMMER

Steruje jasnością źródeł światła do 150 W. Współpracuje ze źródłami światła LED 230 V.

2 kanałowy sterownik WiFi LED 12/24 V FOX DOUBLE LED

Sterownik do włączania, wyłączania lub regulowania jasności taśmy LED 12 lub 24 V

Sterownik WiFi RGBW 12 V FOX COLOR LED

Sterownik WiFi do oświetlenia LED. Do włączania, wyłączania taśmy LED RGBW lub do regulowania jasności oraz koloru taśm LED. Steruje taśmami zasilanymi napięciem 12 lub 24 V.

Sterownik Wi Fi do rolet 230 V FOX SHUTTER

Steruje roletami, żaluzjami, karniszami, zasłonami elektrycznymi z napędem elektrycznym. Sterownik do rolet wifi steruje również kątem ułożenia lameli w żaluzjach.

Sterownik WiFi do bramy FOX GATE

Sterownik wifi do bram i furtek, do integracji z dowolną automatyką bramową. Współpracuje z automatyką w zakresie napięć od 9 do 30 V. Dwa wejścia przeznaczone są do podłączenia czujników. Mogą to być krańcówka lub kontrakton. Pokażą, czy brama lub furtka są zamknięte, czy otwarte. Dwa wyjścia pozwalają sterować dwoma bramami albo bramą i furtką.
Aby zwiększyć lokalny zasięg działania, wyposażyliśmy sterownik FOX GATE w zewnętrzną antenę.
Sterownik wifi do bramy FoX GATE występuje w obudowie pomarańczowej lub szarej.

Aplikacja FOX

System FOX to także bezpłatna aplikacja. Umożliwia sterowanie oraz konfigurację urządzeń. Aplikacja sama wyszukuje urządzenia. Pozwala na tworzenie indywidualnych paneli. Za pomocą aplikacji możemy sterować urządzeniami w różnych lokalizacjach. Np. zarówno w swoim domu, jak i w domu rodziców. Sterowanie może się odbywać na podstawie kalendarzy internetowych. Mamy też do dyspozycji sterowanie głosowe.

Sterowanie głosem

Sterowanie głosowe przez asystenta Google to jedna z możliwości systemu FOX. Usługa dostępna jest już w języku polskim. Po prostej konfiguracji sterujemy poszczególnymi urządzeniami za pomocą komend głosowych. Np. o poranku: Ok Google. Otwórz wszystkie rolety.”. Wychodząc z domu, wystarczy powiedzieć:Ok Google. Wyłącz wszystkie urządzenia”.

Wkrótce integracje z innymi asystentami głosowymi-Apple Siri i Amazon Alexa.
Temat sterowania głosem z wykorzystaniem systemu FOX omawiamy w artykule poniżej.

Rola kalendarza internetowego w systemie FOX.

Pracę urządzeń Fox możesz zaprogramować z wykorzystaniem dowolnego kalendarza internetowego. Kalendarz musi być zgodny ze standardem iCalendar i udostępnionego w postaci pliku .ics. Mogą to być popularne kalendarze Google lub Outlook lub lokalne na domowych, amatorskich serwerach. Dzięki kalendarzom internetowym tworzysz dowolne sekwencje zdarzeń. Dodatkowo obsługa zdarzeń astronomicznych umożliwia tworzenie programów wykonywanych np. od wschodu do zachodu słońca.

Programatory i integracja z kalendarzem internetowym nie są obsługiwane przez sterowniki bram Fox Gate.