Kategorie

Czujniki zaniku i kontroli faz - przekaźniki kontroli napięcia 

Jest 39 produktów.

Przekaźniki kontroli faz

Czujniki (przekaźniki) kolejności i zaniku faz przeznaczone są do zabezpieczania silników elektrycznych zasilanych z sieci trójfazowej. Przekaźnik kontroli kolejności i zaniku fazy wykrywa zdarzenia mogące skutkować uszkodzeniem silnika, takie jak zanik napięcia w co najmniej jednej fazie lub wystąpienie  asymetrii napięć między fazami. Przekaźniki kolejności faz wykrywają również niepoprawną kolejność faz zasilania, uniemożliwiając tym samym wirowanie silnika w nieprawidłowym kierunku.

Czytaj więcej >>

Filtry

Włączone filtry:
  Napięcie zasilania
  TrueRMS
  Montaż
  Element wykonawczy
  Konfiguracja styków
  Współpraca z agregatami prądotwórczymi
  Kontrola styków stycznika
  Kontrola kolejności faz
  Kontrola zaniku / asymetrii faz
  na stronę
  Pokazuje 1 - 12 z 39 elementów
  Pokazuje 1 - 12 z 39 elementów

  Firma F&F produkuje szeroką gamę przekaźników zaniku i kontroli faz przeznaczonych do zabezpieczenia przed uszkodzeniem silników elektrycznych zasilanych z sieci trójfazowej w przypadku zaniku napięcia w co najmniej 1 fazie lub asymetrii napięć między fazami. Czujnik powoduje wyłączenie silnika oraz automatyczne lub ręczne wznowienie jego pracy po powrocie napięcia.

  W naszej ofercie znajdą Państwo czujniki zaniku fazy charakteryzujące się zróżnicowanym progiem asymetrii napięciowej zadziałania. Przeznaczone są do zastosowania w układach o napięciu zasilania 3x400V lub 3x400V+N. W asortymencie znajdują się zarówno czujniki, które współpracują z agregatami prądotwórczymi. Udostępniamy przekaźniki kontroli faz o szerokim spektrum funkcjonalności:

  • czujniki zaniku fazy z kontrolą zaniku/asymetrii faz;
  • czujniki zaniku fazy z kontrolą zaniku/asymetrii faz oraz kontrolą kolejności faz;
  • czujniki zaniku fazy z kontrolą zaniku/asymetrii faz z kontrolą styków stycznika;
  • przekaźniki zaniku fazy zapewniające kontrolę zaniku/asymetrii faz, kontrolę kolejności faz, oraz kontrolę styków stycznika.

  Zalecamy zapoznanie się z urządzeniami z  kontrolą kolejności faz zasilania, co zabezpiecza przed wirowaniem silnika w nieprawidłowym kierunku. W naszym asortymencie znajdą Państwo także czujniki kolejności i zaniku fazy, które zabezpieczają przed symetrycznym i asymetrycznym spadkiem napięcia.

  Niektóre produkty wyposażono w funkcję TrueRMS, która umożliwia pomiar rzeczywistej skutecznej wartości napięcia, co zapewnia prawidłowe działanie czujnika także w mocno zakłóconej sieci.

  Proponowane przez nas przekaźniki wyposażono w różnorodną konfigurację styków:

  • 1NO (pojedynczy styk zwierny)
  • 1xNO/NC (pojedynczy styk przełączny)
  • 1xNO + 1xNC (jeden styk zwierny + jeden styk rozwierny)
  • 2xNO/NC (dwa styki przełączne)

  Dostępne w naszej ofercie czujniki zaniku faz przeznaczone są do pracy pod różnym obciążeniem prądu maksymalnego od 5A do 8A. Należy jednak pamiętać, że są to przekaźniki sterujące, do których powinien być podłączony, np. stycznik, który będzie zasilał odbiorniki dużej mocy. 

  Przekaźniki asymetrii faz zostały zaprojektowane także do pracy o szerokim spektrum asymetrii napięciowej zadziałania. Część czujników kontroli i zaniku faz posiada stały próg asymetrii napięciowej zadziałania. 

  Proponowane przekaźniki zapewniają różnorodne rozwiązania w zakresie opóźniania wyłączania, które gwarantują większą odporność układów na krótkotrwałe spadki napięcia.

  W ofercie znajdują się także czujniki  reagujące na asymetrię napięć pomiędzy fazami powyżej ustalonej wartości oraz na nieprawidłową kolejność podłączenia faz. Część czujników reaguje na uszkodzenie styków styczników załączających.

  Montaż przekaźników zmiany i zaniku faz

  Czujniki marki F&F zaprojektowano w modelach zapewniających montaż natynkowy i na szynie DIN. Szeroka gama modeli dostępna jest z przyłączem przewodowym (wersje natynkowe) oraz ze złączami do 4mm2 (wersje na szynę DIN).

  Wszystkie dostępne w naszej ofercie przekaźniki kontroli faz i czujniki zaniku faz posiadają deklarację zgodności z wymaganiami unijnego prawodawstwa.