Kategorie

Czujniki poziomu cieczy 

Jest 10 produktów.

Czujniki poziomu cieczy


Przekaźniki kontroli poziomu cieczy (czujniki poziomu cieczy) to urządzenia, które dzięki wyposażeniu w sondy, chronią mieszkania, domy i biura przed zalaniem. Czujniki kontroli poziomu cieczy dostępne w ofercie F&F wykorzystują zjawisko przewodności cieczy. Są przede wszystkim użyteczne w tych częściach budynków, które są szczególnie narażone na zalanie wodą, takich jak pralnie, kuchnie czy pomieszczenia gospodarcze – hydrofornie lub przepompownie.

Obecność awarii (zalanie pomieszczenia wodą) wykrywana jest poprzez zwarcie elektrod sondy. W zależności od wersji czujnik może włączyć alarm, odłączyć obwody elektryczne lub załączyć pompy odpompowujące wodę.

Czytaj więcej >>

Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów
Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów

Wśród czujników kontroli poziomu cieczy F&F znajdują się czujniki jednostanowe, dwustanowe oraz trójstanowe.

Z przekaźnikami kontroli cieczy jednostanowymi współpracuje sonda PZ, którą ze względu na jej konstrukcję można zamontować na płaskim podłożu (podłoga), dzięki czemu szybko wykrywa i pozwala przeciwdziałać wszystkim nieprawidłowościom. Do jednego urządzenia można podłączyć maksymalnie 10 sond.

Natomiast do współpracy z dwustanowymi i trójstanowymi przekaźnikami kontroli poziomu cieczy przeznaczona jest sonda PZ2, która zawieszana jest na odpowiedniej wysokości w kontrolowanym zbiorniku.

Dostępne rodzaje czujników poziomu cieczy

Z uwagi na zróżnicowany poziom mineralizacji wody, w ofercie występują wersje czujników z nastawą czułości zadziałania lub wersje z fabrycznie ustawioną wartością czułości zadziałania. Czujniki z regulowanym poziomem czułości posiadają w nazwie indeksu oznaczenie „RC”

Innym wariantem czujnika poziomu cieczy dwustanowego jest przekaźnik kontroli cieczy ze stanami alarmowymi (suchobieg i przepełnienie).

Najbardziej rozbudowanym wariantem zabezpieczenia przed zalaniem wodą jest automatyczny system przeciwzalaniowy ASP- autonomiczny system zapobiegający zalaniu budynków mieszkalnych jedno- oraz wielorodzinnych. Stosuje się go w celu kompleksowej ochrony mienia przed skutkami zalania.

Zapraszamy do poznania oferty czujników kontroli poziomu cieczy F&F