Kategorie

Zdalne sterowanie telefonem 

Jest 7 produktów.

Proste sterowanie GSM

Urządzenia z tej kategorii służą do sterowania temperaturą, bramami i furtkami za pomocą dowolnego telefonu komórkowego. Niezależnie od jego systemu operacyjnego. Wystarczy tylko przypisać numer telefonu do sterownika. Podstawą działania sterowania GSM są określone komendy SMS lub funkcja CLIP.

Czytaj więcej >>


Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów

Zdalne sterowanie telefonem. Czy to jest wygodne?

Omawiając możliwość sterowania na zasadzie "otwórz- zamknij" czy "włącz- wyłącz" za pomocą "komórki", należy podkreślić uniwersalność takiego rozwiązania. Kluczy można zapomnieć, pilota przełożyć, a telefon komórkowy mamy przy sobie zawsze. Niezwykle rzadko zdarza się o nim zapomnieć. Z takiej perspektywy sterowanie telefonem jest na pewno wygodne. Zastanówmy się zatem nad rozwiązaniami automatyki, które pozwolą nam użyć telefonu do zdalnego sterowania urządzeniami. Codzienna wygoda w domu, w biurze, w zakładzie pracy. Sprawdźmy, co nam oferuje nowoczesna automatyka domowa i przemysłowa.

Zdalne sterowanie telefonem. Czy tylko smartfon?

Kiedy słyszymy o zdalnym sterowaniu telefonem, kojarzymy przede wszystkim wszelkie rozwiązania typu smart. Od sterowania smart ekspresem do kawy po zaawansowane systemy inteligentnego domu. W każdym takim przypadku zazwyczaj niezbędny jest smartfon i aplikacja, za pomocą której sterujemy urządzeniami. A przecież tzw. inteligentne sterowanie nie wyczerpuje możliwości, jakie daje nam automatyka domowa w dziedzinie zdalnego sterowania telefonem. Jeżeli nie oczekujemy cudów techniki i bardzo nowoczesnych rozwiązań, do sterowania podstawowymi funkcjami domu wystarczy odpowiedni przekaźnik i jakikolwiek telefon komórkowy.

Sterowanie sms. Sterowniki GSM z serii "SIMPly Max" F&F Filipowski

Bardzo prostą alternatywą dla inteligentnych systemów automatyki domowej jest sterowanie GSM za pomocą sms-ów. Poniżej przedstawiamy sterowniki serii SIMPly MAX od F&F, dzięki którym porozumiewamy się z naszym domem także za pomocą komend tekstowych. Każdy z przekaźników tej kategorii ma swój zakres sterowania. Do działania potrzebują aktywnej karty SIM. Praca sterownika to wymiana określonych komend i powiadomień między sterownikiem i telefonem użytkownika. Podkreślamy, że nie ma ograniczeń co do rodzaju "komórki", która współpracuje ze sterownikiem. Może to być zarówno smartfon, jak i zwykły telefon komórkowy.
SIMPly MAX P01. Sterowanie GSM za pomocą sms ogrzewaniem, oświetleniem, roletami
Przekaźnik SIMply MAX P01 posiada wbudowany komunikator GSM do zdalnego sterowania telefonem. Dzięki temu w prosty sposób zarządzamy i kontrolujemy stan urządzeń podłączonych do wejścia sterownika. Wysyłając konkretny komunikat, według określonego schematu, opuszczamy i podnosimy rolety, włączamy i wyłączamy światło, sterujemy ogrzewaniem.

SIMPly MAX P02. Zdalne sterowanie telefonem GSM do bram, szlabanów, furtek. Funkcja CLIP.

SIMPly MAX P02 do zdalnego otwierania bramy telefonem to bardzo praktyczne rozwiązanie. Tym razem nie wysyłamy komendy sms. Wystarczy jeden telefon do....bramy i gotowe. Brama, furtka, szlaban, gdy tylko sterownik odnotuje połączenie przychodzące, natychmiast zacznie się otwierać. Jak? Przyczynia się do tego funkcja CLIP. Polega ona na tzw. wdzwanianiu się na nr sterownika. Dzwonimy, sterownik sprawdza, czy nasz numer jest na liście uprawnionych użytkowników. Gdy wszystko jest w porządku, odrzuca połączenie i otwiera np. szlaban. Do jednego sterownika można przypisać aż 500 numerów. Już samo to oznacza, że to doskonałe rozwiązanie do otwierania bram i szlabanów w miejscach nadzorowanych, gdzie trwa intensywny ruch, wjeżdżają i wyjeżdżają pojazdy, przemieszczają się ludzie. Porównajmy koszty. W standardowej sytuacji w takich miejscach bramy, furtki, szlabany, otwierane są pilotem. Poza znacznym kosztem zakupu dajmy na to, 200 pilotów, dojdzie koszt dodatkowy. Zakup kolejnych pilotów, gdy ktoś swojego pilota zgubi lub zniszczy. W przypadku sterownika bramowego SIMPly MAX P02 to jedynie cena sterownika plus koszt zakupu i rocznego utrzymania karty SIM. Porównajmy sobie jeszcze sposób zdalnego otwierania bramy telefonem, gdy komunikujemy się ze sterownikiem GSM SIMPly MAX P02 z komunikacją ze sterownikiem typu smart. W omawianym przypadku wybieramy numer, jakbyśmy do kogoś dzwonili. Obecnie samochody wyposażone są w takie systemy komunikacji, że nawet nie trzeba dotykać telefonu. W przypadku otwierania telefonem tzw. inteligentnej bramy najpierw musimy dostać się w telefonie do aplikacji, odnaleźć właściwą ikonę i ją wybrać. Który sposób prostszy i szybszy, nie trzeba nawet wskazywać.

Na czym polega działanie SIMPly MAX P02?

Za pomocą P02 Config ustawiamy godziny otwarcia i zamknięcia bramy. Dodajemy też nr telefonów, które są upoważnione do komunikacji z SIMPly MAX P02. Jak już wspomnieliśmy, jeden przekaźnik to 500 uprawnionych do otwierania bramy telefonów komórkowych.
SIMPly MAX P03. Sterowanie GSM ogrzewaniem
Przekaźnik SIMPly MAX P03 reguluje i kontroluje temperaturę pomieszczeń. Np. dostaniemy komunikat SMS, gdy temperatura przekroczy ustawioną wartość maksymalną lub spadnie poniżej ustawionego progu minimalnego.

Sterowanie sms i funkcja CLIP w praktyce

Większość z nas, zanim dokona wyboru, wolałaby najpierw zobaczyć określone rozwiązanie w praktyce. Dlatego polecamy zamieszczone w zakładce Wideoporadniki filmy, omawiające montaż i działanie przekaźników SIMPly MAX.
O tym, jak sterować bramą, furtką, szlabanem za pomocą telefonu komórkowego i funkcji CLIP: Wideoporadnik - SIMply MAX P02-Sterowanie GSM bramą za pomocą telefonu (fif.com.pl)
Sterowanie GSM za pomocą komend sms omawia wideoporadnik Wideoporadnik - SIMply MAX P01-kontrola urządzeń w domu za pomocą SMS (fif.com.pl)