SIMply MAX P02

SIMply MAX P02

SIMply MAX P02

Sterowanie bramą (CLIP).
Przekaźnik MAX P02 z wbudowanym komunikatorem GSM służy do zdalnego otwierania automatycznych bram wjazdowych, garażowych, szlabanów i furtek  za pomocą telefonu komórkowego. 

Znajduje zastosowanie w przypadku obiektów z chronionym dostępem i dużej liczby użytkowników z uprawnieniami do wejścia, np. osiedla, garaże, parkingi publiczne i firmowe, itp. Eliminuje tradycyjne sterowanie z pilotów radiowych i koszty związane z ich zakupem dla dużej ilości użytkowników.


    
 

Działanie
Przekaźnik pracuje w sieci łączności komórkowej GSM 900/1800 dowolnego operatora działającego w Polsce (brak blokady simlock). Aby mógł wykonywać połączenia i realizować zadane funkcje musi posiadać aktywną kartę SIM.
Przekaźnik posiada dwa sterowane styki, poprzez które wysterowane są impulsy na sterownik bramy lub rygiel furtki. Obydwa wyjścia działają równolegle, ale z dowolnie ustalonymi czasami zamknięcia styku (impulsu). Poprzez styk przekaźnika podajemy sygnał sterujący na wejście impulsowe sterownika bramy.
Samo sterowanie odbywa się bezkosztowo. Użytkownik inicjuje standardowe połączenie na numer sterownika. Sterownik identyfikuje numer i automatycznie odrzuca połączenie jednocześnie aktywując wyjścia (funkcja wdzwaniania CLIP). Dodatkowo istnieje możliwość wysterowania wyjść za pomocą przycisków sterujących podłączonych do wejść przekaźnika. Przekaźnik ma wybór opcji pracy: ręczne lub automatyczne zamykanie (auto-off). W trybie automatycznym przekaźnik po aktywacji wyjścia przez użytkownika sam aktywuje je ponownie po określonym czasie w celu zamknięcia bramy.
Numery telefonów użytkowników oraz czasy impulsów i automatycznego zamykania są ustalane za pomocą programu konfiguracyjnego na komputer PC (P02 Config).
 

Funkcje
* bezkosztowe sterowanie po stronie użytkowników (funkcja wdzwaniania CLIP)
* dwa równoległe wyjścia przekaźnikowe
* możliwość nastawy różnych czasów aktywacji wyjścia dla każdego wyjścia z osobna
* dwa wejścia impulsowe pozwalające na ręczną aktywację wyjść za pomocą podłączonych zewnętrznych przycisków
* funkcja automatycznego zamykania po określonym czasie
* program konfiguracyjny na PC
* autoryzacja 500 numerów użytkowników
* zdalne dodawanie i usuwanie numerów za pomocą komend SMS
    

P02 Config
Program składa się z okna konfiguratora oraz pliku "phonebook".
Plik "phonebook" przechowuje listę numerów telefonów i ich opisy.
Program współpracuje z komputerem PC z systemem Windows 2000, Windows NT, Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10. 

Uwagi do kart SIM
Karta SIM przekaźnika P02:
* zalecane zastosować kartę SIM z taryfą tzw.  telemetryczną/m2m. Pytaj u operatora GSM!
* pierwszej aktywacji karty SIM sterownika należy dokonać na dowolnym telefonie użytkownika (wysłać SMS lub dokonać połączenia głosowego)
zalecamy wyczyszczenie pamięci skrzynki odbiorczej;
*dezaktywować kod dostępu PIN. W przypadku aktywnego kodu PIN, przekaźnik nie zaloguje się do sieci operatora i uniemożliwi to komunikację. Kod PIN dezaktywować za pomocą dowolnego telefonu komórkowego.
* w przypadku taryfy zwykłej (nie telemetrycznej) zalecane jest wyłączenie wszelkich dodatkowych usług operatora przypisanych do karty SIM, np. darmowe powiadomienia SMS, pocztę głosową, operatorskie menu głosowe IVR dla darmowych powiadomień, itp.
* pierwsze uruchomienie SIM na przekaźniku może potrwać nawet kilka minut. Jest to spowodowane rejestracją nieznanego modelu urządzenia i znalezieniem właściwej konfiguracji systemu przez operatora

SIM telefonu użytkownika:
* Tryb wprowadzania SMS należy ustawić jako TEXT (nie UNICODE)! Domyślnie operatorzy GSM ustawiają tryb TEXT. W razie ignorowania SMS-ów przez przekaźnik sprawdzić ustawienia i zmienić na właściwe.

Wsparcie techniczne
tel. +48 661 475 730
     

Napięcie zasilania230 V AC
Element wykonawczy2 x przekaźnik
Maksymalny prąd obciążenia8 A
Konfiguracja styków2 × NO
Wejścia ilość2
Wejścia - tolerancja napięciowa160÷260 V AC
PortySIM
Typ złącza antenySMA
Antena GSM wymiary20 mm x 100 mm
Długość przewodu anteny2,5 m
Przyłączezaciski śrubowe 4,0 mm²
Moment dokręcający0,5 Nm
Pobór mocy czuwanie/praca1,3 W / 3 W
Temperatura pracy-10÷50°C
Wymiary3 moduły (52,5 mm)
Montażna szynie 35 mm
Stopień ochronyIP20

4 innych produktów w tej samej kategorii: