Kategorie

Sterowniki rolet i żaluzji, sterowanie roletami radiowe i wi-fi 

Jest 30 produktów.

Sterowanie roletami i żaluzjami

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór sterowników do rolet – od urządzeń do prostej automatyki, przez elementy radiowego systemu sterowania roletami  po radiowe sterowniki rolet do budynków inteligentnych oraz nowość - sterownik rolet wi-fi - system FOX. Urządzenia mogą być wykorzystane do sterowania elektrycznymi silnikami w roletach, żaluzjach, markizach, a także bramach wjazdowych i garażowych. Znajdą zastosowanie w systemach przewodowych i zdalnych obsługiwanych przez aplikacje w smartfonach lub za pomocą pilota.

Czytaj więcej >>Filtry

Włączone filtry:
  Napięcie zasilania
  Montaż
  Sterowanie lokalne
  Typ silnika
  na stronę
  Pokazuje 1 - 12 z 30 elementów
  Pokazuje 1 - 12 z 30 elementów

  Sterowniki rolet - szeroka oferta firmy F&F

  Poznaj rodzaje sterowników rolet zawarte w ofercie F&F.

  Chcielibyśmy Państwu przybliżyć serie urządzeń produkowanych przez firmę F&F. Moduły przeznaczone do sterowania roletami, żaluzjami, markizami, bramami wjazdowymi i garażowymi.
  Istotną cechą wielu z prezentowanych sterowników rolet jest fakt, że stanowią one część systemu, który można w przyszłości rozbudować o sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, wentylacją.
  Można więc rozpocząć przygodę z inteligentnymi budynkami od sterowania wyłącznie roletami lub bramami, a później w miarę możliwości finansowych rozbudowywać system o dodatkowe elementy.
  Wszystkie wymienione poniżej urządzenia zostały zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce.

  Rolety

  Żaluzje

  Markizy

  Karnisze elektryczne

  Bramy

  Sterowniki rolet z serii STR

  To interesująca propozycja dla klientów, którzy nie są zainteresowani zaawansowaną automatyką, a oczekują jedynie prostego sterowania roletami w rozsądnym budżecie.
  Sterowniki rolet typu D i P, to uniwersalne rozwiązanie współpracujące z silnikami do rolet 230 V AC oraz niskonapięciowymi silnikami prądu stałego, pozwalające na montaż sterowników rolet w puszkach (typ P) oraz rozdzielnicach (typ D).

  Zalety sterowników rolet typu P i D:

  możliwość sterowania lokalnego, grupowego oraz centralnego;
  sterowanie roletami z pojedynczych lub podwójnych klawiszy;
  funkcja blokady w położeniu dolnym (możliwość integracji z systemami alarmowymi);
  pamięć kierunku dla sterowania lokalnego i centralnego. Jeśli sterownik wykona komendę wszystkie rolety — dół, to kolejne naciśnięcie klawisza, spowoduje uniesienie rolet do góry;
  asynchroniczny start rolet dla sterowania centralnego (znacząco ograniczona wartość prądów udarowych, spowodowanych wyzwoleniem wielu napędów rolet jednocześnie);
  możliwość zasilania z różnych faz;
  współpraca z czujnikami deszczu (STR-R), wstrząsu (STR-S) i wiatru (STR-W);

  Sterownik rolet z serii STR - sterowanie roletami za pomocą przycisków chwilowych
  Sterownik rolet wi-fi FOX - zasada działania

  Sterowniki rolet Wi-Fi

  FOX to system sterowania urządzeniami elektrycznymi przez wifi, bluetooth i polską chmurę. Moduły FOX pozwalają w prosty sposób sterować m.in.:

  • bramami i furtkami,
  • oświetleniem i jego jasnością- także LED,
  • roletami, żaluzjami, markizami i zasłonami.

  Moduł Wi-STR1S2-P to sterownik rolet wifi. W przypadku żaluzji reguluje też położenie lameli.

  Cechy sterownika wifi rolet Shutter FOX:

  • lokalne sterowanie z wykorzystaniem wi-fi lub bluetooth;
  • zdalne sterowanie z wykorzystaniem bezpiecznej, polskiej chmury;
  • bezproblemowe sterowanie domem także w przypadku awarii internetu;
  • Wiele możliwości sterowania domem. Do wyboru tradycyjne przyciski naścienne, aplikacja na smartfona; komendy głosowe (asystent Google; możliwość integracji z Siri i Amazon Alexa), kalendarze internetowe;
  • Montaż w puszce elektrycznej;

  Radiowe sterowniki rolet do budynków inteligentnych

  F&Home Radio – system inteligentnego budynku oparty o dwukierunkową transmisję radiową.
  Na system F&Home Radio składają się sterowniki o szerokiej funkcjonalności, przeznaczone do kompleksowego sterowania urządzeniami domowymi.
  W skład systemu wchodzą bezprzewodowe sterowniki rolet, którymi można sterować za pomocą aplikacji na telefon.

  rH-TSR1S2 - moduł radiowy przeznaczony do sterowania napędami rolet, żaluzji, ekranów, markiz oraz zasłon.

  Cechy:

   montaż w puszce elektrycznej lub w rozdzielnicy;
   współpraca z silnikami 230 V AC;
   możliwość sterowania lokalnego, grupowego, centralnego z przycisków i/lub aplikacji mobilnej;
   możliwość sterowania roletami z dowolnego miejsca na świecie poprzez usługę Cloud;
   możliwość integracji z systemami alarmowymi;
   możliwość pracy w oparciu o serwis pogodowy, czujnik natężenia światła i/lub czujnik temperatury;
   kalibracja umożliwia sterowanie procentowe pozycją rolety.

  Program konfiguracyjny systmu F&Home pozwala na swobodne programowanie i tworzenie projektów sterujących z dowolnymi zależnościami. Elementy systemu mogą być umieszczane w puszkach instalacyjnych lub w rozdzielnicy. Dzięki dwukierunkowej transmisji radiowej z potwierdzeniem możliwa jest adaptacja do niemalże każdej instalacji elektrycznej bez konieczności wykonywania prac remontowo-budowlanych.

  Pełna kontrola nad roletami, sterowanie roletami w inteligentnym domu F&Home
  Sterownik rolet F&Wave - jak działa rysunek poglądowy

  Sterownik rolet na pilota? Radiowy system sterowania roletami F&Wave

  Najprostszy system zdalnego sterowania roletami, żaluzjami i markizami za pośrednictwem pilotów lub bateryjnych nadajników podtynkowych, podłączanych do tradycyjnych, ściennych przycisków monostabilnych.
  Cechą wyróżniającą system jest funkcja retransmisji sygnału przez moduły. Funkcja ta pozwala na instalowanie systemu nawet w dużych budynkach, poszczególne sterowniki rolet potrafią przekazywać sygnał to tych zamontowanych w większej odległości od nadajnika sygnału — przycisku lub pilota.
  W ofercie dostępne są piloty, za pomocą których można sterować pracą modułów do rolet:
  RC10 (pilot dziesięciokanałowy);
  RC4 (pilot czterokanałowy)
  Podtynkowy nadajnik RC5 umożliwia sterowanie pięcioma kanałami. Odbiorniki systemu F&Wave umożliwiają sterowanie oświetleniem (w tym LED), roletami, wentylatorami i innymi urządzeniami na zasadzie włącz/wyłącz.
  System pozwala na powiązanie wielu nadajników z jednym odbiornikiem oraz pojedynczego nadajnika z wieloma odbiornikami.
  Cechy:
  nadajniki w postaci pilotów lub elementów do puszki podtynkowej Ø60;
  odbiorniki, w tym przypadku sterowniki rolet przeznaczone do montażu w puszkach podtynkowych lub w rozdzielni.

  Sterowanie GSM/Cloud

  W systemach STR i F&Wave istnieje możliwość zastosowania przekaźników GSM z serii SimplyMAX do zdalnego sterowania poprzez wiadomości SMS lub nieodpłatne wdzwanianie na numer karty SIM. Dzięki temu rozwiązaniu powstaje możliwość sterowania grupami rolet, również spoza domu.

  Systemy F&Home i F&Home RADIO umożliwiają sterowanie funkcjami domu - w tym roletami - przy wykorzystaniu dedykowanych aplikacji mobilnych i połączenia internetowego.
  W systemie F&Home Radio istnieje także możliwość podłączenia zewnętrznego modemu GSM do portu USB serwera. Dzięki temu rozwiązaniu istnieje możliwość sterowania funkcjami domu - w tym roletami - z użyciem SMS-ów, bez połączenia internetowego.

  Sterowniki do rolet produkowane przez naszą firmę stanowią kompletne systemy sterowania lub mogą być kompatybilne z systemami inteligentnego domu F&F, dzięki czemu pozwalają na systematyczną rozbudowę infrastruktury automatyki budynku o kolejne podzespoły do sterowania oświetleniem, ogrzewaniem, wentylacją itp. Proponujemy urządzenia przeznaczone do montażu natynkowego, w kasecie rolety, lub w puszcze podtynkowej czy rozdzielnicy.

  Produkujemy sterowniki o szerokim spektrum zastosowań, co umożliwia ich wykorzystanie w obiektach o zróżnicowanych potrzebach. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty, które mogą być wykorzystane jako samodzielne urządzenia do obsługi jednej rolety lub grupowane w kilka elementów. Elastyczność zastosowanych rozwiązań pozwala na montaż sterowników do rolet F&F zarówno w małych, jak i dużych obiektach. Część urządzeń przeznaczonych do zdalnego sterowania roletami wyposażona jest w funkcje retransmisji sygnału przez moduły, co umożliwia przekazywanie go do sterowników znajdujących się w większej odległości od pilota czy przycisku, jednocześnie eliminując wszelkie napotkane błędy transmisji.

  W asortymencie F&F znajdują się sterowniki do silników elektrycznych jednofazowych prądu zmiennego oraz silników elektrycznych prądu stałego o napięciu 12V i 24V.  Szeroki wybór urządzeń umożliwia tworzenie systemów zapewniających lokalne, grupowe lub centralne sterowanie systemami rolet, markiz, żaluzji oraz bram wjazdowych czy garażowych. Co więcej, zastosowane rozwiązania pozwalają nie tylko na sterowanie ruchem „góra-dół”, ale również regulowanie kąta nachylenia lameli. Część sterowników dodatkowo wyposażona jest w czujniki opadów deszczu, wiatru czy wstrząsu, co pozwala na automatyczne dostosowanie ich położenia do panujących warunków zewnętrznych.

  Sterownik rolet F&F – dlaczego warto wybrać

  Dla instalatorów

  Sterowniki do rolet F&F to urządzenia produkowane w Polsce przez krajowego producenta. Sprawdzone rozwiązania oraz dostęp do pełnej informacji w zakresie techniki montażu pozwalają na szybkie eliminowanie pojawiających się problemów. Co więcej, oferowane przez nas sterowniki do rolet mogą być częścią większego systemu inteligentnego domu obejmującego także rozwiązania pozwalające na sterowanie ogrzewaniem, wentylacją, oświetleniem itp. Dostępne rozwiązania umożliwiają rozwój systemu bez niebezpieczeństwa utraty kompatybilności jego elementów. Elastyczność jego poszczególnych części sprawia, że z dostępnych urządzeń można tworzyć struktury o różnym poziomie zaawansowania, szczegółowości i skalowalności.  Nasze autorskie Radio Long Range wpływa na skuteczność transmisji danych i stabilność działania oraz zapewnia najdalszy zasięg fal. Wszystkie potrzebne komponenty znajdziesz w ofercie naszej firmy.

  Dla dystrybutorów

  Oferta sterowników do rolet F&F składa się z szerokiego asortymentu pokrywającego różnorodne zapotrzebowania użytkowników. Co więcej, urządzenia są kompatybilne ze wszystkimi elementami układów automatycznej regulacji inteligentnego domu marki F&F, co pozwala na etapową realizację inwestycji. Wysokie zaawansowanie technologiczne, polska produkcja, skuteczność transmisji danych i stabilność działania sprawiają, że są to produkty poszukiwane zarówno przez instalatorów, jak i użytkowników końcowych.

  Dla architektów

  Zastosowanie układów automatycznej regulacji w obiektach mieszkalnych i użyteczności publicznej staje się powszechne. Proponujemy Państwu wykorzystanie produkowanych przez naszą firmę polskich sterowników do rolet, które są kompatybilne z systemami inteligentnego domu marki F&F. W naszej ofercie znajdą Państwo nie tylko niezawodne systemy dla budynków o zróżnicowanych gabarytach, ale również rozwiązania o nowoczesnym designie – między innymi przyciski szklane umożliwiające konfiguracje pionowe i poziome, które uatrakcyjniają wygląd pomieszczenia.

  Dla użytkowników

  Produkty proponowane przez F&F zapewniają pełen komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Nasze autorskie rozwiązania gwarantują skuteczność transmisji i stabilność działania oraz najdalszy zasięg propagacji fal. Dołączony do urządzeń konfigurator daje nieograniczone możliwości programowania, co pozwala dostosować pracę rolet do potrzeb i oczekiwań użytkowników. Jeśli zdecydujesz się na sterowniki  radiowe dostaniesz dostęp do naszej chmury, która pozwala na równie skuteczne zdalne sterowanie roletami, nie odbiegające od tego wykorzystywanego w sterowaniu lokalnym. Nasze sterowniki do rolet są kompatybilne z pozostałymi elementami systemu inteligentnego domu – od  teraz możesz wprowadzać układy automatycznej regulacji do swojego domu czy firmy etapami, bez konieczności realizacji inwestycji jednorazowo.