Sterownik rolet dopuszkowy STR-2

Sterownik rolet dopuszkowy STR-2

STR-2, 5908312593324

Opis produktu

Sterownik roletowy  jednoprzyciskowy STR-2
Montaż w puszce  podtynkowej Ø60

Sterownik roletowy przeznaczony jest do sterowania pracą rolet (góra-dół) lub innych obiektów (np.bramy) napędzanych silnikiem elektrycznym jednofazowym prądu zmiennego za pomocą włączników chwilowych (np.dzwonkowych).

 

sterowanie roletami
 

Działanie dopuszkowego sterownika roletowego STR-2

Sterownik roletowy pracuje jako urządzenie samodzielne (przeznaczone do otwierania/zamykania jednej rolety). Możliwe jest także łączenie sterowników w grupy umożliwiające centralne sterowanie wieloma roletami.
Zasilanie sterownika roletowego sygnalizowane jest świeceniem LED zielonej U. Uruchomienie silnika rolety następuje poprzez chwilowe podanie napięcia (L lub N) na jedno z wejść sterujących. Silnik załączany jest na zaprogramowany wcześniej przez użytkownika czas. Umożliwia to pełne podniesienie lub opuszczenie rolety. Istnieje możliwość zatrzymania uruchomionej rolety na wybranym przez użytkownika poziomie (niepełne otwarcie lub zamknięcie rolety).

Wejścia sterujące sterownika rolet

Sterowanie lokalne - przycisk podłączony do zacisku 5 sterujący  jedną roletą.
- w górę  (otwarcie) / w dół  (zamknięcie)
Naciśnięcie przycisku lokalnego powoduje załączenie rolety na ruch w kierunku przeciwnym do ostatnio wykonywanego (po podączeniu sterownika do zasilania pierwszy ruch powoduje zamknięcie rolety). Jeżeli roleta znajduje się już w ruchu, to naciśnięcie przycisku sterowania lokalnego spowoduje zatrzymanie rolety. Ponowne naciśnięcie przycisku lokalnego powoduje ruch rolety w przeciwnym kierunku.

Sterowanie centralne -  wspólna dla wielu sterowników (minimum dwa) grupa przycisków podłączona do zacisków 7 i 8 sterująca wszystkimi roletami będącymi w układzie sterowania centralnego.
- wszystkie w górę;    - wszystkie w dół
Naciśnięcie przycisku sterowania centralnego powoduje załączenie rolet na ruch w zadanym kierunku. Jeżeli jedna z rolet wykonuje już ruch w tym samym kierunku, to  będzie on dalej kontynuowany. W przypadku gdy wykonuje ruch w kierunku przeciwnym, to roleta najpierw zostanie zatrzymana, a następnie załączona w kierunku wynikającym z rozkazu podanego na wejście centralne.

UWAGA!
Sterowanie centralne umożliwia tylko załączenie rolet na ruch w wybranym kierunku. Zatrzymanie rolety nastąpi dopiero po upływie zaprogramowanego czasu, lub po naciśnięciu dowolnego przycisku sterowania lokalnego.Napięcie zasilania230 V AC
Typ silnika230 V AC
Sterowanie centralnedwuprzyciskowe
Sterowanie lokalnejednoprzyciskowe
Sygnał sterującyL lub N
Maksymalny prąd impulsu sterującego1 mA
Maksymalny prąd obciążenia AC-31,5 A
Czas załączenia - programowany0 s ÷ 10 min.
Element wykonawczyprzekaźnik
Przyłącze sygnałowe4×DY 1mm², l:10cm
Przyłącze zasilające4×DY 1,5mm², l:10cm
Pobór mocy1 W
Temperatura pracy-25 ÷ 50 °C
WymiaryØ55 mm, h: 13 mm
Montażw puszce podtynkowej Ø60
Stopień ochronyIP20