Przekaźniki czasowe Jest 37 produktów.

Przekaźniki czasowe

Przekaźnik czasowy to urządzenie, którego układ elektroniki realizuje różne funkcje logiczne w funkcji czasu. Może to być opóźnione załączanie, opóźnione odpadanie, impulsowanie-opóźnione załączenie lub wyłączenie w cyklach czasowych.

Pomimo dynamicznego rozwoju technologii procesorowej, prosta aparatura modułowa ma wciąż szereg zastosowań w układach sterowania.

Czytaj więcej >>

Filtry

Włączone filtry:
  Maksymalny prąd obciążenia
  Montaż
  Konfiguracja styków
  Tryb pracy
  na stronę
  Pokazuje 1 - 12 z 37 elementów
  Pokazuje 1 - 12 z 37 elementów

  Przekaźniki czasowe znajdziemy w wielu układach automatyki przemysłowej i domowej (np.: do sterowania wentylacją, ogrzewaniem, oświetleniem czy sygnalizacji).

  Wiele aplikacji nie wymaga stosowania sterowników PLC. Wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba wykorzystania prostych funkcji lub przemawiają za tym względy ekonomiczne, stosuje się przekaźniki czasowe. Oferta F&F obejmuje głównie przekaźniki w wersji modułowej, których montaż odbywa się w szafkach sterowniczych. Ze względu na ich standaryzację oraz częsty brak miejsca,  najbardziej popularnymi przekaźnikami są te o szerokości 17,5 mm.

  Z uwagi na realizowane funkcje przekaźniki czasowe dzieli się na jednofunkcyjne i wielofunkcyjne. W grupie przekaźników wielofunkcyjnych znajdziemy takie, które posiadają wejścia RESET i START.

  Przekaźniki wielofunkcyjne zazwyczaj występują w wersjach z ustalonymi fabrycznie funkcjami. Bywają jednak i takie, które- jak przekaźnik czasowy PCS-533 – posiadają możliwość zaprogramowania funkcji przez użytkownika. Dzięki przekaźnikom programowalnym możemy wyeliminować konieczność zastosowania nawet kilku przekaźników połączonych kaskadowo. Zastosowanie technologii NFC (z ang. Near Field Communication) wynosi PCS-533 do czołówki przekaźników czasowych. Sam proces ustalania funkcji jest niezwykle intuicyjny, wykorzystuje bowiem aplikację mobilną z interfejsem graficznym. Możliwość zapisu programu w telefonie, jego edycja i powtórne wgranie programu do przekaźnika, jest niezwykle przydatne, gdy programujemy dużą ilość przekaźników.

  W przypadku przekaźników czasowych, które realizują funkcję impulsowania, rozróżnia się przekaźniki czasowe symetryczne – których czas pracy i czas przerwy są sobie równe i przekaźniki czasowe  asymetryczne (PCU-520 i PCU-507) – których czas pracy może być różny od czasu przerwy.

  W szerokiej ofercie przekaźników czasowych F&F znajdują się:

  • przekaźniki czasowe awersyjne,
  • przekaźniki czasowe rewersyjne,
  • przekaźniki jedno- i wielofunkcyjne,
  • przekaźniki programowalne zbliżeniowo za pośrednictwem NFC.

  W ofercie F&F znajdują się ponadto przekaźniki czasowe uniwersalne. W układach zasilania tych przekaźników zastosowano zasilacze impulsowe, które pozwalają stosować je w układach z zasilaniem od 12 do 230 V AC/DC.