Sterownik do rolet STR-21

Sterownik do rolet STR-21

STR-21, 5908312591511

Opis produktu

Dwuprzyciskowy sterownik do rolet
Montaż natynkowy lub w kasecie rolety

Za pomocą sterownika STR-21 sterujemy roletami (góra-dół) lub innymi obiektami (np. bramy), które są napędzane silnikiem elektrycznym jednofazowym prądu zmiennego za pomocą włączników chwilowych (np. dzwonkowych). 

Sterownik do rolet może pracować jako urządzenie samodzielne (przeznaczone do otwierania/zamykania jednej rolety). Możliwe jest również łączenie sterowników w grupy umożliwiające centralne sterowanie wieloma roletami.

 


 

Działanie

Zasilanie sterownika do rolet STR-21 sygnalizowane jest świeceniem LED zielonej U. Uruchomienie silnika rolety następuje poprzez chwilowe podanie napięcia (L lub N) na jedno z wejść sterujących. Silnik załączany jest na zaprogramowany wcześniej czas, umożliwiający pełne podniesienie lub opuszczenie rolety. Istnieje możliwość zatrzymania uruchomionej rolety na wybranym przez użytkownika poziomie (niepełne otwarcie lub zamknięcie rolety).

Wejścia sterujące sterownika

Sterowanie lokalne - grupa przycisków podłączona do zacisków 5 i 6 sterująca  jedną roletą.
- w górę  (otwarcie);   - w dół  (zamknięcie)
Naciśnięcie przycisku lokalnego powoduje załączenie rolety na ruch w zadanym kierunku. Jeżeli roleta znajduje się już w ruchu, to naciśnięcie przycisku sterowania lokalnego spowoduje zatrzymanie rolety.
Sterowanie centralne -  wspólna dla wielu sterowników (minimum dwa) grupa przycisków podłączona do zacisków 7 i 8 sterująca wszystkimi roletami będącymi w układzie sterowania centralnego.
 - wszystkie w górę;     - wszystkie w dół
Naciśnięcie przycisku sterowania centralnego powoduje załączenie rolet na ruch w zadanym kierunku. Jeżeli jedna z rolet wykonuje już ruch w tym samym kierunku, to  będzie on dalej kontynuowany. W przypadku gdy wykonuje ruch w kierunku przeciwnym, to roleta najpierw zostanie zatrzymana, a następnie załączona w kierunku wynikającym z rozkazu podanego na wejście centralne.


UWAGA!
Sterowanie centralne umożliwia tylko załączenie rolet na ruch w wybranym kierunku. Zatrzymanie rolety nastąpi dopiero po upływie zaprogramowanego czasu, lub po naciśnięciu dowolnego przycisku sterowania lokalnego.


Napięcie zasilania230 V AC
Typ silnika230 V AC
Sterowanie centralnedwuprzyciskowe
Sterowanie lokalnedwuprzyciskowe
Sygnał sterującyL lub N
Maksymalny prąd impulsu sterującego1 mA
Maksymalny prąd obciążenia AC-31,5 A
Czas załączenia - programowany0 s ÷ 10 min
Element wykonawczyprzekaźnik
Przyłączezaciski śrubowe 4,0 mm²
Moment dokręcający0,5 Nm
Pobór mocy1 W
Temperatura pracy-25 ÷ 50 °C
Wymiary51×67×26 mm (± 1 mm)
Montażnatynkowy
Stopień ochronyIP20