Czujnik wiatru STR-W

Czujnik wiatru STR-W

STR-W, 5908312597766

Opis produktu

STR-W to zewnętrzny czujnik wiatru.

Pozwala  na monitorowanie aktualnej prędkości wiatru.

Jak działa czujnik wiatru STR-W?

STR-W umożliwia automatyczne sterowanie przesłonami okien w zależności od nasilenia podmuchów wiatru. Zalecany jako czujnik wiatru do markiz i do rolet. STR-W w połączeniu ze sterownikami rolet STR-3 lub STR-4 umożliwia zbudowanie systemu reagującego na silny wiatr. Gdy wiatr jest zbyt silny, rolety okienne automatycznie zamykają się, a markizy zwijają.

Tryby pracy czujnika wiatru

Sterownik STR-W w układzie ze sterownikami rolet STR-3 lub STR-4, pracuje w dwóch trybach:


Praca w trybie ciągłym

Jeżeli prędkość wiatru przekroczy zadaną wartość, to wewnętrzny styk przekaźnika zamyka się. Pozostaje zamknięty przez cały czas utrzymywania się podmuchów wiatru.
Tryb ten zapewnia zamknięcie rolet w momencie wystąpienia silnych wiatrów i zablokowanie ich w pozycji zamkniętej, aż do momentu ustania wiatru.
Zakres wartości prędkości wiatru, przy której zostaje zgłoszony alarm, ustawiamy płynnie w zakresie od 30 km/h (pozycja A) do 80 km/h (pozycja B).


Praca w trybie impulsowym

Jeżeli prędkość wiatru przekroczy zadaną wartość, to wewnętrzny styk przekaźnika zamyka się na czas ok. 1,5 s. Do sterowników rolet przekazany zostaje jednorazowy rozkaz zamknięcia. Tryb impulsowy zapewnia zamknięcie rolet w momencie wystąpienia silnego wiatru. Jednak później użytkownik ma możliwość podniesienia rolet w dowolnym momencie.
Zakres wartości prędkości wiatru, przy której zostaje zgłoszony alarm, regulowany jest płynnie w zakresie od 20 km/h (pozycja D) do 70 km/h (pozycja C).

Napięcie zasilania100÷265 V AC/DC
Stopień ochrony wiatraczkaIP65
Wymiary wiatraczkaØ80×85W mm
Uchwyt montażowy wiatraczkastalowy płaskownik (profil L) 150×70×3 mm
Śruba montażowa wiatraczkaN6
Przewód wiatraczka2× 0,25 mm² / l : 5 m
Przyłączezaciski śrubowe 2,5 mm²
Pobór mocy czuwanie/praca0,2 W / 0,6 W
Wymiary67 mm x 50 mm x 26 mm
Montażnatynkowy
Stopień ochronyIP20