Czujnik wiatru STR-W

Czujnik wiatru STR-W

STR-W, 5908312597766

Opis produktu

STR-W to zewnętrzny czujnik wiatru.

Pozwala  na monitorowanie aktualnej prędkości wiatru.

W przypadku gdy prędkość wiatru przekroczy zadaną wartość progową to nastąpi załączenie wewnętrznego przekaźnika. W połączeniu ze sterownikami rolet STR-3 lub STR-4 umożliwia zbudowanie systemu, w którym w przypadku pojawienia się zbyt silnego wiatru, zostaną zamknięte rolety okienne lub zwinięte markizy.

Działanie czujnika wiatru

Sterownik pracuje w dwóch trybach:

Tryb ciągły
Jeżeli prędkość wiatru przekroczy zadaną wartość, to wewnętrzny styk przekaźnika zamyka się i pozostaje zamknięty przez cały czas utrzymywania się podmuchów wiatru.
W połączeniu ze sterownikami rolet STR-3 i STR-4, tryb taki zapewnia zamknięcie rolet w momencie wystąpienia silnych wiatrów i zablokowanie ich w pozycji zamkniętej, aż do momentu ustania wiatru.
Zakres regulacji prędkości wiatru, przy której zostaje zgłoszony alarm, regulowany jest płynnie w zakresie od 30 km/h (pozycja A) do 80 km/h (pozycja B).

Tryb impulsowy

Jeżeli prędkość wiatru przekroczy zadaną wartość, to wewnętrzny styk przekaźnika zamyka się na czas ok. 1,5 s, przekazując do sterowników rolet jednorazowy rozkaz zamknięcia. W połączeniu ze sterownikami rolet STR-3 i STR-4 tryb taki zapewnia zamknięcie rolet w momencie wystąpienia silnych wiatrów, ale później użytkownik ma możliwość podniesienia rolet w dowolnym momencie.
Zakres regulacji prędkości wiatru, przy której zostaje zgłoszony alarm, regulowany jest płynnie w zakresie od 20 km/h (pozycja D) do 70 km/h (pozycja C).
 

Napięcie zasilania100÷265 V AC/DC
Stopień ochrony wiatraczkaIP65
Wymiary wiatraczkaØ80×85W mm
Uchwyt montażowy wiatraczkastalowy płaskownik (profil L) 150×70×3 mm
Śruba montażowa wiatraczkaN6
Przewód wiatraczka2× 0,25 mm² / l : 5 m
Przyłączezaciski śrubowe 2,5 mm²
Pobór mocy czuwanie/praca0,2 W / 0,6 W
Wymiary67 mm x 50 mm x 26 mm
Montażnatynkowy
Stopień ochronyIP20