Ściemniacz Wi-Fi do LED i oświetlenia zwykłego 230 V DIMMER

Ściemniacz Wi-Fi do LED i oświetlenia zwykłego 230 V DIMMER

Wi-DIM1S1-P, 5902431674209

Opis produktu

Ściemniacz wifi przeznaczony do sterowania jasnością źródeł światła 230 V o mocy do 150 WFox - sterowanie Wi-Fi logo
DIMMER to uniwersalny ściemniacz wi-fi do światła zasilanego napięciem 230 V. Współpracuje zarówno z klasycznymi, jak i ledowymi źródłami światła. Wyjątkową cechą ściemniacza WiFi DIMMER FOX jest możliwość konfiguracji minimalnego i maksymalnego poziomu świecenia. Pozwala to na pozbycie się efektu migania żarówek LED przy niskich poziomach natężenia światła. Zapewnia płynne przejście pomiędzy zadanymi poziomami jasności. Czas rozjaśniania i ściemniania jest konfigurowalny.
Ikony funkcje systemu FOX
Sterowanie za pomocą aplikacji na telefony i tablety
Ikony funkcje systemu FOX
Zdalny dostęp przez sieć  Wi-Fi i chmurę F&F
Ikony funkcje systemu FOX
Możliwość sterowania głosowego
Ikony funkcje systemu FOX
Programowanie zdarzeń za pomocą kalendarzy
Ściemniacz oświetlenia 230 V
Regulacja jasności oświetlenia


Jak działa inteligentny dom po wi-fi?
Cechy ściemniacza światła WiFi DIMMER FOX

 • Sterowanie jasnością źródeł światła 230 V, w tym również ściemnialnym oświetleniem LED  o mocy do 180 W;
 • Możliwe jest podłączenie lokalnego przycisku chwilowego do włączania i wyłączania światła (krótkie naciśnięcie) oraz do sterowania jasnością (długie naciśnięcie);
 • Aplikacja mobilna oraz programatory czasowe do ustawiania zadanego poziomu jasności;
 • Poprawne działanie również bez połączenia z siecią Wi-Fi zapewniają:  wbudowany zegar z podtrzymaniem zasilania oraz własna kopia programu pracy; 
 • Obsługa REST API umożliwia integrację ściemniacza WiFi również z innymi systemami automatyki domowej;
 • Wbudowane zabezpieczenie termiczne;
 • Prosty montaż w puszce instalacyjnej o średnicy fi 60 mm.


Warunkiem poprawnej pracy ściemniacza światła Wi-Fi jest podłączenie ściemnialnych źródeł światła. Należy upewnić się, czy na opakowaniu lub w instrukcji źródła światła znajduje się wyraźna informacja o możliwości regulacji jasności. Często jest ona przedstawiana w postaci jednego z poniższych symboli:


Ściemniacz wi-fi LED do regulacji jasności światła

FOX - system sterowania Wi-Fi

Prosty w instalacji, oferujący wiele możliwości system bezprzewodowej automatyki domowej. 


Aplikacja na urządzenia z systemem Android
Aplikacja na urządzenia z systemem iOS

Planuj działania systemu FOX za pomocą kalendarzy online

Wykorzystaj kalendarze i zaplanuj działanie modułu na porę dnia czy wiczoru. Od Ciebie zależy kiedy i jakie funkcje zostaną wykonane. Możesz zaplanować włączenie oświetlenia o zadanej godzinie lub podlewanie ogrodu na różne godziny zgodnie z ustawionym harmonogramem.

Steruj głosem dzięki asystentowi Google

Usługa sterowania głosem dostępna jest w języku polskim. Po prostej konfiguracji, sterowanie poszczególnymi urządzeniami może polegać na wypowiedzeniu frazy: “Ok Google. Otwórz wszystkie rolety.”, “Włącz niebieskie światło w pokoju rozrywki”, lub kiedy wychodzisz z domu: “Ok Google. Wyłącz wszystkie urządzenia”.Sterowanie głosowe ściemniaczem oświetlenia
Napięcie zasilania85÷265 V AC
Wejście sterujące85÷265 V AC
Prąd impulsu sterującegomniej niż 1 mA
Maksymalny prąd obciążenia (AC-1) - moc znamionowa180 W
Maksymalny prąd obciążenia (AC-1) - moc maksymalna (chwilowa)300 W
Wilgotność (bez kondensacji)poniżej 90%
Częstotliwość radia2,4 GHz
TransmisjaWI-FI
Moc radia (IEEE 802.11n)poniżej 13 dBm
Czułość odbiornika-98 dBm
Przyłączezaciski śrubowe 2,5 mm²
Moment dokręcający0,4 Nm
Pobór mocyczuwanie: 1,2 W; praca (włączony przekaźnik): 1,6 W
Temperatura pracy0÷45°C
WymiaryØ54 (48×43 mm), wysokość: 20 mm
Montażw puszce podtynkowej Ø60
Stopień ochronyIP20
Schemat podłączenia modułu Dimmer - regulacja jasności oświetlenia

Światło w domu i wokół domu.

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak ważnym elementem aranżacji naszej domowej lub biurowej przestrzeni jest światło?
To już nie tylko proste włączanie, gdy wchodzimy do ciemnego pomieszczenia. I wyłączanie, gdy z niego wychodzimy. Urządzając wnętrza, oświetlamy dosłownie wszystko. Podświetlamy szafki, obrazy, lustra. Decydujemy się na dodatkowe oświetlenie schodów, podłóg, mebli. Wybieramy oświetlenie o barwie zimnej, ciepłej, kolorowe. Pojedyncze punkty lub np. taśmy LED. Kierujemy się bezpieczeństwem i wygodą na co dzień. Z drugiej strony dobrze dobrane i rozprowadzone oświetlenie to ważny element wystroju naszego domu, mieszkania, biura.

Sterowanie oświetleniem. Oferta F&F

Sterujemy światłem nie tylko za pomocą standardowych przycisków. Dzięki rozwojowi automatyki domowej otrzymaliśmy szeroki wybór aparatów i urządzeń, które robią to za nas. Zgodnie z naszymi preferencjami. Wystarczy ustawić, zaprogramować. Nowoczesne sterowniki włączą i wyłączą światło zgodnie ze wschodami i zachodami słońca. Zadziałają o ustawionych przez nas godzinach (automaty zmierzchowe, zegary astronomiczne). Do załączania światła świetnie sprawdzą się czujniki ruchu. Wykorzystując precyzję laserowego czujnika odległości oraz możliwości automatów schodowych, zbudujemy nowoczesne podświetlenie stopni schodów. Uzyskamy w ten sposób efekt fali świetlnej na schodach. Z kolei jasność światła regulujemy za pomocą ściemniaczy światła, o których poniżej.

Ściemniacze oświetlenia w domu.

Kiedy potrzebujemy nie tylko włączyć światło, lecz również wyregulować jego jasność? Gdy oglądamy film. Gdy słuchamy muzyki. Kiedy chcemy stworzyć intymny, romantyczny nastrój. Wygodnie jest też ściemnić oświetlenie w miejscach, gdzie na ogół jest potrzebne, ale w danej chwili jego pełna jasność nie jest niezbędna- na schodach, korytarzach, w pokoju dzieci. Natomiast bez oświetlenia o maksymalnej jasności nie obejdziemy się podczas czytania, czy wykonywania prac, przy których musimy "dobrze widzieć".

Rodzaje ściemniaczy oświetlenia. Czy ledy nadają się do ściemniaczy?

Decydując się na ściemniacz oświetlenia, musimy mieć świadomość, jakim rodzajem oświetlenia chcemy sterować. Z żarówkami zwykłymi i halogenowymi współpracuje praktycznie każdy ściemniacz światła. Natomiast do popularnych ledów zastosujesz ściemniacz oświetlenia LED. Z zastrzeżeniem, że źródłem światła, którym steruje ściemniacz oświetlenia do LED są ściemnialne żarówki LED.

Jak działają ściemniacze do oświetlenia?

Ściemniacze do oświetlenia działają:
 • W oparciu o komunikację przewodową (ściemniacz oświetlenia 230V SCO 813)
 • Z wykorzystaniem komunikacji radiowej (Ściemniacz oświetlenia radiowego systemu F&Wave FW-D1D. Sterownik systemu inteligentnego domu F&Home RADIO rh-D2S2)
 • Dzięki domowej sieci wi-fi (ściemniacz wi-fi oświetlenia (np. ściemniacz wifi systemu sterowania FOX- DIMMER)

Sterowanie światłem. Zamontowaliśmy ściemniacz do światła i co dalej?

W zależności od tego, na jaki ściemniacz do oświetlenia się zdecydowaliśmy, otrzymujemy różne narzędzia do sterowania jasnością światła. Możemy wykorzystać:
 • Przyciski dzwonkowe (chwilowe). W zależności od tego, jak długo naciskamy przycisk, światło włączamy - wyłączamy lub rozjaśniamy - przyciemniamy.
 • Piloty. Ściemniacz światła na pilota znajdziemy w systemie prostego sterowania radiowego F & Wave oraz w systemach inteligentnego domu F&Home.
 • Aplikację na smartfona. Taką możliwość stwarzają systemy smart home F&Home Radio i F&Home oraz wykorzystujący lokalną sieć wifi system FOX.

Gdzie zamontować ściemniacz do światła?

Ściemniacz światła montujemy albo w puszce pod przyciskiem, albo w rozdzielni na szynie 35 mm.

Jak podłączyć ściemniacz oświetlenia?

Informacje o tym, jak podłączyć ściemniacze oświetlenia, znajdziesz na naszej stronie internetowej. Zamieściliśmy je przy każdym produkcie z kategorii Ściemniacze światła LED i żarówek. Schemat podłączenia ściemniacza oświetlenia znajdziesz w zakładce Schematy.
Przykład: Schemat podłączenia uniwersalnego ściemniacza oświetlenia SCO-802 LED 230 V znajdziesz tutaj.

Ściemniacze oświetlenia F&F

Naszym Klientom proponujemy ściemniacze światła, które w różnych kombinacjach łączą poniższe cechy.
1. Ściemniacze oświetlenia wifi, radiowe, przewodowe.
2. Ściemniacze do światła, których pracą sterujesz za pomocą przycisków chwilowych, pilotów, aplikacji na smartfona, tabletów.
3. Ściemniacze LED, światła zwykłego lub uniwersalne.
4. Ściemniacze światła dopuszkowe lub montowane na szynie w rozdzielni.
5. Ściemniacze światła o różnym napięciu zasilania, 230V, 24V.. po załączeniu zasilania zostanie przywrócony stan przekaźnika jaki był w momencie wyłączenia zasilania.