Wideoporadnik - System wifi FOX. Jak sterować głosem? Przykłady

Wideoporadnik - FOX. Sterowanie głosowe z wykorzystaniem asystenta Google w praktyce Zobacz większe

Wideoporadnik - System wifi FOX. Jak sterować głosem? Przykłady

Opis produktu

Jak sterować domem wydając komendy głosowe? Pokazujemy praktyczne przykłady sterowania głosowego FOX z wykorzystaniem asystenta Google

Jakich poleceń głosowych używać, aby asystent Google je rozumiał? Polecenie powinno sie składać z dwóch konkretnych części. Włącz lub wyłącz oraz wskazanie urządzenia, grup urządzeń lub lokalizacji, w której ma to polecenie zostać wykonane. "Włącz sypialnia", "wyłącz telewizor" itp. Poznaj możliwości systemu sterowania w oparciu o sieć wifi-FOX.


Sterowanie głosem w inteligentnym domu

Sterowanie domem. Możliwości systemów inteligentnego domu.

Wśród zalet inteligentnej automatyki domowej najczęściej wskazywane to wygoda, bezpieczeństwo, oszczędność. Przemyślana instalacja smart home to po prostu kontrola nad domem. I trudno nie zgodzić się z taką charakterystyką systemów inteligentnego domu. W domu, który wyposażymy w instalację smart home, zwiększa się także wybór 'narzędzi" sterujących. Czyli wszystkich tych urządzeń, za pomocą których inicjujemy wykonanie konkretnego działania. I uruchamiamy w ten sposób pojedyncze urządzenie lub kilka jednocześnie. Inteligentnym domem możemy sterować za pomocą przycisków naściennych, naściennych paneli sterujących, pilotów lub aplikacji na urządzenia mobilne. Wśród tych ostatnich zdecydowanie najpopularniejszym urządzeniem jest smartfon. Możemy również sterować domem za pomocą komend głosowych.

Sterowanie głosem w inteligentnym domu

Sterowanie głosowe kiedyś było domeną filmów i książek s-fWiele lat temu było nie do pomyślenia, aby urządzenia w domu reagowały na polecenia głosowe. Teraz powoli "rozmowy" z domem lub biurem stają się czymś naturalnym. Oczywiście, aby sterowanie głosem było w ogóle możliwe, musimy dom wyposażyć w system inteligentnego domu. Czyli musimy zainstalować sterowniki i przekaźniki, które wprowadzą inteligentną automatykę do naszego domu. Dopiero wtedy urządzenia w domu będą reagowały na nasze polecenia. Ale i tak tylko wtedy, gdy spełnione zostaną określone warunki.

Inteligentny dom sterowanie głosem. Jak to jest możliwe?

Nie każde urządzenie reaguje na komendę głosową. Podobnie nie każdy system inteligentnego domu daje takie możliwości. Dlatego, jeżeli oczekujesz takiej funkcjonalności, należy się upewnić, czy np. wybrany system smart home pozwala na sterowanie głosowe. Jednym ze sposobów, który umożliwia sterowanie głosowe domem, jest integracja wybranego systemu z Google Home. Jak to jest możliwe? Przyjrzyjmy się na przykładzie systemu inteligentnego sterowania domem z wykorzystaniem wifi, FOX.

Jak wykorzystać sieć wifi do sterowania domem? Inteligentne sterowanie FOX

System FOX to proste sterowanie podstawowymi funkcjami domu. Z wykorzystaniem wifi włączamy i wyłączamy światło, regulujemy jego jasność. Otwieramy i zamykamy bramy wjazdowe i garażowe oraz furtki. Sterujemy pracą rolet, żaluzji, markiz, zasłon z napędem elektrycznym. W żaluzjach regulujemy nachylenie lameli. Sterujemy pracą gniazd elektrycznych, a co za tym idzie, podłączonymi do nich urządzeniami. Stosując właściwy przekaźnik FOX, możemy również m.in. sprawdzić, ile prądu pobiera takie urządzenie. Sterujemy lokalnie lub zdalnie. Lokalnie za pomocą przycisków naściennych. Zdalnie wykorzystując aplikację FOX na urządzenia mobilne. Aplikacja FOX pozwala nam pójść krok dalej i dzięki integracji z Google Home sterować domem również głosowo. Jak to zrobić?

Sterowanie głosowe w systemie FOX

Zainstalowałem przekaźniki FOX. Widzę urządzenia w aplikacji. Czy to wystarczy, aby sterować domem za pomocą komend głosowych? Niestety, nie wystarczy. Najpierw trzeba udostępnić w aplikacji urządzenia do sterowania głosowego. Oznacza to, że można głosowo sterować tylko wybranymi urządzeniami w domu. Kolejny krok to zainstalowanie aplikacji Google Home. Integrujemy wskazane w aplikacji FOX urządzenia z aplikacją Google Home. Tworzymy lokalizację lub lokalizacje, podobnie grupujemy urządzenia do pracy. W tym momencie możemy już sterować domem smartfonem z wykorzystaniem Google Home. Od sterowania głosowego dzieli nas tylko jeden krok. Zainstalowanie Asystenta Google. Po dokonaniu konfiguracji, mamy domowe urządzenia w zasięgu głosu.

Jak porozumiewać się z Asystentem Google?

Głosowe sterowanie domem wymaga pewnej wprawy, ale nie trzeba uczyć się właściwych komend na pamięć. Zaletą Asystenta Google jest komunikacja w języku polskim oraz reagowanie na różne komendy dotyczące tej samej czynności do wykonania.

Komunikacja głosowa FOX krok po kroku

Zapraszamy do obejrzenia naszego wideoporadnika, pokazującego jak skonfigurować sterowanie głosowe systemu FOX: Wideoporadnik - System wifi FOX. Sterowanie głosowe. 
Produkty powiązane:

30 innych produktów w tej samej kategorii: