Automat zmierzchowy AZH-106 24 V

Automat zmierzchowy AZH-106 24 V

AZH-106-24V, 5902431671093

Opis produktu

zasilanie:                         24 V 
maksymalne obciążenie: 16 A
Element światłoczuły:       wbudowany
Obudowa:                         hermetyczna
Montaż:                            natynkowy

Włącznik/wyłącznik zmierzchowy
AZH-106 24V automatycznie włącza i wyłącza oświetlenie domu, podwórka, ogrodu, jak również ulic czy placów. Daje możliwość sterowania źródłami światła lub innymi odbiornikami energii w zależności od natężenia oświetlenia. Wyłącza je o świcie i załącza o zmierzchu.

Jak działają zmierzchówki?

Włącznik/wyłącznik zmierzchowy należy umieścić w miejscu o stałym dostępie światła dziennego. Naturalna zmiana jego intensywności będzie powodować załączanie (zmierzch) i wyłączanie (świt) oświetlenia.
Pora załączenia oświetlenia przez włącznik może być ustawiona przez użytkownika potencjometrem. Obrót w stronę “księżyca“ - załączy później, obrót w stronę “słoneczka“ - załączy wcześniej. Włącznik/wyłącznik zmierzchowy AZH-106 posiada układ opóźniający załączenie i wyłączenie oświetlenia, niwelując w ten sposób wpływ zakłóceń (np. wyładowań atmosferycznych) na pracę automatu.

Automat zmierzchowy AZH-106 24 V

Tabela mocy

Automat zmierzchowy AZH-106 24 V

Wartości orientacyjne dopuszczalnego obciążenia - więcejUWAGA!

Istnieje możliwość specjalnego wykonania włączników/wyłączników zmierzchowych na inne napięcia niż podane w tabeli danych technicznych, np. 12 V, 24 V, 48 V i 110 V AC/DC i inne.

Napięcie zasilania24 V AC/DC
Tolerancja napięcia zasilania-15 ÷ 10 %
Maksymalny prąd obciążenia AC-116 A
Element wykonawczyprzekaźnik
Konfiguracja styków1 × NO
Separacja stykuNIE
Próg zadziałania - regulowany2 ÷ 1000 Lx
Próg zadziałania - ustawionyok. 7 Lx
Histerezaok. 15 Lx
Opóźnienie zadziałania włączeniaok. 10 s
Opóźnienie zadziałania wyłączeniaok. 20 s
Element światłoczuływbudowany
PrzyłączeOMY 3×1 mm²; długość 0,8 m
Pobór mocy0,56 W
Temperatura pracy-25 ÷ 50 °C
Wymiary51×67×26 mm (± 1 mm)
Montażnatynkowy
Stopień ochronyIP65 - hermetyczny
włącznik zmierzchowy wyłącznik zmierzchowy

wyłącznik zmierzchowy schemat działania
Maksymalny prąd obciążenia
Prąd styku podany w danych technicznych jest wartością maksymalną i może podlegać ograniczeniom – więcej informacji. Jeśli z przedstawionych informacji wynika, że przekaźnik w urządzeniu jest niewystarczający zaleca się stosować zewnętrzny element przełączający (np. stycznik) przystosowany do przełączania dużych prądów udarowych.


Poprawność montażu
Należy zwrócić uwagę aby załączane źródło światła nie oświetlało czujnika włącznika/wyłącznika zmierzchowego. W przeciwnym wypadku prowadzić to może do przypadkowych załączeń i wyłączeń źródła światła.

Kontrola działania
W przypadku kontroli działania włącznika/wyłącznika zmierzchowego cały automat szczelnie przykryć, np. pudełkiem tekturowym lub ciemną, grubą tkaniną. Zakrycie tylko "oczka" sondy, np. palcem jest niewystarczające,gdyż natężenie światła słonecznego jest bardzo silne i przenika do fotoelementu przez plastikową obudowę i ludzkie ciało. 

Produkty powiązane:

  • AZH

    Zasilanie:                         230 V  Maksymalne obciążenie:  10 A Element światłoczuły:       wbudowanyObudowa:                         hermetycznaMontaż:                             natynkowy Wyłącznik zmierzchowy AZH służy do sterowania źródłami światła lub innymi odbiornikami energii w zależności od natężenia światła dziennego.

  • AZH-S

    Zasilanie:                        230 V Maksymalne obciążenie: 16 A Montaż:                           natynkowySonda zewnętrzna Ø 10 mm w komplecie Włącznik zmierzchowy służy do sterowania źródłami światła lub innymi odbiornikami energii w zależności od natężenia oświetlenia - wyłącza o świcie i załącza o zmierzchu.

29 innych produktów w tej samej kategorii: