Automat zmierzchowy AWZ-30 230 V

Automat zmierzchowy AWZ-30 230 V

AWZ-30, 5908312591085

Opis produktu

Zasilanie:                        230 V 
Maksymalne obciążenie: 30 A 
Element światłoczuły:        wbudowany
Obudowa:                         hermetyczna
Montaż:                             natynkowy

Automat zmierzchowy (pot. zmierzchówka) służy do sterowania źródłami światła lub innymi odbiornikami energii w zależności od natężenia oświetlenia - wyłącza o świcie i załącza o zmierzchu.

Działanie

Automat zmierzchowy AWZ-30 należy umieścić w miejscu o stałym dostępie naturalnego światła dziennego. Zmianami intensywności będzie powodować załączanie i wyłączanie oświetlenia. Pora załączenia oświetlenia może być ustawiona przez użytkownika potencjometrem. Obrót w stronę “księżyca“ - załączy później, obrót w stronę “słoneczka“  - załączy wcześniej. Automat zmierzchowy AWZ-30posiada układ opóźniający załączenie i wyłączenie oświetlenia, niwelując w ten sposób wpływ zakłóceń (np. wyładowań atmosferycznych) na pracę automatu.

Automat zmierzchowy
 

Tabela mocy

Automat zmierzchowy

Wartości orientacyjne dopuszczalnego obciążenia - więcej

UWAGA!
Możliwość specjalnego wykonania automatów zmierzchowych na inne napięcia niż podane w tabeli  danych technicznych, np. 12 V, 24 V, 48 V i 110 V AC/DC i inne.
 

Napięcie zasilania230 V AC
Tolerancja napięcia zasilania-10 ÷ 10 %
Maksymalny prąd obciążenia AC-130 A
Element wykonawczyprzekaźnik
Konfiguracja styków1 × NO
Separacja stykuNIE
Próg zadziałania - regulowany2 ÷ 1000 Lx
Próg zadziałania - ustawionyok. 7 Lx
Histerezaok. 15 Lx
Opóźnienie zadziałania włączeniaok. 10 s
Opóźnienie zadziałania wyłączeniaok. 20 s
Element światłoczuływbudowany
Przyłączezaciski śrubowe 4,0 mm²
Moment dokręcający0,4 Nm
Pobór mocy0,8 W
Temperatura pracy-25 ÷ 50 °C
Wymiary76×85×35 mm
Montażnatynkowy
Stopień ochronyIP65 - hermetyczny
Automat zmierzchowy AWZ-30 230 V schemat

Automat zmierzchowy AWZ-30 230 V schemat
Maksymalny prąd obciążenia
Prąd styku podany w danych technicznych jest wartością maksymalną i może podlegać ograniczeniom – więcej informacji. Jeśli z przedstawionych informacji wynika, że przekaźnik w urządzeniu jest niewystarczający zaleca się stosować zewnętrzny element przełączający (np. stycznik) przystosowany do przełączania dużych prądów udarowych.


Poprawność montażu
Należy zwrócić uwagę aby załączane źródło światła nie oświetlało czujnika automatu zmierzchowego. W przeciwnym wypadku prowadzić to może do przypadkowych załączeń i wyłączeń źródła światła.

Kontrola działania
W przypadku kontroli działania automatu cały automat szczelnie przykryć, np. pudełkiem tekturowym lub ciemną, grubą tkaniną. Zakrycie tylko "oczka" sondy, np. palcem jest niewystarczające,gdyż natężenie światła słonecznego jest bardzo silne i przenika do fotoelementu przez plastikową obudowę i ludzkie ciało. 

Hermetyczność

Bezwględnie zakazuje się wykonywania dodatkowych otworów w obudowie lub naruszania w jaki kolwiek inny sposób szczelności obudowy.