Regulator temperatury RT-826

Regulator temperatury RT-826

RT-826, 5908312594512

Opis produktu

Cyfrowy. Zakres temperatur -25÷130ºC.
Regulator temperatury służy do sterowania urządzeniami grzewczymi i wentylacyjnymi w celu utrzymania stałej temperatury otoczenia.

Funkcje regulatora

  • Tryb pracy: grzanie / chłodzenie.
  • Korekcja wskazań ±9°C.
  • Alarm przekroczenia temperatury o 5°C od wartości ustawionej.
  • Projekcja wartości aktualnie mierzonej temperatury. 

Działanie
Regulator, w zależności od wybranego trybu pracy,  przeznaczony jest do sterowania urządzeniami grzewczymi lub chłodzacymi. W trybie roboczym na wyświetlaczu wskazywana jest wartość aktualnie mierzonej temperatury. Zamknięcie styku regulatora (załączenie sterowanego urządzenia) sygnalizowane jest świeceniem LED czerwonej. Nastawy zadanej temperatury i histerezy  oraz trybu pracy dokonujemy za pomocą dwóch przycisków na czole regulatora. Przekroczenie temperatury o 5°C od nastawionej sygnalizowane jest pulsacją wyświetlacza. Opcjonalnie regulator realizuje dźwiękową i wizualną sygnalizację przekroczenia  temperatury mierzonej o 5°C powyżej ustawionej (np. w przypadku awarii sterowanego urządzenia lub "sklejenia" się styku regulatora.    
      
 

Tryby pracy
-H-   - tryb GRZANIE
Do czasu uzyskania żądanej temperatury otoczenia styk przekaźnika jest zamknięty (urządzenie grzewcze załączone). Osiągnięcie zadanej temperatury powoduje otwarcie styku (urządzenie grzewcze wyłączone). Spadek temperatury o wartość histerezy powoduje ponowne zamkniecie styku. Przekroczenie temperatury mierzonej o 5°C powyżej temperatury nastawionej sygnalizowane jest szybką pulsacją cyfr (wartość mierzona) na wyświetlaczu.

 


 

-Hb-   - tryb GRZANIE z funkcją alarmu [+5°C]
Jak w trybie -H-. W przypadku przekroczenia temperatury mierzonej o 5°C powyżej temperatury nastawionej zostanie załączony alarm dźwiękowy. Opcjonalnie możliwe jest podłączenie zewnętrznej sygnalizacji świetlnej działającej wspólnie z sygnalizacją dźwiękową.


 

-O-    - tryb CHŁODZENIE
Do czasu uzyskania żądanej temperatury otoczenia styk przekaźnika jest zamknięty (urządzenie chłodzące załączone). Osiągnięcie zadanej temperatury powoduje otwarcie styku (urządzenie chłodzące wyłączone). Podwyższenie temperatury o wartość histerezy powoduje ponowne zamkniecie styku. Spadek temperatury mierzonej o 5°C poniżej wartości histerezy sygnalizowany jest szybką pulsacją cyfr (wartość mierzona) na wyświetlaczu. 

-Ob-    - tryb CHŁODZENIE z funkcją alarmu [-5°C]
Jak w trybie -O-. W przypadku spadku temperatury mierzonej o 5°C poniżej wartości histerezy zostanie załączony alarm dźwiękowy. Opcjonalnie możliwe jest podłączenie zewnętrznej sygnalizacji świetlnej działającej wspólnie z sygnalizacją dźwiękową.


 


Napięcie zasilania230 V AC
Element wykonawczyprzekaźnik
Maksymalny prąd obciążenia16 A
Konfiguracja styków1 × NO
Separacja stykuTAK
Zakres regulacji temperatury-25÷130°C
Histereza - regulowana1÷30°C
Wyświetlacz3 × segmentowy LED 5 × 9 mm
Dokładność nastawy1°C
Dokładność pomiaru±1°C
Sonda temperaturyRT/RT2
Sygnalizacja dźwiękowabuzer
Wyjście sygnalizacji wizualnejotwarty kolektor (OC), 12÷24 V DC, 30 mA
Przyłączezaciski śrubowe 4,0 mm²
Moment dokręcający0,5 Nm
Pobór mocy1,1 W
Temperatura pracy-25 ÷ 50 °C
Wymiary2 moduły (35 mm)
Montażna szynie 35 mm
Stopień ochronyIP20

17 innych produktów w tej samej kategorii: