Regulator temperatury RT-826

Regulator temperatury RT-826

RT-826, 5908312594512

Opis produktu

Cyfrowy regulator temperatury.
Zakres temperatur -25÷130ºC.

Regulator temperatury służy do sterowania urządzeniami grzewczymi i wentylacyjnymi w celu utrzymania stałej temperatury otoczenia.

Jakie funkcje realizuje regulator temperatury RT-826?

  • Tryb pracy: grzanie / chłodzenie.
  • Korekcja wskazań ±9°C.
  • Alarm przekroczenia temperatury o 5°C od wartości ustawionej.
  • Projekcja wartości aktualnie mierzonej temperatury. 

Działanie
 W zależności od tego, jaki tryb pracy wybierzemy, cyfrowy regulator temperatury RT-826 będzie sterował urządzeniami grzewczymi lub chłodzącymi. W trybie roboczym na wyświetlaczu wskazywana jest wartość aktualnie mierzonej temperatury. Zamknięcie styku regulatora (załączenie sterowanego urządzenia) sygnalizowane jest świeceniem LED czerwonej. Zadaną temperaturę, histerezę  oraz tryb pracy ustawiamy za pomocą dwóch przycisków na czole regulatora. Przekroczenie temperatury o 5°C od nastawionej, sygnalizowane jest pulsacją wyświetlacza. Opcjonalnie regulator realizuje dźwiękową i wizualną sygnalizację przekroczenia  temperatury mierzonej o 5°C powyżej ustawionej (np. w przypadku awarii sterowanego urządzenia lub "sklejenia" się styku regulatora.    
      
 

Tryby pracy
-H-   - tryb GRZANIE
Do czasu uzyskania żądanej temperatury otoczenia styk przekaźnika jest zamknięty (urządzenie grzewcze załączone). Osiągnięcie zadanej temperatury powoduje otwarcie styku (urządzenie grzewcze wyłączone). Spadek temperatury o wartość histerezy powoduje ponowne zamkniecie styku. Przekroczenie temperatury mierzonej o 5°C powyżej temperatury nastawionej sygnalizowane jest szybką pulsacją cyfr (wartość mierzona) na wyświetlaczu.

 


 

-Hb-   - tryb GRZANIE z funkcją alarmu [+5°C]
Jak w trybie -H-. W przypadku przekroczenia temperatury mierzonej o 5°C powyżej temperatury nastawionej zostanie załączony alarm dźwiękowy. Opcjonalnie możliwe jest podłączenie zewnętrznej sygnalizacji świetlnej działającej wspólnie z sygnalizacją dźwiękową.


 

-O-    - tryb CHŁODZENIE
Do czasu uzyskania żądanej temperatury otoczenia styk przekaźnika jest zamknięty (urządzenie chłodzące załączone). Osiągnięcie zadanej temperatury powoduje otwarcie styku (urządzenie chłodzące wyłączone). Podwyższenie temperatury o wartość histerezy powoduje ponowne zamkniecie styku. Spadek temperatury mierzonej o 5°C poniżej wartości histerezy sygnalizowany jest szybką pulsacją cyfr (wartość mierzona) na wyświetlaczu. 

-Ob-    - tryb CHŁODZENIE z funkcją alarmu [-5°C]
Jak w trybie -O-. W przypadku spadku temperatury mierzonej o 5°C poniżej wartości histerezy zostanie załączony alarm dźwiękowy. Opcjonalnie możliwe jest podłączenie zewnętrznej sygnalizacji świetlnej działającej wspólnie z sygnalizacją dźwiękową.


 


Napięcie zasilania230 V AC
Element wykonawczyprzekaźnik
Maksymalny prąd obciążenia16 A
Konfiguracja styków1 × NO
Separacja stykuTAK
Zakres regulacji temperatury-25÷130°C
Histereza - regulowana1÷30°C
Wyświetlacz3 × segmentowy LED 5 × 9 mm
Dokładność nastawy1°C
Dokładność pomiaru±1°C
Sonda temperaturyRT/RT2
Sygnalizacja dźwiękowabuzer
Wyjście sygnalizacji wizualnejotwarty kolektor (OC), 12÷24 V DC, 30 mA
Przyłączezaciski śrubowe 4,0 mm²
Moment dokręcający0,5 Nm
Pobór mocy1,1 W
Temperatura pracy-25 ÷ 50 °C
Wymiary2 moduły (35 mm)
Montażna szynie 35 mm
Stopień ochronyIP20