Poradniki

mH-Developer - sterowanie ogrzewaniem, oświetleniem i zasilaniem

mH-Developer - sterowanie ogrzewaniem, oświetleniem i zasilaniem

W ofercie F&F pojawił się zupełnie nowy moduł pozwalający na sprawne sterowanie funkcjami inteligentnych mieszkań oraz domów. Dzięki niemu zarządzanie temperaturąsterowanie oświetleniem oraz gniazdami elektrycznymi stanie się jeszcze łatwiejsze.

Systemy Smart Home usprawniają zarządzanie podstawowymi procesami zachodzącymi w domach lub mieszkaniach. Wykorzystywane w ich ramach urządzenia zapewniają ogromną wygodę, ale również bezpieczeństwo oraz możliwość zaoszczędzenia energii elektrycznej. Kryteria te spełnia najnowszy moduł od F&F.

Co to jest mH-Developer?

Jest to jednostka centralna do systemu sterowania instalacjami oraz urządzeniami znajdującymi się w mieszkaniach. Przeznaczona jest głównie dla deweloperów.

Moduł logiczny mH-Developer wyróżnia się zintegrowaniem wielu funkcjonalności w jednym urządzeniu, a także obsługą interfejsów CAN i ModBUS. Największą zaletą modułu jest jednak jego uniwersalność, przygotowana w oparciu o najczęściej przedstawiane potrzeby oraz wymagania użytkowników końcowych.

Funkcje mH-Developer

Do czynienia mamy z jednostką autonomiczną opracowaną we współpracy z deweloperami. Pozwoliło to na zaimplementowanie funkcji najbardziej pożądanych przez klientów. Dzięki temu mH-Developer pozwala na:

  • sterowanie ogrzewaniem – obsługiwanych jest aż 8 stref,
  • sterowanie oświetleniem oraz gniazdami elektrycznymi – 12 obwodów,
  • sterowanie zaworami wody, gazu i innych mediów.

To jednak nie wszystko, ponieważ funkcjonalność modułu może zostać rozszerzona o dodatkowe elementy. Spośród nich wymienić należy między innymi czujniki temperatury zewnętrznej, przyciski ścienne oraz liczniki energii elektrycznej. W ten sposób użytkownik końcowy uzyskuje dostęp do danych znacząco usprawniających sterowanie poszczególnymi instalacjami.

Połączenie modułu mH-Developer do gniazdek oraz elektrozaworów C.O. umożliwia klientom nie tylko uruchamianie i wyłączenie poszczególnych urządzeń, ale również łatwe dostosowywanie parametrów ich działania. Moduł wyróżnia się zwartą konstrukcją, a także prostym montażem i konfiguracją. Wszystko to przekłada się na jego przydatność w inteligentnych domach i mieszkaniach.

Rozbudowa mH-Developer

Podstawowa jednostka centralna nie musi ograniczać się wyłącznie do wspomnianych wyżej funkcji. Została ona bowiem tak zaprojektowana, aby możliwe stało się jej rozbudowanie poprzez zamontowanie dodatkowych modułów rozszerzeń z systemu F&Home. Co mogą zyskać użytkownicy końcowi?

  • Sterowanie ogrodem –  mH-Developer ułatwia zarządzanie procesem podlewania, a także działaniem oświetlenia.
  • Oświetlenie RGB – doskonale sprawdza się jako dekoracja poszczególnych pomieszczeń lub mebli. Dodatkowy moduł umożliwia dostosowywanie jego parametrów.
  • Sterowanie roletami i bramami – moduł pozwala między innymi na kontrolę nasłonecznienia, a także na zdalne zamykanie i otwieranie bram oraz furtek.

To oczywiście tylko wybrane moduły rozszerzające, które mogą zostać założone w rozdzielni, razem z głównym modułem mH-Developer.

Obsługa systemu przy użyciu aplikacji na urządzenia mobilne

Oprogramowanie przygotowane dla modułu mH-Developer umożliwia sterowanie wszystkimi funkcjami w sposób zdalny, za pomocą specjalnej aplikacji instalowanej na urządzeniach z systemem Android bądź iOS (smartfony i tablety). Wyróżnia się ona przejrzystym interfejsem, prostą obsługą oraz bogatymi opcjami personalizacji. Poszczególne funkcje mogą być wydzielane dla konkretnych użytkowników (np. dzieci).

Aplikacja łączy się z modułem na dwa sposoby. Gdy użytkownik znajduje się w mieszkaniu, wykorzystywana jest łączność Wi-Fi. Jeśli znajdzie się poza nim, system korzysta z technologii chmury, dzięki czemu sterowanie urządzeniami możliwe jest z każdego miejsca – z pracy, restauracji czy też z hotelu w trakcie wyjazdu wakacyjnego.

Oferowana aplikacja jest dostosowywana pod konkretną inwestycję. W zależności od wymagań dewelopera, przygotowywana jest indywidualna szata graficzna. Zmienione może zostać również logo i nazwa. Wszystko to, i wiele więcej, zapewnia moduł mH-Developer.