Poradniki

SIMply MAX P02 – steruj bramą z telefonu za 5 zł rocznie

SIMply MAX P02 – steruj bramą z telefonu za 5 zł rocznie

SIMply MAX P02 – steruj bramą z telefonu za 5 zł rocznie!

Coraz więcej urządzeń automatyki i sterowania dostępnych na polskim rynku zapewnia wsparcie sprzętowe dla komunikacji z urządzeniami mobilnymi, to jest smartfonami i tabletami. Dotyczy to także produktów z serii SIMply MAX od firmy F&F. Artykuł prezentuje możliwości modułu przekaźnikowego SIMply MAX P02, który umożliwia realizację wielofunkcyjnego sterowania bramami i furtkami elektrycznymi z poziomu telefonu komórkowego. SIMply MAX P02 potrafi więcej, niż standardowa automatyka do bramy!

 SIMply MAX P02 – charakterystyka produktu i zawartość zestawu

SIMply MAX P02 firmy F&F jest przekaźnikiem przeznaczonym do sterowania bramami automatycznymi, furtkami jak i szlabanami. Stanowi on znakomitą opcję, która zastępuje typowe rozwiązania w postaci układów automatyki z dedykowanymi, osobnymi pilotami.

Do sterowania obiektem ruchomym z poziomu przekaźnika SIMply MAX P02 wymagany jest zakup karty SIM, której koszt wynosi zwykle zaledwie około 5 zł. Oprócz samego modułu przekaźnika SIMply MAX P02 w zestawie znajduje się instrukcja obsługi, antena, a także przewód USB typu A na USB mini – niezbędny do komunikacji z komputerem PC.

Przekaźnik komunikuje się z urządzeniem mobilnym poprzez sieć GSM 900/1800. Producent zapewnia także dedykowane oprogramowanie umożliwiające konfigurację przekaźnika odpowiednio do indywidualnych potrzeb użytkownika, włączając w to nastawienie harmonogramu czasowego otwierania i zamykania bramy oraz nadawanie uprawnień poszczególnym numerom telefonów do sterowania przekaźnikiem SIMply MAX P02. Zdalne otwieranie bramy wchodzi na wyższy poziom!


 Jak prawidłowo podłączyć przekaźnik SIMply MAX P02?

Przed rozpoczęciem korzystania z przekaźnika SIMply MAX P02, trzeba go prawidłowo podłączyć.

Zaciski nr 11 i 12 są złączem zasilania i należy je podłączyć odpowiednio do przewodu fazowego 230 V “L” i przewodu neutralnego “N”.

Do przewodu fazowego podłącza się także zaciski wejść sterujących nr 5 i 6.

Pary wyprowadzeń 7-8 i 9-10 są przeznaczone do podłączenia obiektów sterowanych z wyjść i w stanie beznapięciowym te wyprowadzenia są rozwarte. Za pomocą par wyprowadzeń 7-8 i 9-10 można sterować załączaniem i wyłączaniem na przykład siłowników elektrycznych przesuwających skrzydła bram.

Do szufladki na panelu przednim przekaźnika wkłada się kartę SIM.

Antenę dołączoną do zestawu umieszcza się bezpośrednio przy obudowie przekaźnika. Jeśli urządzenie będzie zamontowane w rozdzielnicy z metalową obudową, należy antenę wyprowadzić na zewnątrz.

Przekaźnik do sterowania bramami, szlabanami, furtkami

Fot. Przekaźnik SIMply MAX P02 od firmy F&F do sterowania bramami, furtkami i szlabanami.
 Uruchomienie i konfiguracja przekaźnika SIMply MAX P02

Po włączeniu napięcia zasilania na obudowie przekaźnika zaświecą się diody LED “POW”, “STAT” i “GSM”.

Następnie wpisuje się w telefonie wiadomość tekstową (SMS) o treści “Admin [nr telefonu administratora] [nr telefonu administratora]”, na przykład “Admin +48123456789 +48123456789” i wysyłana numer telefonu skorelowany z kartą SIM umieszczoną w przekaźniku SIMply MAX P02. W odpowiedzi zwrotnej po chwili dostaje się wiadomość o treści “OK ADMIN [nr telefonu administratora]”. Wysyłając komendę “Add [kolejny nr telefonu]”, można nadać uprawnienia wybranym numerom telefonów do sterowania przekaźnikiem bramy lub furtki.

Procedurę konfiguracji można wykonać także za pomocą dedykowanej aplikacji działającej pod systemem Windows.

Otwieranie bramy telefonem jeszcze nigdy nie było tak przyjemnie proste. SIMply MAX P02 – podsumowanie

Przekaźnik P02 z serii SIMply MAX to zupełnie nowe podejście do kwestii zdalnego otwierania furtki czy też otwierania szlabanu telefonem. Rozwiązanie to jest proste w użyciu i daje użytkownikowi spore możliwości konfiguracji – zarówno z poziomu smartfona, jak i komputera. Sprawdza się szczególnie w tych miejscach, gdzie bramę czy szlaban otwiera wiele osób (wjazd na parking, zamknięte osiedle etc.) i zakup wielu pilotów byłby kłopotliwy. Tu wystarcza karta SIM. Jeden przekaźnik obsługuje 500 numerów telefonów. Dojeżdżając do bramy czy szlabanu, dzwoni się na numer przekaźnika, połączenie zostaje odrzucone (aby nie naliczały się koszty) i... brama lub szlaban się otwiera.

W celu uzyskania wsparcia technicznego dotyczącego przekaźnika SIMply MAX P02 czy poznania możliwości jego zastosowania, skontaktuj się z nami, a tymczasem obejrzyj wideoporadnik – SIMply MAX P02 – sterowanie bramą, szlabanem, furtką za pomocą telefonu – funkcja CLIP.