RS-407 M

RS-407 M

RS-407M, 5908312594451

Opis produktu

Monostabilny przekaźnik sterowania radiowego.

Elektroniczne przekaźniki radiowe służą  do zdalnego sterowania bram, rolet, oświetlenia, uzbrajania systemów alarmowych, itp. System zdalnego sterowania składający się z nadajnika (pilot) i odbiornika (przekaźnik). Istnieje możliwość współpracy wielu nadajników z jednym odbiornikiem oraz  pojedynczego nadajnika z wieloma odbiornikami. 

 

 
 

Odbiornik RS-407M współpracuje z dedykowanymi urządzeniami produkcji F&F: nadajnikami RS-P (pilot) i RS-N (nadajnik podtynkowy). W pamięci odbiornika można zapisać do 32 pilotów.
 

Działanie
Impuls spowodowany naciśnięciem przycisku na pilocie powoduje przesłanie kodowanego sygnału do odbiornika. Pilot posiada zabezpieczenie przed zerwaniem transmisji po puszczeniu przycisku. Dzięki temu nawet najkrótsza aktywacja funkcji powoduje transmisje pełnej ramki danych. Transmisja danych z pilota sygnalizowana jest miganiem czerwonej diody LED na pilocie. W chwili rozpoznania sygnału odbiornik zamyka styk X1-X2 na czas 1÷2s (impuls).
 

Zasięg działania systemu wynosi do 100m. Zależy od wielu czynników, między innymi od: warunków atmosferycznych (wilgotność), charakterystyka terenu (odbicia), wysokości ułożenia odbiornika i nadajnika, oraz wszelkiego rodzaju przeszkód, np. ścian.

UWAGA! Przed ostatecznym montażem odbiornika należy przeprowadzić testy.

Odbiornik wyposażony jest w przycisk PROG umożliwiający powiązanie danego pilota/przycisku z odbiornikiem oraz kasowanie pamięci odbiornika.
    

Programowanie
Naciśnięcie i przytrzymanie przycisku PROG >5s powoduje wejście w stan programowania. Po wejsciu w tryb uczenia przekaźnik oczekuje na przychodzace transmisje z pilota (naciśniecie wybranego przycisku pilota). Następuje weryfikacja programu. Jeżeli przycisk danego pilota nie był wcześniej zaprogramowany to nastąpi zapis danych identyfikacyjnych. W czasie jednej otwartej sesji programowania odbiornika można przypisać wiele pilotów.  Krótkie naciśniecie przycisku <1s powoduje wyjście ze stanu programowania. Naciśnięcie i przytrzymanie przycisku PROG >8s powoduje wykasowanie pamięci. Po operacji kasowania z pamięci nieulotnej usuwane sa wszystkie dane pilotów, a następnie pamięć formatowana jest do ponownego programowania.
    

Sygnalizacja odbiornika
LED czerwona
migajaca losowo: tryb odbierania danych
migajaca szybko: kasowanie pamięci
mignięcie długie: zapamiętanie funkcji (pilota)
mignięcie krótkie: funkcja (pilot) już zdefiniowana
3 mignięcia: pamięć pełna
długie mignięcie: formatowanie pamięci po włączeniu
czerwona krótkie migniecie test pamięci po włączeniu

LED zielona:
migajaca co 1s: tryb uczenia
mignięcie długie: aktywacja wyjścia  
      

Napięcie zasilania230 V AC
Element wykonawczyprzekaźnik
Maksymalny prąd obciążenia5 A
Konfiguracja stykówseparowany 1 × NO
Separacja stykuTAK
Sygnalizacja stanu stykuLED zielona
Sygnalizacja odbioru / programowaniaLED czerwona
Przyłącze4×LY 1 mm² , l: 10 cm
Pobór mocy0,8 W
Temperatura pracy-25 ÷ 50 °C
WymiaryØ 55 mm, h: 21 mm
Montażw puszce podtynkowej Ø60
Stopień ochronyIP203 innych produktów w tej samej kategorii: