Kategorie

Regulatory temperatury - sterowniki i kontrolery 

Jest 19 produktów.

Regulatory temperatury

Regulatory temperatury utrzymują zadaną temperaturę w pomieszczeniach, zbiornikach, także w przebiegu procesów przemysłowych. Znajdują się we wszystkich urządzeniach domowych, w których ustawiamy temperaturę. Są częścią żelazek, pralek, suszarek.

Czytaj więcej >>

Filtry

Włączone filtry:
  Montaż
  Sonda temperatury
  na stronę
  Pokazuje 1 - 12 z 19 elementów
  Pokazuje 1 - 12 z 19 elementów

  Jak działa regulator temperatury?

  Regulatory temperatury mają wbudowane czujniki temperatury. Inny rodzaj regulatorów to urządzenia z czujnikami zewnętrznymi. Czujnik mierzy temperaturę, która następnie jest porównywana z ustawioną wartością na regulatorze. Na tej podstawie logika regulatora decyduje (w zależności od wybranego trybu działania) o włączeniu/wyłączeniu ogrzewania lub chłodzenia, aby utrzymać w pomieszczeniu żądaną temperaturę. 

  Regulatory temperatury F&F w Twoim domu

  Najczęstsze zastosowanie regulatorów temperatury w mieszkaniach i domach to sterowanie ogrzewaniem. Dobrze dobrane urządzenie zwiększa komfort naszego domowego życia. Polecamy naścienne regulatory temperatury oraz urządzenia z programatorami czasowymi. Regulatory naścienne, jak np. RT-824 oraz RT-825, wyposażone w dwa czujniki temperatury, doskonale sprawdzą się do sterowania ogrzewaniem podłogowym. Pierwszy czujnik pilnuje temperatury pomieszczenia. Drugi – wmontowany bezpośrednio w podłogę – zabezpiecza przed nadmiernym przegrzaniem paneli grzewczych. Chroni w ten sposób przed uszkodzeniem zarówno panele, jak i samą podłogę.

  Zaletą regulatorów temperatury z programatorami czasowymi jest możliwość dostosowania temperatury w domu do naszego trybu życia. Ustawiamy sobie harmonogram temperatury na cały tydzień. Przyjemne ciepło wieczorem i rano, na czas snu temperaturę obniżymy. Gdy jesteśmy w pracy lub wyjeżdżamy na kilka dni, możemy sobie pozwolić na ustawienie temperatury minimalnej. Zastosowanie regulatora temperatury z programatorem czasowym, jak np. RT-825, czy CRT-04, ma więc również wymierne korzyści w postaci oszczędności.

  Zastosowanie regulatorów temperatury F&F w przemyśle

  Znacznie szersza oferta dotyczy zastosowania regulatorów temperatury w przemyśle. Tutaj mamy do czynienia z całą gamą urządzeń przystosowanych do współpracy z różnymi typami czujników temperatury (termistory NTC, termopary, sondy pomiarowe PT-100, czujniki cyfrowe), umożliwiających pracę w bardzo szerokich zakresach temperatury (od -200 do +400 stopni) oraz realizację skomplikowanych algorytmów sterowania.

  Jakie regulatory temperatury oferujemy naszym klientom?

  Regulatory jednofunkcyjne lub wielofunkcyjne:

  - Proste regulatory 1 funkcyjne do sterowania ogrzewaniem lub chłodzeniem. Utrzymują jedną ustawioną temperaturę (RT-820, RT-822, RT-823),
  - Regulator do instalacji przeciwoblodzeniowych (RT-821),
  - Zaawansowane regulatory 1 funkcyjne (RT-826, CRT-05),
  - Regulatory wielofunkcyjne (CRT-06),
  - Zaawansowany regulator PID do płynnej regulacji temperatury
  - Regulatory specjalizowane. Przykład to RT-833. Utrzymuje bezpieczną temperaturę wewnątrz szaf sterowniczych.

  W najprostszych regulatorach temperaturę ustawimy mechanicznie, za pomocą pokręteł. Są to: RT-820, RT-821, RT-822, RT-823, RT-824, RT-833. Bardziej rozbudowane urządzenia to RT-825, RT-826, CRT-04, CRT-05, CRT-06, CRT-15. Są wyposażone w wielofunkcyjne wyświetlacze. Dzięki temu odczytujemy aktualną temperaturę i wygodnie ustawiamy parametry pracy. Na uwagę zasługują regulatory temperatury RT-826 oraz CTR-15 z dodatkowymi wyjściami alarmowymi. Pozwala to sygnalizować przekroczenie niebezpiecznego poziomu temperatury.