Moduł scen. Inteligentny dom F&Home

Moduł scen. Inteligentny dom F&Home

mH-MS,

Opis produktu

Moduł mH-MS to 16 kanałowy moduł wejściowy, do którego wejść podłączone są przyciski monostabilne (sterowanie impulsem jak w modułach IO).

Do każdego z wejść użytkownik przypisuje dwie sceny, zdefiniowane w panelu głównym systemu. Sterownik rozróżnia krótkie i długie naciśnięcie, więc jednym przyciskiem możemy  wywołać dwie różne sceny. Moduł scen jest zależny od panela systemowego i nie pracuje autonomicznie. Moduł zasilany jest napięciem 24V. 

Jakie sceny można konfigurować w inteligentnym domu?


Tworzenie scen (scenariuszy) to duża zaleta systemów inteligentnego domu. Uzyskujemy możliwość łączenia pracy kilku urządzeń w jedno zdarzenie, które uruchamiamy jednym przyciskiem na panelu lub jednym dotknięciem ekranu smartfona. Jakie urządzenia uruchomimy jednocześnie, zależy tylko od nas. Może to być połączenie punktowego, przytłumionego oświetlenia z włączeniem muzyki. Jeżeli skonfigurujemy scenę "kino domowe" wówczas możemy połączyć pracę rolet, światła i TV. "Poranek" to np. uruchomienie oświetlenia schodów, podniesienie temperatury w domu, załączenie ekspresu do kawy i włączenie ulubionej muzyki. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia i oczywiście możliwości modułów wykonawczych systemu inteligentnego domu.