Zegar programowalny tygodniowy PCZ-531LED

Zegar programowalny tygodniowy PCZ-531LED

PCZ-531LED, 5902431670133

Opis produktu

Zegar sterujący programowalny z wyjściem sterującym LED.

Sterownik PCZ-531 LED przeznaczony jest do programowanego, czasowego sterowania niskonapięciowymi obwodami LED (paski LED, ściemnialne żarówki LED 12÷24V).

Działanie programowalnego zegara tygodniowego

Zegar o zaprogramowanych godzinach w cyklach: dobowym, tygodniowym, dni roboczych (Pn-Pt) lub weekendowym (So, Nd) ustawia poziom jasności obwodu wyjściowego na zadanym poziomie (zakres 0-100%). Możliwe jest zaprogramowanie do 500 niezależnych kroków programu. Sterownik wyposażony jest w wejście lokalne umożliwiające zdalne sterowanie pracą sterownika przy pomocy dowolnego przycisku monostabilnego.

 

Funkcje zegara
PRACA AUTOMATYCZNA - praca według ROZKAZÓW WŁĄCZ-WYŁĄCZ zaprogramowanych przez użytkownika  w pamięci  zegara. [załączony symbol  na wyświetlaczu]
PRACA RĘCZNA - możliwość ręcznego sterowania (za pomocą przycisku podłączonego do sterownika) włączeniem, wyłączeniem oraz poziomem jasności
PRACA PÓŁAUTOMATYCZNA - możliwość przerwania pracy w trybie automatycznym i ręczne (przy pomocy zewnętrznego przycisku) ustawienie poziomu jasności. Praca półautomatyczna trwa do momentu ręcznego powrotu do trybu automatycznego lub do momentu uruchomienia kolejnego kroku programu pracy.
ROZKAZ WŁĄCZ-WYŁĄCZ - wpis programu, według którego nastąpi włączenie lub wyłączenie odbiornika.
CYKL PRACY - ustawialny, tygodniowy cykl, w którym realizowane są załączenia odbiornika zgodne z zaprogramowanymi rozkazami:     
* pojedynczy dzień tygodnia: Mo, Tu, We, Th, Fr, Sa lub Su.
* dni robocze: Mo, Tu, We, Th, Fr (od poniedziałku do piątku).
* dni weekendowe: Sa, Su (sobota i niedziela)       
* codziennie: Mo, Tu, We, Th, Fr, Sa, Su (od poniedziałku do niedzieli).
AUTOMATYCZNA ZMIANA CZASU - Zmiana czasu z zimowego na letni dokonywana jest automatycznie w nocy, w ostatnią sobotę/niedzielę marca. Zmiana czasu z letniego na zimowy wykonywana jest w ostatnią sobotę/niedzielę października. Sterownik wyposażony został w funkcję wyboru strefy czasowej, dzięki czemu pora przełączenia jest zgodna z lokalnym czasem.
PODGLĄD DATY - Naciśnięcie przycisku OK wyświetla ustawioną datę w formacie: dd-mm-yy.
PODGLĄD BIEŻĄCEGO PROGRAMU - Jeżeli zegar pracuje w trybie automatycznym, to w trybie podglądu daty kolejne naciśnięcia przycisków Góra/Dół wyświetli informacje o numerze i szczegółach obecnie wykony-wanego programu.
KOREKCJA CZĘSTOTLIWOŚCI ZEGARA - Możliwość swobodnego przyspie-szania/zwalniania pracy zegara. Np. jeżeli z upływem czasu sterownik zacznie późnić się 5 sekund na miesiąc, to można programowo wymusić skorygo-wanie tej odchyłki.
WYMIENNA BATERIA (typ 2032) - Sterownik wyposażony jest w kontrolę stanu baterii podtrzymującej pracę zegara w przypadku braku głównego zasilania. W przypadku niskiego stanu baterii użytkownik zostanie poinfor-mowany o konieczności jej wymiany.
KOREKCJA JASNOŚCI LCD - Zmiana kontrastu wyświetlacza umożliwia uzyskanie wyraźnego odczytu LCD dla różnych kątów widzenia.
PAMIĘĆ STANU PRZEKAŹNIKA - Ustawiony stan przekaźnika w trybie ręcznym zapamiętany zostaje również po zaniku zasilania.
  

Typprogramowalny tygodniowy
Napięcie zasilania9÷30 V DC
Element wykonawczytranzystor
Maksymalny prąd obciążenia8 A 30 V DC
Wejściebezpotencjałowe (wyzwalanie 0 V)
Czas podtrzymania pracy zegara6 lat
Typ baterii2032 (litowa)
Podtrzymanie pracy wyświetlaczabrak
Dokładność wskazań zegara1 s
Błąd czasu±1 s / 24 h
Dokładność nastawy czasu programu1 min.
Liczba komórek pamięci programu480
Przyłączezaciski śrubowe 4,0 mm²
Moment dokręcający0,5 Nm
Pobór mocy1,5 W
Temperatura pracy-25 ÷ 50 °C
Wymiary2 moduły (35 mm)
Montażna szynie 35 mm
Stopień ochronyIP20