Inteligentny dom - system przewodowy F&Home 

Jest 27 produktów.

Jak działa inteligentny dom, budynek F&Home

Dzięki poszczególnym elementom systemu możesz przy użyciu przycisków naściennych, smartfona, tabletu czy laptopa - zarządzać oświetleniem, ogrzewaniem, małym agd, roletami, oknami, kamerami, wentylacją, podlewaniem ogrodu. Tylko od Ciebie zależy jak zostaną skonfigurowane. Nasz system inteligentnego domu daje niezliczone warianty funkcjonalności. Zaprogramowane wcześniej scenariusze wywołają funkcje, które wykonają zaplanowane czynności w czasie kiedy Ty pracujesz lub oddajesz się swoim zajęciom. Inteligentny dom to wygoda i pełna kontrola nad codziennym funkcjonowaniem nie tylko domów ale również hal produkcyjnych, biur, szkół czy hoteli.
Więcej informacji na stronie www.fhome.pl

Jakie możliwości daje system inteligentnego domu F&Home

W jakich budynkach można stosować system F&Home

  • Mieszkania i apartamenty
  • Domy jedno i wielorodzinne
  • Biura
  • Budynki użyteczności publicznej
  • Hale produkcyjne i magazynowe
  • Sklepy i punkty usługowe
  • Hotele i pensjonaty
  • Szkoły
  • Kościoły

Aplikacja F&Home na telefon

Dom zawsze pod kontrolą niezależnie gdzie jesteś

Aplikacja umożliwia zdalne sterowanie w urządzeniami w domu,
który został wyposażony w serwer oraz moduły systemu F&Home

google play

na stronę
Pokazuje 25 - 27 z 27 elementów
Pokazuje 25 - 27 z 27 elementów

Co to jest inteligentny dom? Co potrafi inteligentny dom? Co to smart home?

To tylko niektóre z wielu zapytań w wyszukiwarkach internetowych. Znają na nie odpowiedź fachowcy, znają specjaliści z branży. My natomiast szukamy odpowiedzi, która zweryfikuje nasze często mylne wyobrażenia, które wynieśliśmy np. z filmów. O domach, które są naszpikowane elektroniką, z wydzielonym pomieszczeniem-centrum zarządzania...O domach, które ludzkim głosem odmawiają współpracy i stwarzają zagrożenie dla życia człowieka. Czy to jest właśnie inteligentny dom? Dom, który ma nad nami władzę i narzuca swoje zasady? Dom pełen skomplikowanej elektroniki?

Inteligentny dom, czyli jaki?

Inteligentny dom dostosowuje swoje działanie do zmieniających się warunków. Wykorzystuje do tego najnowsze technologie. Realizuje zadania zaprogramowane i skonfigurowane przez człowieka, reaguje na pracę szeregu czujników i programatorów czasowych. Dostosowuje swoje działanie do rytmu naszego codziennego życia. Zastosowanie nowoczesnych technologii w praktyce oznacza, że w naszym domu pojawiają się urządzenia, które montujemy w puszkach podtynkowych lub rozdzielniach. Do działania wykorzystują fale radiowe, domową sieć WiFi, bluetooth, chmurę. Są też systemy działające "po kablu". Określenie "system" nie jest tu przypadkowe. Inteligentnego domu nie tworzy pojedynczy sterownik. Inteligentne domy to systemy urządzeń, które ze sobą współpracują. Umożliwiają integrację pracy wielu urządzeń elektrycznych w domu. My tworzymy schematy, konfigurujemy, a smart home je realizuje.

Zestawy inteligentnego domu

Finalnie to zawsze nasz wybór. Natomiast bez względu na to, na jakim etapie planowania jesteśmy, nie wystarczy poszukać w internecie. Zawsze warto skontaktować się z fachowcami i zasięgnąć opinii specjalistów. Na przykład tutaj.

Nie każdy inteligentny system będzie dla nas odpowiedni. Zależy, czego oczekujemy. Może okazać się, że wystarczy nam prosta automatyka domowa. Ważny jest też etap budowy czy urządzania domu. Jeżeli dopiero budujemy, możemy wziąć pod uwagę nie tylko systemy bezprzewodowe, lecz również przewodowe. Kucie ścian na przewody nie narazi nas w tym momencie na bałagan i dodatkowe koszty. Natomiast jeżeli już zdążyliśmy się urządzić, bo w ferworze budowy, wykańczania sposób, w jaki będziemy zarządzać urządzeniami i instalacjami w domu, gdzieś nam po prostu umknął, nic straconego. Z pomocą przyjdą nam inteligentne systemy bezprzewodowe.

Rodzaje systemów smart home

Wspomnieliśmy o inteligentnych systemach przewodowych i bezprzewodowych.

Przewodowe systemy smart home działają poprzez poprowadzoną instalację kablową. Natomiast bezprzewodowe systemy inteligentnego domu nie wymagają prowadzenia dodatkowych instalacji. Działają w oparciu o fale radiowe lub z wykorzystaniem domowej sieci WiFi. Do komunikacji zdalnej, z dużych odległości, wykorzystywana jest usługa chmury.

Co potrafi smart home?

Dobrze zaplanowany system smart home nie wyręczy nas w skomplikowanych czynnościach domowych. Na pewno jednak ułatwi ich wykonywanie. Podstawowe funkcjonalności smart home to sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, małym i dużym AGD, podlewaniem ogrodu. Dzięki inteligentnym sterownikom sterujemy również osłonami okien, które posiadają silnik elektryczny. W ten sposób zarządzamy żaluzjami, roletami, markizami, zasłonami. Sterowanie planujemy stosownie do pory roku, pory dnia, warunków atmosferycznych, naszych przyzwyczajeń. Systemy smart home to także instalacje alarmowe. Pojedyncze czynności łączymy w grupy, tworząc sceny zdarzeń. Wówczas pracę kilku urządzeń lub obwodów wyzwalać jednym dotknięciem przypisanej ikony w smartfonie. Dom może funkcjonować sam, w oparciu o pracę czujników i programatory.

Inteligentny dom urządzenia

Podstawowe urządzenia inteligentnego domu to przede wszystkim sterowniki i przekaźniki. Dopuszkowe montowane pod przyciskami naściennymi lub moduły instalowane na szynie w rozdzielniach. To one bezpośrednio sterują wybranymi urządzeniami w naszym domu. Z inteligentnymi systemami możemy zarządzać domem w sposób tradycyjny, za pomocą przycisków. Atrakcyjnym rozwiązaniem systemów smart home jest na pewno cały dom w jednej aplikacji smart home.

Niektóre systemy inteligentnych domów posiadają również jednostkę centralną. Taki serwer zbiera i przekazuje informacje do przekaźników. W innych przypadkach komunikacja odbywa się bezpośrednio.

Inteligentny dom przykłady działania

Możliwości jest naprawdę wiele. Sztandarowym przykładem działania smart home jest symulacja naszej obecności. Podczas wyjazdu służbowego czy wakacyjnego dom może nadal funkcjonować tak, jakbyśmy go nie opuszczali. Przynajmniej dla obserwatorów z zewnątrz. O określonych godzinach światło może się włączać i wyłączać, w różnych pomieszczeniach. Może się załączyć telewizor czy muzyka. W dodatku na każdy dzień możemy ustawić inne działania. Tak, aby odstraszyć ewentualnego złodzieja. W ramach systemów inteligentnego domu możemy również grupować działanie urządzeń w tzw. sceny lub scenariusze. Na przykład scena, którą opiszemy sobie "Po pracy" to wyłączenie alarmu, otworzenie bramy wjazdowej i garażowej. Jednocześnie w samym domu włączą się światła, muzyka lub TV, a czajnik elektryczny zacznie podgrzewać wodę na herbatę. Możemy skonfigurować scenę "Sen" w sypialni dziecka. Przytłumienie światła, zasłonięcie okna, włączenie cichej muzyki, obniżenie temperatury w pokoju. Wiele zdarzeń może wyzwalać się samoczynnie. Jeżeli wesprzemy pracę sterowników inteligentnego domu czujnikami, dom będzie reagował sam. Włączy światło, gdy podchodzimy do drzwi zewnętrznych lub wchodzimy po schodach. Wstrzyma ustawione podlewanie ogrodu, gdy od rana pada deszcz. Zasunie markizę, gdy wieje zbyt silny wiatr. Zauważmy, że praca urządzeń inteligentnego domu usprawnia nam codzienne życie, podnosi poziom bezpieczeństwa. I pozwala zaoszczędzić coś, czego nam nieustannie brakuje- czas. O wymiernych korzyściach w postaci oszczędności na rachunkach za prąd nie wspominając.

Inteligentny dom zestawy od F&F

Masz pomysł na inteligentny dom? Wiesz już, czym chciałbyś sterować, jaki efekt osiągnąć? Prezentujemy systemy, które znajdziesz w ofercie polskiego producenta F&F.

Przewodowy system inteligentnego domu F&Home

Przeznaczony do nowo powstających mieszkań i budynków. Lub takich, w których przeprowadzamy gruntowny remont, łącznie z wymianą instalacji. Budowa systemu F&Home wymaga kucia ścian i rozprowadzenia przewodów. Moduły systemu znajdują się na szynie, w rozdzielni. Zarządzanie domem odbywa się za pomocą montowanego w ścianie panelu sterującego. Także za pomocą aplikacji.

Przewodowy system smart home dla deweloperów

Wśród naszych propozycji inteligentnej automatyki mamy również projekt dla deweloperów. To mH-Developer. Moduł z podstawowymi funkcjami sterowania światłem, ogrzewaniem, gniazdami elektrycznymi na pewno zwiększy atrakcyjność nieruchomości. Dodatkowo można zwiększyć zakres jego działania za pomocą modułów rozszerzeń F&Home.

Bezprzewodowy system inteligentnego domu F&Home Radio.

Możesz się na niego zdecydować w każdej chwili. Zestaw F&Home Radio tworzą sterowniki, przekaźniki, jednostka centralna oraz aplikacja na urządzenia mobilne. Zarówno moduły, jak i serwer występują w dwóch wersjach montażowych- do puszki lub na szynę DIN. Komunikacja bezprzewodowa przebiega z wykorzystaniem fali radiowych. F&Home Radio wykorzystuje autorskie, podwójne Radio Long Range. Zapewnia ono stabilne działanie systemu oraz skuteczną transmisję danych w zasięgu do 350 m. Do sterowania poza aplikacją i przyciskami naściennymi (także szklanymi dotykowymi) można wykorzystać pilota F&Home Radio. Po zamontowaniu sterowników, ich pracę ustawiamy w Konfiguratorze. Całość zatwierdzamy w aplikacji F&Home Radio.

Bezprzewodowy system inteligentnego domu wifi FOX

Inteligentny system  wifi FOX to prosty system. Działa na zasadzie "włącz-wyłącz". Bezprzewodowy system inteligentnego sterowania domem FOX do komunikacji wykorzystuje domową sieć wifi. Nie wymaga jednostki centralnej. Moduły instalujemy w puszkach pod przyciskami. Są wówczas gotowe do tradycyjnego sterowania za pomocą przycisków naściennych. Aby sterować ich pracą za pomocą aplikacji FOX, trzeba je w niej dodać. Dzięki komunikacji bluetooth aplikacja wykrywa aktywne moduły. Wówczas konfigurujemy ich pracę w zależności od potrzeb. Decydujemy, czy dany moduł ma być sterowany lokalnie tylko poprzez wifi, czy również zdalnie z wykorzystaniem polskiej chmury F&F. Pracę modułów, a co za tym idzie podłączonych urządzeń, możemy planować z wykorzystaniem kalendarzy internetowych i programatorów. Dzięki asystentowi Google możemy również sterować urządzeniami za pomocą prostych komend głosowych. Moduły inteligentnego domu FOX wykorzystamy do sterowania oświetleniem tradycyjnym, taśmami LED białymi i kolorowymi (RGB), bramami i furtkami, gniazdami elektrycznymi. Dzięki systemowi FOX zautomatyzujemy również pracę rolet, markiz i żaluzji, w tym regulację położenia lameli. Sterownik wifi inteligentnego domu FOX DOUBLE SWITCH pozwala na monitorowanie parametrów sieci podłączonego urządzenia.