Plafon z czujnikiem ruchu DRM-05

Plafon z aktywnym czujnikiem ruchu DRM-05 Zobacz większe

Plafon z czujnikiem ruchu DRM-05

DRM-05, 5908312596325

Opis produktu

Czujnik ruchu mikrofalowy

Typ zarówki/moc: E27/25W

Klosz HDPE (tworzywo)

Plafon z wbudowanym czujnikiem ruchu służy do automatycznego, czasowego załączania oświetlenia w przypadku pojawienia się osoby lub innego obiektu w takich miejscach  jak  korytarze, podwórza, podejścia i podjazdy, garaże, itp.

Czujnik mikrofalowy(aktywny) pozwala na detekcję ruchu przez płyty drewniane, płyty kartonowo-gipsowe, szkło i tworzywa sztuczne.

W jaki sposób działa mikrofalowy czujnik ruchu?

Aktywny czujnik ruchu DRM-05 emituje i odbiera fale elektromagnetyczne wysokiej częstotliwości 5,8 Ghz. Fale wysokiej częstotliwości  przenikają przez klosz plafonu i pozwalają na detekcję ruchu. Czujnik wykrywa zmiany w odbiciu fal spowodowane przemieszczeniem się obiektu w obszarze detekcji. Czujnik wykrywa ruch obiektu do i od czujnika. Ruch w polu detekcji  aktywnego czujnika ruchu powoduje automatyczne załączenie oświetlenia. Od momentu załączenia ciągły ruch podtrzymuje załączenie oświetlenia. Dopiero brak ruchu w polu detekcji wyzwala czas podtrzymania oświetlenia. Ponowny ruch w polu detekcji i jego zanik w trakcie odmierzania czasu wyzwoli czas podtrzymania od początku. Po nastawionym czasie oświetlenie zostanie wyłączone automatycznie. Aktywny czujnik ruchu DRM-05 wyposażony jest w automat zmierzchowy uniemożliwiający załączenie sterowanego oświetlenia w ciągu dnia. Stan detekcji i gotowość do załączenia oświetlenia aktywowane są dopiero po zmierzchu. Czas aktywacji czujnika może  być korygowany przez użytkownika potencjometrem. Dodatkowo istnieje możliwość regulacji obszaru pola detekcji w zakresie  promienia 3-10 m (dla h=2,5 m) oraz regulacja czasu załączenia odbiornika w zakresie 5sek-12min.
 

Plafon z czujnikiem ruchu DRM-05
 

UWAGA! 
Moc promieniowania mikrofalowego jest stosunkowo niska i jest całkowicie bezpieczna dla ludzi i zwierząt. Jej wartość wynosi poniżej 10 mW. Dla porównania kuchenka mikrofalowa i telefon komórkowy promieniują z mocą ok. 1000 mW (100 razy mocniej).
 

 

Napięcie zasilania195÷265 V AC
Maksymalny prąd obciążenia AC-10,1 A *
Próg zadziałania - regulowany2÷2000 Lx
Opóźnienie zadziałaniamniej niż 1 s
Częstotliwość promieniowania mikrofalowego5,8 GHz
Maksymalna moc promieniowania10 mW
Czas załączenia odbiornika - regulowany5 s ÷ 12 min.
Pole detekcji poziomej360°
Maks. regulowany promień detekcji (h: 2.5 m, Temp. ˂ 24 °C)2÷10 m
Wysokość montażu czujnika2,0÷6,0 m
Typ żarówki/mocE 27 / 25 W
Klosztworzywo HDPE; mlecznobiały
Pobór mocy czujnika ruchu0,9 W
Rodzaj detekcjipromieniowanie mikrofalowe
Przyłączezaciski śrubowe 1,5 mm²
Temperatura pracy-25 ÷ 50 °C
WymiaryØ275 mm; h:110 mm
Montażnatynkowy
Stopień ochronyIP40
* Obciążenie o charakterze rezystancyjnym [AC-1]. W przypadku obciążeń o innym charakterze (np. oświetlenie LED) maksymalny prąd obciążenia może być znacząco niższy.
Więcej informacji: www.fif.com.pl/pl/content/24-wskazowki
Plafon z czujnikiem ruchu DRM-05