Filtr przeciwzakłóceniowy z układem przeciwprzepięciowym OP-230

Filtr przeciwzakłóceniowy z układem przeciwprzepięciowym OP-230

OP-230, 5908312596110

Opis produktu

Typ 3 (dawniej D). Z potrójnym filtrem przeciwzakłóceniowym.

OP-230 to profesjonalne zabezpieczenie przeciwzakłóceniowe dla urządzeń pracujących w rozdzielniach przemysłowych, szczególnie wrażliwych na zakłócenia i przepięcia w sieci zasilającej.

Zastosowanie filtra przeciwzakłóceniowego z układem przeciwprzepięciowym 

Przeznaczony w szczególności dla rozbudowanych systemów automatyki przemysłowej z wykorzystaniem przekaźników czasowych, sterowników PLC, multimetrów, komputerów i innych urządzeń mikroprocesorowych. Również do zastosowania w instalacjach domowych jako zabezpieczenie sprzętu komputerowego i RTV

Działanie
OP-230 realizuje dwa zabezpieczenia:
Potrójny filtr przeciwzakłóceniowy - specjalnie zaprojektowany pasywny układ dławików, w znacznym stopniu eliminujący zakłócenia radioelektryczne i przemysłowe (filtr symetryczny). Jednocześnie blokuje zakłócenia przychodzące z sieci energetycznej i odwrotnie - zakłócenia pochodzące od urządzeń użytkownika (kuchenka mikrofalowa, komputer, zasilacze impulsowe, itd.) nie są przepuszczane do sieci zasilającej. Filtr ochronnika to układ o strukturze czwórnika (czwórnik to układ mający cztery zaciski – jedna z par zacisków pełni rolę wejścia, zaś druga wyjścia), który przepuszcza bez tłumienia lub z małym tłumieniem napięcia i prądy o określonym paśmie częstotliwości, a tłumi napięcia i prądy leżące poza tym pasmem. Filtry znajdują zastosowanie głównie w urządzeniach elektronicznych i energetycznych. Umieszczone pomiędzy źródłem zasilania a odbiornikiem powodują, że do odbiornika dostaje się sygnał o pożądanym widmie częstotliwości.
Zaawansowany układ przeciwprzepięciowy – chroniący urządzenia w obwodzie, w który włączony jest ochronnik. Specjalne warystory działają zarówno przy typowych przepięciach sieciowych, jak również przy groźnych przepięciach asymetrycznych, które często występują jednocześnie z przepięciami symetrycznymi. OP-230 absorbuje wysoką wartość impulsu przepięciowego przy wyjątkowo krótkim czasie reakcji. Zastosowanie, nie jak zazwyczaj jednego lub trzech, ale sześciu warystorów tworzy podwójny stopień ostatecznego zabezpieczenia. 

Maksymalne napięcie pracy230 V AC
Największe trwałe napięcie pracy255 V
Napięciowy poziom ochrony L→N zmierzony1 KV
Czas zadziałaniamaks. 25 ns
Prąd upływu0,5 mA
Prąd znamionowy10 A
Klasa ochronnikaIII
Dodatkowe zabezpieczenie10 A gL/gG lub C10 A
Indukcyjność układu1 mH na tor
Pojemność układu L→N880 nF
Pojemność układu L(N)→PE2,2 nF
Tłumienność zakłóceń radioelektrycznych85 dB
Nr normyIEC 61643-1:2001
Przyłączezaciski śrubowe 4,0 mm²
Moment dokręcający0,5 Nm
Temperatura pracy-25 ÷ 50 °C
Wymiary3 moduły (52,5 mm)
Montażna szynie 35 mm
Stopień ochronyIP20