Wideoporadnik - Liczniki do pomiaru pośredniego i półpośredniego

Wideoporadnik - Liczniki prądu do pomiaru pośredniego i półpośredniego Zobacz większe

Wideoporadnik - Liczniki do pomiaru pośredniego i półpośredniego

Opis produktu


Liczniki zużycia energii elektrycznej WZE-1, WZE-2 i LE-02D-CT.

Jakie liczniki prądu mamy w swojej ofercie? Liczniki prądu 1 fazowe lub 3 fazowe. Liczniki zużycia energii elektrycznej do pomiaru bezpośredniego i półpośredniego. Co to znaczy? Jaki licznik najlepiej wybrać? zapraszamy do obejrzenia wideomateriału.Streszczenie:

Czym jest licznik zużycia energii elektrycznej?


Liczniki zużycia energii elektrycznej określane sa również jako liczniki energii, liczniki zużycia prądu lub liczniki prądu.
Liczniki energii elektrycznej to urządzenia pomiarowe, które zliczają w trybie ciągłym ilość energii elektrycznej.

Rodzaje liczników prądu

W zależności od rodzaju układu pomiarowego, wyróżniamy liczniki prądu bezpośrednie lub liczniki zużycia energii elektrycznej półpośrednie.
W sieciach niskonapięciowych stosowane są dwa rodzaje układów pomiarowych. W układzie bezpośrednim napięcia i prądy w sieci nie przekraczają dopuszczalnych wartości licznika. Takie liczniki nazywamy licznikami bezpośrednimi. W układzie półpośrednim z sieci płyną wartości przekraczające wartości dopuszczalne licznika i wówczas stosuje się przekładniki prądowe. Pracujące w ten sposób liczniki nazywamy licznikami półpośrednimi.
Podobnie w zależności od rodzaju instalacji elektrycznej, wyróżniamy liczniki prądu 1 fazowe lub 3 fazowe.

Jak działa licznik prądu?

Liczniki zużycia energii elektrycznej prądu przemiennego wyposażone sa w układ elektroniczny, który pod wpływem przepływającego prądu i przyłożonego napięcia w każdej fazie generuje impulsy w ilości proporcjonalnej do pobieranej energii elektrycznej w danej fazie. Suma impulsów przeliczana jest na energię pobraną i tę wartoś ćwidzimy na wyświetlaczach LCD liczników.


Zastosowanie liczników zużycia prądu


Liczniki zużycia energii elektrycznej stosujemy w sytuacjach, gdy zachodzi konieczność rozliczenia zużywanej energii elektrycznej pomiędzy dostawcą a odbiorcą. Służą do tego celu liczniki certyfikowane, na co wskazuje indywidualne oznaczenie na obudowie urządzenia. Dodatkowo taki licznik powinien posiadać możliwość plombowania osłony zacisków wejściowych i wyjściowych, co uniemożliwia jego pominięcie lub obejście.Produkty powiązane:

  • WZE-1

    Licznik jednofazowy zużycia energii elektrycznej z wyświetlaczem LCD. Prąd 45 A.WZE-1 jest statycznym (elektronicznym) wzorcowanym licznikiem zużycia energii elektrycznej prądu przemiennego jednofazowego w układzie bezpośrednim.Licznik posiada certyfikat zgodności z MID.

  • WZE-3

    Trójfazowy licznik zużycia energii elektrycznej. Prąd 80 A. WZE-3 jest statycznym (elektronicznym) wzorcowanym licznikiem energii elektrycznej prądu przemiennego trójfazowego w układzie bezpośrednim.Licznik posiada certyfikat zgodności z MID.

30 innych produktów w tej samej kategorii: