Czujnik kolejności i zaniku fazy CKF-BT TRMS

Czujnik kolejności i zaniku fazy CKF-BT TRMS

CKF-BT-TRMS, 5902431673646

Opis produktu

Z regulowanym czasem zadziałania. Styk 1NO/NC.

Czujnik kolejności i zaniku faz CKF-BT-TrueRMS przeznaczony jest do zabezpieczania silników elektrycznych zasilanych z sieci trójfazowej. Czujnik kolejności i zaniku fazy zadziała w przypadku zaniku napięcia w co najmniej jednej fazie lub gdy wystąpi  asymetria napięć między fazami. Czyli wtedy, gdy pojawia się zagrożenie zniszczenia silnika. CKF-BT-TrueRMS kontroluje również kolejność faz zasilania, uniemożliwiając wirowanie silnika w nieprawidłowym kierunku.


 

Działanie
Zanik napięcia w co najmniej jednej, dowolnej fazie lub asymetria napięciowa między fazami powyżej progu zadziałania spowoduje wyłączenie silnika. Wyłączenie nastąpi z nastawionym opóźnieniem, co zapobiega przypadkowemu odłączeniu silnika przy chwilowym spadku napięcia. Ponowne załączenie nastąpi automatycznie przy wzroście napięcia o 5 V powyżej napięcia zadziałania (tj. o wartość histerezy napięciowej). Przy powyższych anomaliach uruchomienie silnika jest niemożliwe. W przypadku zmiany kolejności faz przed czujnikiem powodującej niepożądaną zmianę kierunku wirowania silnika, czujnik nie pozwoli na uruchomienie silnika. Ponowne załączenie jest możliwe po powrocie właściwej kolejności faz.

Dzięki pomiarowi rzeczywistej skutecznej wartości napięcia (TrueRMS) czujnik gwarantuje poprawne działanie również w przypadku pracy w mocno zakłóconej sieci zasilającej.
 

Napięcie zasilania3 × 400 V + N
Współpraca z agregatami prądotwórczymiNIE
Kontrola zaniku / asymetrii fazTAK
Kontrola kolejności fazTAK
Kontrola styków stycznikaNIE
Element wykonawczyprzekaźnik
Maksymalny prąd obciążenia10 A
Konfiguracja styków1 × NO/NC
Separacja stykuTAK
Asymetria napięciowa zadziałania40÷80 V
Histereza napięciowa5 V
Opóźnienie wyłączenia0,5÷5 s
Kontrola zasilania2 × LED
Przyłączezaciski śrubowe 4,0 mm²
Moment dokręcający0,5 Nm
Pobór mocy1,6 W
Temperatura pracy-25÷40°C
Wymiary2 moduły (35 mm)
Montażna szynie 35 mm
Stopień ochronyIP20
TrueRMSTAK