Sufitowy czujnik ruchu DR-30M

Sufitowy czujnik ruchu DR-30M

DR-30M, 5902431674896

Opis produktu

Czujnik ruchu na podczerwień zasięg detekcji 30 m
IP40

Czujnik ruchu służy do automatycznego, czasowego załączania oświetlenia w przypadku pojawienia się osoby lub innego obiektu w takich miejscach, jak  korytarze, podwórza, podejścia i podjazdy, garaże, itp.

Przeznaczenie

Sufitowa czujka ruchu DR-30M służy do automatycznego, czasowego załączenia oświetlenia w przypadku wykrycia przemieszczającej się osoby lub innego przedmiotu. Szczególnie polecany do stosowania w wysokich pomieszczeniach i halach magazynowych o wysokości do 12÷15 metrów.

Działanie
Czujka wykrywa źródła promieniowania podczerwonego i analizując takie parametry, jak: ilość emitowanego ciepła oraz szybkość przemieszczania się obiektu decyduje o załączeniu
oświetlenia. Czujki ruchu podczerwieni wykazują największą skuteczność działania w przypadku wykrywania ruchu w kierunku prostopadłym do osi czujnika i najmniejszą w przypadku ruchu bezpośrednio w kierunku czujki. Od momentu załączenia ciągły ruch powoduje trwałe załączenie oświetlenia. Dopiero brak ruchu w polu detekcji wyzwala czas podtrzymania oświetlenia. Ponowny ruch w polu detekcji i jego zanik w trakcie odmierzania czasu, wyzwoli czas podtrzymania od początku.
Dzięki zaawansowanej, cyfrowej technice przetwarzania sygnałów, czujka ruchu DR-30M umożliwia detekcję ruchu w odległości do 30 m (montaż naścienny) i w okręgu o średnicy 20 m w przypadku montażu sufitowego (wysokość montażu 15 m). Czujka ruchu wyposażona jest w programowany automat zmierzchowy uniemożliwiający załączenie oświetlenia w ciągu dnia.
Programowany jest również maksymalny zasięg detekcji orazczas załączenia oświetlenia.

Wysoka temperatura może niekorzystnie wpływać na czułość urządzenia. Również zbyt wolny ruch lub szybki ruch może ograniczać czułość czujnika.

Ciepło emitowane przez źródło światła sterowane przez czujnik ruchu może prowadzić do przypadkowych samowzbudzeń czujnika. W związku z tym, należy montować czujnik w rozsądnej odległości od źródła światła (minimum 60÷100 cm.) i w taki sposób, aby źródło światła znajdowało się poza obszarem detekcji czujnika.Napięcie zasilania100÷277 V AC
Maksymalny prąd obciążenia AC-116 A *
Maksymalne obciążenieciągłe: 2300 W; chwilowe: 3000 W
Czas wyłączenia30 s÷20 min. (±10 s)
Próg aktywacji zmierzchowej10÷2000 Lx
Detekcja ruchu0,6÷1,5 m/s
Kąt detekcji80°
Maksymalny zasięg detekcji (T˂ 22°C)montaż sufitowy średnica: 20 m; montaż naścienny: 30 m
Wysokość montażu czujnikamontaż sufitowy: 3÷15 m; montaż naścienny: 2÷3 m
Rodzaj detekcjipromieniowanie podczerwone
Przyłączezaciski śrubowe 1,5 mm²
Moment dokręcający0,3 Nm
Pobór mocyczuwanie: 0,45 W; praca: 1 W
Temperatura pracy-10÷40°C
Wymiaryobudowa: 90×82 mm, h: 48 mm; obudowa z uchwytem: 90×104 mm, h: 48 mm
Montażnatynkowy
Stopień ochronyIP40
* Obciążenie o charakterze rezystancyjnym [AC-1]. W przypadku obciążeń o innym charakterze (np. oświetlenie LED) maksymalny prąd obciążenia może być znacząco niższy.
Więcej informacji: www.fif.com.pl/pl/content/24-wskazowki
DR-30M schemat podłączenia