Plafon z czujnikiem ruchu DRM-06

Plafon z mikrofalowym czujnikiem ruchu DRM-06 Zobacz większe

Plafon z czujnikiem ruchu DRM-06

DRM-06, 5908312596400

Opis produktu

Mikrofalowy czujnik ruchu

LED 10 W 

Klosz HDPE (tworzywo)

Plafon z wbudowanym czujnikiem ruchu służy do automatycznego, czasowego załączania oświetlenia w przypadku pojawienia się osoby lub innego obiektu w takich miejscach jak korytarze, podwórza, podejścia i podjazdy, garaże, itp.
  

Mikrofalowy czujnik ruchu pozwala na detekcję ruchu przez płyty drewniane, płyty kartonowo-gipsowe, szkło i tworzywa sztuczne.

Działanie
Mikrofalowy czujnik ruchu DRM-06 emituje i odbiera fale elektromagnetyczne wysokiej częstotliwości 5,8 Ghz. Fale wysokiej częstotliwości przenikają przez klosz plafonu i pozwalają na detekcję ruchu. Czujnik wykrywa zmiany w odbiciu fal spowodowane przemieszczeniem się obiektu w obszarze detekcji- wykrywa ruch obiektu do i od czujnika ruchu. Ruch w polu detekcji powoduje automatyczne załączenie oświetlenia. Od momentu załączenia, ciągły ruch powoduje trwałe załączenie tego oświetlenia. Dopiero brak ruchu w polu detekcji wyzwala czas podtrzymania oświetlenia. Ponowny ruch w polu detekcji i jego zanik w trakcie odmierzania czasu wyzwoli czas podtrzymania od początku.
Po nastawionym czasie oświetlenie zostanie wyłączone automatycznie. Mikrofalowy czujnik ruchu DRM-06 wyposażony jest w automat zmierzchowy, uniemożliwiający załączenie sterowanego oświetlenia w ciągu dnia. Stan detekcji i gotowość do załączenia oświetlenia aktywowane są dopiero po zmierzchu. Czas aktywacji czujnika może być korygowany przez użytkownika potencjometrem. Dodatkowo istnieje możliwość regulacji obszaru pola detekcji w zakresie  promienia 1 ÷ 8 m (dla h = 2,5 m) oraz regulacja czasu załączenia odbiornika
w zakresie 5 s ÷ 15 min.
    

Plafon z czujnikiem ruchu DRM-06
 
 

UWAGA! 
Moc promieniowania mikrofalowego jest stosunkowo niska i jest całkowicie bezpieczna dla ludzi i zwierząt. Jej wartość wynosi poniżej 10 mW. Dla porównania kuchenka mikrofalowa i telefon komórkowy promieniują z mocą ok. 1000 mW (100 razy mocniej).
 

Napięcie zasilania230 V AC
Próg zadziałania - regulowany2÷2000 Lx
Opóźnienie zadziałaniamniej niż 1 s
Częstotliwość promieniowania mikrofalowego5,8 GHz
Maksymalna moc promieniowania10 mW
Promień detekcji - regulowane (dla wysokości równej 2,5 m)1÷8 m
Czas załączenia odbiornika - regulowany5 s ÷ 12 min.
Pole detekcji poziomej360°
Wysokość montażu czujnika1,0÷8,0 m
Klosztworzywo HDPE, mlecznobiały
Źródło światła160 x LED
Barwa światłazimna, 6000 K
Strumień świetlny970 Lm
Moc elektryczna LED10 W
Pobór mocy czujnika ruchu0,9 W
Rodzaj detekcjipromieniowanie mikrofalowe
Przyłączezaciski śrubowe 1,5 mm²
Moment dokręcający0,3 Nm
Pobór mocy0,9 W
Temperatura pracy-25 ÷ 50 °C
WymiaryØ260 mm, h:90 mm
Montażnatynkowy
Stopień ochronyIP40
Plafon z czujnikiem ruchu DRM-06