Plafon z czujnikiem ruchu DRM-04

Plafon z czujnikiem ruchu DRM-04

DRM-04, 5908312594659

Opis produktu

LED 15W. Klosz HDPE (tworzywo).

Plafon z wbudowanym czujnikiem ruchu służy do automatycznego, czasowego załączania oświetlenia w przypadku pojawienia się osoby lub innego obiektu w takich miejscach jak korytarze, podwórza, podejścia i podjazdy, garaże, itp.

Czujnik mikrofalowy(aktywny) pozwala na detekcję ruchu przez płyty drewniane, płyty kartonowo-gipsowe, szkło i tworzywa sztuczne.

Działanie czujnika ruchu DRM-04

Aktywny czujnik ruchu DRM-04 emituje i odbiera fale elektromagnetyczne wysokiej częstotliwości 5,8Ghz. Przenikają przez klosz plafonu i pozwalają na detekcję ruchu. Czujnik wykrywa zmiany w odbiciu fal spowodowane przemieszczeniem się obiektu w obszarze detekcji. Aktywny czujnik ruchu wykrywa ruch obiektu "do" i "od" czujnika. Ruch w polu detekcji powoduje automatyczne załączenie oświetlenia. Od momentu załączenia ciągły ruch podtrzymuje oświetlenie. Dopiero brak ruchu w polu detekcji wyzwala czas podtrzymania oświetlenia. Ponowny ruch w polu detekcji i jego zanik w trakcie odmierzania czasu wyzwoli czas podtrzymania od początku. Po nastawionym czasie oświetlenie zostanie wyłączone automatycznie. Aktywny czujnik ruchu DRM-04 wyposażony jest w automat zmierzchowy, który uniemożliwia załączenie sterowanego oświetlenia w ciągu dnia. Stan detekcji i gotowość do załączenia oświetlenia aktywowane są dopiero po zmierzchu. Czas aktywacji czujnika ruchu może  być korygowany przez użytkownika potencjometrem. Dodatkowo istnieje możliwość regulacji obszaru pola detekcji w zakresie  promienia 1-8 m (dla h=2,5 m) oraz regulacja czasu załączenia odbiornika w zakresie 5 s-15min.


 

Plafon z czujnikiem ruchu DRM-04
 
 

UWAGA!
Moc promieniowania mikrofalowego jest stosunkowo niska i jest całkowicie bezpieczna dla ludzi i zwierząt. Jej wartość wynosi poniżej 10 mW. Dla porównania kuchenka mikrofalowa i telefon komórkowy promieniują z mocą ok. 1000 mW (100 razy mocniej).Napięcie zasilania230 V AC
Próg zadziałania - regulowany2÷2000 Lx
Opóźnienie zadziałaniamniej niż 1 s
Częstotliwość promieniowania mikrofalowego5,8 GHz
Maksymalna moc promieniowania10 mW
Czas załączenia odbiornika - regulowany5 sek ÷ 15 min.
Pole detekcji poziomej360°
Maks. regulowany promień detekcji (h: 2.5 m, Temp. ˂ 24 °C)2÷10 m
Wysokość montażu czujnika2,0÷6,0 m
Źródło światła96 x LED
Barwa światłazimna, 6000 K
Strumień świetlny1030 Lm
Moc elektryczna LED15 W
Pobór mocy czujnika ruchu0,9 W
Rodzaj detekcjipromieniowanie mikrofalowe
Przyłączezaciski śrubowe 1,5 mm²
Moment dokręcający0,3 Nm
Temperatura pracy-25 ÷ 50 °C
WymiaryØ295 mm; h:100 mm
Montaż4 wkręty do podłoża
Plafon z czujnikiem ruchu DRM-04