Czujnik ruchu DRM-07

Czujnik ruchu DRM-07

DRM-07, 5908312599876

Opis produktu

Mikrofalowy czujnik ruchu
z funkcją czujnika obecności i automatem zmierzchowym

Przeznaczenie
Czujnik ruchu służy do automatycznego, czasowego załączania oświetlenia w przypadku pojawienia się osoby lub innego obiektu w takich miejscach, jak  korytarze, podwórza, podejścia i podjazdy, garaże, itp.

DRM-07 może służyć jako czujnik obecności.
Czujnik mikrofalowy pozwala na detekcję ruchu przez płyty drewniane, płyty kartonowo-gipsowe, szkło i tworzywa sztuczne.

     

Działanie

Czujnik ruchu aktywny DRM-07 emituje i odbiera fale elektromagnetyczne wysokiej częstotliwości 5,8 Ghz. Czujnik mikrofalowy wykrywa zmiany w odbiciu fal spowodowane przemieszczeniem się obiektu w obszarze detekcji. Czujnik wykrywa ruch obiektu do i od czujnika. Ruch w polu detekcji powoduje automatyczne załączenie oświetlenia. Od momentu załączenia ciągły ruch powoduje trwałe załączenie tego oświetlenia. Dopiero brak ruchu w polu detekcji wyzwala czas podtrzymania oświetlenia. Ponowny ruch w polu detekcji i jego zanik
w trakcie odmierzania czasu wyzwoli czas podtrzymdrmania od początku. Charakter działania pozwala wykorzystać DRM jako czujnik obecności osób.
Po nastawionym czasie oświetlenie zostanie wyłączone automatycznie. Czujnik ruchu aktywny DRM-07 wyposażony jest w zmierzchowy automat uniemożliwiający załączenie sterowanego oświetlenia w ciągu dnia. Stan detekcji i gotowość do załączenia oświetlenia aktywowane są dopiero po zmierzchu. Czas aktywacji czujnika może być korygowany przez użytkownika potencjometrem. Dodatkowo istnieje możliwość regulacji obszaru pola detekcji w zakresie  5÷15 m (dla h= 1÷1,8 m) oraz regulacja czasu załączenia odbiornika w zakresie 10s÷12 min. Czujnik ruchu mikrofalowy może pracować wewnątrz pomieszczeń. Czujnik pozwala na detekcję ruchu przez płyty drewniane, płyty kartonowo-gipsowe, szkło i tworzywa sztuczne. Zmiany temperatury nie wpływają na detekcję ruchu. Czujnik posiada przełącznik umożliwiający ustawienie trybu pracy: trwałe załączenie, trwałe wyłączenie i praca automatyczna.
     

Czujnik ruchu DRM-07
 

UWAGA!
Moc promieniowania mikrofalowego jest stosunkowo niska i jest całkowicie bezpieczna dla ludzi i zwierząt. Jej wartość wynosi poniżej 0,2 mW. Dla porównania kuchenka mikrofalowa i telefon komórkowy promieniują z mocą ok. 1000 mW.
 

Napięcie zasilania195÷265 V AC
Maksymalny prąd obciążenia AC-16 A *
Próg zadziałania - regulowany3÷2000 Lx
Opóźnienie zadziałaniamniej niż 1 s
Częstotliwość promieniowania mikrofalowego5,8 GHz
Maksymalna moc promieniowania10 mW
Pole detekcji180°
Czas załączenia odbiornika - regulowany10±3 s ÷ 12±1 min.
Detekcja ruchu0,6÷1,5 m/s
Pole detekcji poziomej0°÷180°
Promień detekcji (regulowany, dla h: 1÷1,8 m)1÷8 m
Wysokość montażu czujnika1,0÷1,8 m
Rodzaj detekcjipromieniowanie mikrofalowe
Przyłączezaciski śrubowe 1,0 mm²
Moment dokręcający0,25 Nm
Pobór mocy0,9 W
Temperatura pracy-25 ÷ 50 °C
Wymiary zewnętrzne: 80×80×48 mm; wpust: Ø55 mm, h: 33 mm; otwór montażowy: Ø60mm
Montażpodtynkowy
Stopień ochronyIP20
* Obciążenie o charakterze rezystancyjnym [AC-1]. W przypadku obciążeń o innym charakterze (np. oświetlenie LED) maksymalny prąd obciążenia może być znacząco niższy.
Więcej informacji: www.fif.com.pl/pl/content/24-wskazowki
Czujnik ruchu DRM-07 schemat podłączenia

Czujnik ruchu DRM-07