Sterownik rolet STR-W

Sterownik rolet STR-W

STR-W

Czujnik wiatru.
Sterownik STR-W wraz z zewnętrznym czujnikiem wiatru przeznaczony jest do monitorowania aktualnej prędkości wiatru.

W przypadku gdy prędkość wiatru przekroczy zadaną wartość progową to nastąpi załączenie wewnętrznego przekaźnika. W połączeniu ze sterownikami rolet STR-3 lub STR-4 umożliwia zbudowanie systemu w którym w przypadku pojawienia się zbyt silnego wiatru zostaną zamknięte rolety okienne lub zwinięte markizy.

Działanie
Sterownik pracuje w dwóch trybach:

Tryb ciągły
Jeżeli prędkość wiatru przekroczy zadaną wartość, to wew-nętrzny styk przekaźnika zamyka się i pozostaje zamknięty przez cały czas trwania,  gdy utrzymują się podmuchy wiatru.
W połączeniu ze sterownikami rolet STR-3 i STR-4, tryb taki zapewnia zamknięcie rolet w momencie wystąpienia silnych wiatrów i zablokowanie ich w pozycji zamkniętej, aż do momen-tu zakończenia ustania wiatru.
Zakres regulacji prędkości wiatru, przy której zostaje zgłoszony, alarm regulowany jest płynnie w zakresie od 30 km/h (pozycja A) do 80 km/h (pozycja B).

Tryb impulsowy

Jeżeli prędkość wiatru przekroczy zadaną wartość to wewnętrzny styk przekaźnika zamyka się na czas ok. 1,5 s przekazując do sterowników rolet jednorazowy rozkaz zamknięcia. W połączeniu ze sterownikami rolet STR-3 i STR-4 tryb taki zapewnia zamknięcie rolet w momencie wystąpienia silnych wiatrów, ale później użytkownik ma możliwość podniesienia rolet w dowolnym momencie.
Zakres regulacji prędkości wiatru przy której zostaje zgłoszony alarm, regulowany jest płynnie w zakresie od 20 km/h (pozycja D) do 70 km/h (pozycja C).
 

Napięcie zasilania100÷265 V AC/DC
Stopień ochrony wiatraczkaIP65
Wymiary wiatraczkaØ80×85W mm
Uchwyt montażowy wiatraczkastalowy płaskownik (profil L) 150×70×3 mm
Śruba montażowa wiatraczkaN6
Przewód wiatraczka2× 0,25 mm² / l : 5 m
Przyłączezaciski śrubowe 2,5 mm²
Pobór mocy czuwanie/praca0,2 W / 0,6 W
Wymiary67 mm x 50 mm x 26 mm
Montażnatynkowy
Stopień ochronyIP20