Automat schodowy AS-212

Automat schodowy AS-212

AS-212, 5908312592068

Opis produktu

Zasilanie:            230 V.
Max obciążenie: 16 A.
Montaż:               Na szynę 35 mm.

Współpracuje z przyciskami podświetlanymi.

Przeznaczenie: do załączania oświetlenia na określony czas.

Działanie automatu (włącznika) schodowego AS-212

Automaty schodowe należą do grupy urządzeń, które sterują oświetleniem. A konkretniej- umożliwiają włączenie światła na określony czas, po upływie którego automatycznie zostaje wyłączone. To doskonałe, energooszczędne rozwiązanie do włączania i wyłączania światła w miejscach, gdzie ludzie tylko przechodzą, takich jak korytarze, czy klatki schodowe. Działanie automatu schodowego jest proste. Załączamy wyłącznikiem chwilowym (dzwonkowym) automat schodowy, tym samym włączając oświetlenie. Światło pozostanie włączone  przez określony czas, który wcześniej ustawiamy za pomocą pokrętła. Po upływie nastawionego czasu automat wyłączy oświetlenie. Po wyłączeniu oświetlenia możemy je załączyć ponownie.


UWAGA!
Możliwość specjalnego wykonania automatów schodowych na inne napięcia, niż podane w tabeli  danych technicznych, np. 12 V,  48 V, 110 V AC/DC lub inne.

Napięcie zasilania230 V AC
Maksymalny prąd obciążenia AC-116 A
Element wykonawczyprzekaźnik
Konfiguracja styków1 × NO
Separacja stykuNIE
Opóźnienie zadziałaniamniej niż 1 s
Opóźnienie wyłączenia - regulowane0,5 ÷ 10 min
PrzeciwblokadaNIE
Sygnalizacja wyłączeniaNIE
Współpraca z przyciskami podświetlanymiTAK
Przyłączezaciski śrubowe 2,5 mm²
Moment dokręcający0,4 Nm
Pobór mocy0,56 W
Temperatura pracy-25 ÷ 50 °C
Wymiary1 moduł (18 mm)
Montażna szynie 35 mm
Stopień ochronyIP20
Automat schodowy włącznik schodowy AS-212 schemat podłaczenia

Automat schodowy - schemat podłączenia instalacja 4 przewodowa
Przyciski podświetlane
W przypadku podłączenia zbyt dużej ilości przycisków podświetlanych może dochodzić do samoistnego załączania oświetlenia lub załączenia oświetlenia na stałe.

Maksymalny prąd obciążenia
Prąd styku podany w danych technicznych jest wartością maksymalną i może podlegać ograniczeniom – więcej informacji. Jeśli z przedstawionych informacji wynika, że przekaźnik w urządzeniu jest niewystarczający zaleca się stosować zewnętrzny element przełączający (np. stycznik) przystosowany do przełączania dużych prądów udarowych.

Źródła światła LED
W przypadku zastosowania źródeł światła LED i przycisków podświetlanych może wystąpić zjawisko niecałkowitego wyłączenia (np. żarzenie, miganie).

Przeciwblokada
Automat nie posiada funkcji przeciwblokady, a więc zablokowanie przycisku (np. zapałką) spowoduje załączenie oświetlenia na stałe (do momentu usunięcia zapałki).