Czujnik ruchu DRM-08

Czujnik ruchu DRM-08

DRM-08, 5908312599883

Opis produktu

Czujnik ruchu mikrofalowy
  • Z funkcją czujnika obecności
  • Z automatem zmierzchowym

Jak działa czujnik ruchu DRM-08?

Czujnik ruchu może pracować wewnątrz pomieszczeń. Czujnik mikrofalowy rozpoznaje ruch przez płyty drewniane, płyty kartonowo-gipsowe, szkło i tworzywa sztuczne. Zmiany temperatury nie wpływają na jego działanie, tak jak to ma miejsce w przypadku czujników pasywnych.
     

Działanie
Mikrofalowy czujnik ruchu DRM-08 emituje i odbiera fale elektromagnetyczne wysokiej częstotliwości 5,8 Ghz. Zwany również radarowym czujnikiem ruchu. Wykrywa zmiany w odbiciu fal spowodowane przemieszczeniem się obiektu w zasięgu działania czujnika ruchu. Czujnik wykrywa ruch obiektu do i od czujnika. Ruch w obszarze działania powoduje automatyczne załączenie oświetlenia. Od momentu załączenia ciągły ruch powoduje trwałe załączenie tego oświetlenia. Dopiero brak ruchu w polu detekcji wyzwala czas podtrzymania oświetlenia. Ponowny ruch w polu detekcji i jego zanik  w trakcie odmierzania czasu wyzwoli czas podtrzymania od początku. Charakter działania pozwala wykorzystać radarowy czujnik ruchu DRM-08 jako czujnik obecności osób.
Po nastawionym czasie oświetlenie zostanie wyłączone automatycznie. Mikrofalowy czujnik ruchu DRM-08 wyposażony jest w automat zmierzchowy uniemożliwiający załączenie sterowanego oświetlenia w ciągu dnia. Stan detekcji i gotowość do załączenia oświetlenia aktywowane są dopiero po zmierzchu. Czas aktywacji mikrofalowego czujnika ruchu DRM-08 może być korygowany przez użytkownika potencjometrem. Dodatkowo istnieje możliwość regulacji obszaru pola detekcji w zakresie  promienia 1÷8 m (dla h=2÷6 m) oraz regulacja czasu załączenia odbiornika w zakresie 10s÷12 min. 
     

Czujnik ruchu DRM-08
 

UWAGA!
Moc promieniowania mikrofalowego jest stosunkowo niska i jest całkowicie bezpieczna dla ludzi i zwierząt. Jej wartość wynosi poniżej 0,2 mW. Dla porównania kuchenka mikrofalowa i telefon komórkowy promieniują z mocą ok. 1000 mW.Radarowy czujnik ruchu. Mikrofalowy czujnik ruchu. Aktywny czujnik ruchu.
 

Napięcie zasilania195÷265 V AC
Maksymalny prąd obciążenia AC-110 A *
Próg zadziałania - regulowany3÷2000 Lx
Opóźnienie zadziałaniamniej niż 1 s
Częstotliwość promieniowania mikrofalowego5,8 GHz
Maksymalna moc promieniowania10 mW
Pole detekcji360°
Promień detekcji - regulowane (dla wysokości równej 2,5 m)1÷8 m
Czas załączenia odbiornika - regulowany10±3 s ÷ 12±1 min.
Detekcja ruchu0,6÷1,5 m/s
Pole detekcji poziomej360°
Maks. regulowany promień detekcji (h: 2.5 m, Temp. ˂ 24 °C)1÷8 m
Wysokość montażu czujnika2,0÷6,0 m
Rodzaj detekcjipromieniowanie mikrofalowe
Przyłączezaciski śrubowe 1,0 mm²
Moment dokręcający0,25 Nm
Pobór mocy0,9 W
Temperatura pracy-25 ÷ 50 °C
WymiaryØ115 h: 24mm
Montażnatynkowy
Stopień ochronyIP20
* Obciążenie o charakterze rezystancyjnym [AC-1]. W przypadku obciążeń o innym charakterze (np. oświetlenie LED) maksymalny prąd obciążenia może być znacząco niższy.
Więcej informacji: www.fif.com.pl/pl/content/24-wskazowki
Czujnik ruchu DRM-08


Czujnik ruchu DRM-08